bugün

bu sigara içildikten sonra büyük ihtimalle uyunur. daha sonra gunun ilk sigarası nın sırası gelir. sonra yine son sigara gelir vs.
günün yorgunluğunu yüklenip kül tablasında çözülen sigaradır.
içmeden önce en çok düşünülen sigaradır. son sigara yatmadan hemen önce içilirse ertesi gün ağızda çok kötü bir tat bırakır. biraz önce içilse kalkıp da marketten sigara alınılması gerekir. sabah erkenden içilse de öyle. en belalı sigaradır.

ama en güzel olanıdır. paket bitmiştir çünkü. yeni paket demek, yeni tatlar demektir.
(bkz: bir sigara tiryakisinin günlüğü)
bugün düşünüldüğünde aynı zamanda yılın son sigarası olma niteliğini taşıyan sigara.
(bkz: seneye görüşürüz)
sahur ile iftar arası 1 tam gün olmadığı için ramazanda zor olan şeydir.
james hetfield'ın sesinden "you smoke the day's last cigaratte remembering what she said" cümlesini duyarak çekildiğinde alıp başka diyarlara götüren.
sigaraya ilk başladığım dönemlerde paketi açar açmaz bi tane sigarayı ters çevirir, çevirirken dilek tutar * ve o sigarayı günün bitiminde son sigara olarak içerdim. ettiğim dileğin kabul olması ümidiyle. * başlığı görünce o günleri hatırladım. uzun zaman oldu günün son sigarasını tahmin edemiyorum artık sigaralar ard arda içilir oldu. sevgili için dilekler azaldı. yaşlandık hayaller uzaklaştı. *
bütün bir günün, gözünüzün önünden film şeridi gibi geçtiği sigaradır.
yatmadan önce, gece sessizliğinde, balkona çıkarak kafayı dinlemek suretiyle içilen sigaradır.
kabızlığa bire birdir.
paketteki son sigara ise; tostun son dilimiyle, ayranın son yudumunu denk getirme hissine benzer. gün ile sigarayı aynı anda bitirmek gibi.
sıkıntılı olduğum zamanlarda son sigarayı bir türlü yakamıyorum. yakamadığım sigara.
günün ilk sigarası yakılmadan asla ulaşılması mümkün olmayan sigaradır. aslında ne ilki ne de sonu, hiç içmeyin kardeşim diye düşündüğümdür.
eline aldığın zaman ooooooh sigaram var diye içinden mutlu olurken bittikten hemen sonra hayda sigaram bitti diyip hayıflandığın zaman dilimine damgasını vuran kahraman ..
(bkz: uykudan önce)
(bkz: kardeş sen çok yanlış gelmişsin)
yatmadan önce içilen sigaradır.
eğer farkında olmadan içiliyorsa diğerlerinden bir farkı yoktur.
suanda icilen gunun ilk sigarasi kadar guzel olmayandir.
Çok uyuz bişeyidir. Eğer biraz istek geldiyse kafan sigaraya takıldıysa o sigarayı içine kadar uyuyamassın ve çok keyif verici değildir. Sigara madde bağımlığımıdır bilmem ama sabah kahvaltıdan sonra ki ilk sigara kesinlikle madde bağımlığıdır. Sabah ki sigara bırakılmaz bence.
Çok uyuz bişeyidir. Eğer biraz istek geldiyse kafan sigaraya takıldıysa o sigarayı içine kadar uyuyamassın ve çok keyif verici değildir. Sigara madde bağımlığımıdır bilmem ama sabah kahvaltıdan sonra ki ilk sigara kesinlikle madde bağımlığıdır. Sabah ki sigara bırakılmaz bence.
#feder-goodbye

Gunlerdir ilk defa huzurla icilen sigaradir.
Titreyen sokak lambası manzarası karşısında , kaçak çay ile raks ettirdiğim sigara.

edit : Eşlik etmesinden kıvanç duyduğum biri daha var.

http://www.youtube.com/watch?v=kwRwi7-dv4Q