bugün

her gün yazabilecek bir şey bulmasını gıpta ettiğim insanlardır. benim günlüğüm olsa fotokopide çoğaltılmış gibi olur o kalbim kadar beyaz sayfaları. sabah kalktım tuvalete gittim yemek yedim yemek yedim tuvalete gittim yemek yedim yemek yedim uyudum. by.
Günlük tutani bilemem ama günlüğü çaldırırsa işte o zaman sorun başlar azizim...
Bir dönem yaptığımdır. Sözlükte yazınca gerek olduğunu düşünmüyorum. Günlük tutmak herhalde ne kadar saçma düşündüğünü görüp bi daha saçma şeyler yazmamak için var.
Kalemin ucuyla dokunmak açılması için yeterli olan kilitler yüzünden hevesim kaçmıştır. Yaş 12.5 falan.
Çevresi özel hayata saygılı insanlarla çevrilidir. Ben bir kere yazayım dedim. Biri görür korkusuyla dürüstçe yazamadım da. çok büyük risk.
aslında çok ayrıntılı yazıp arşivleyip sonra yazdıklarını unutup 1-2 sene içerisinde okuyup. vay amk ne aptalca şeyler düşünmüşüm yada o gün neye kızmışım o kadar diye okumak güzel olurdu. hatta 3-4 sene sonra falan okuyacaksın.
Hafıza yetisi zayıf olan tiplerdir. Evet.
Gunluk tutmayi birakali cok oldu ama hala tuttugum bir ruya gunlugum var. Ruyalarim degerli, hep hatirlamak isterim.
Rutin psikiyatr görüşmelerinde doktorum böyle bir yöntem kullanmamı istiyor ama her seferinde en fazla iki gün yazıp bırakıyorum. Olmuyor.
şimdi trollük gibi olmasın ama başlık bir an için günlük yani her gün bir şey tutan insanlar gibi olmuş. günlük yazan diye açılsaymış daha iyi olurmuş sanki. küfür olmayan ama küfür etkisi yaratan bir başlık.

tanım gireceksek illa her gün yaşadığı olayları bir deftere yazan insanlardır. genellikle kızlar yapar. zaten erkek ne yazacak ki? bugün kerhaneye gittik bi kaydım bi kaydım yorulmuşum. veya banu'nun götü ne güzeldi lan bugün. erkek dediğinin düşüncelerinin 4 te 5 i seks sevişme üreme falan. yok ya o kadar değil diyorsan erkek değilsindir. bizden günlük yazan olsa bile samimi olmaz bence. en naif düşünen erkek bile falanca kızın ne güzel gözleri vardı yazar. teşekkür ederim mersi.
ergendir.
ben günlük olarak twitter'ı kullanıyorum valla.
ilkokula gidiyordur.
Askerdeyken bu bendim.
Teskere aldığım zamanda opersyon bölgesinde olduğum için günlüğüm dahil çoğu eşyamı başka arkadaşlarım topladığı için askerliği yaptığım karakolda kaldı, okuyanlar ne gülmüştür...

Sivil hayatta asla aklıma gelmez böyle şeyler.
Tebrik ederim yani ben üşenirim.
2012-2016 arasında 5 defter doldurmuştum. defterleri hem günlük hemde geleceğe dair hayallerimi, beklentilerimi yazdığım not defteri olarak kullanmıştım.
2016 nın sonlarinda şöyle bir yazdıklarımı okuyunca hic guzel seyler yazmadigimi, okuyunca hayatin beni hep mutsuz eden seyler getirdigini gördüm. halbuki boyle bir amacla yazmaya baslamamistim.guzel seyler yazacaktim. ama olmamış. aldığım kararla günlük tutmayı bıraktım. en azindan gelecekte mutlu olursam dönüp bunlari okuyarak mutsuz olmamak icin biraktim, mutsuzluguma defteri ve kalemi alet etmemek icin biraktim. bazen yazmak istiyorum, hemde deliler gibi. oyle zamanlarda bir türkü söylemeye basliyorum. çoğunlukla geçmiyor ama olsun.
Anlatacak çok şeyi olup da dinleyecek kimsesi olmayan insandır.

Yıllar sonra dönüp baktığında sayfalarında gezinirken aynı kahkahaları atacağı bir sürü anısı, hatası, gözyaşı var. Daha iyisi ne olabilir ki?

Siz de facebook geçen yıl kiminle arkadaş olduğunuzu gösterdiğinde heyecandan geberin.

Hafızası da kuvvetlidir kendisine yanlış yapmayın, yazıyor. Swh.