bugün

kimilerince uçuk görülen bir hayaldir.

benim ben hariç herkese göre ütopik bir hayalim var. bir holding sahibi olmak. hemde günlük 35 tl için broşür dağıtan bir gencin hayali.

bu tip uçuk hedefleri olan bir kişinin kanına bu tip bir düşünce lisenin son yıllarında giriveriyor. hani kendine çocuk denildiğinde "ne çocuğu ya" denilen olgunlaştığını sandığın yaşlar. ancak "holding mi puhahahha" lafını duymamak için bu düşünce bu yıllarda içe atılıp kendi içinde özümseniyor. ilk dışa açılım üniversite yıllarında geliyor. insanın karakterini kesin olarak keşfettiği, anarşizmi t virüsü gibi etraftan kaptığı yaşlar.

kanx:oğlum cezax okulu da uzattın. annen, baban bi'şey demiyor mu?
cezax:ne diyecek yavru. ben çalışmadımki.
kanx:hahaha hadi lan.
cezax:lan çalışmadım. çalışsaydım başarırdım. (aptal değilim zekiyim mesajları)
kanx:oğlum senden bi'bok olmaz hahaha
cezax: (ve ilk itiraf) bakalım holding sahibi olduğumda da gülebilecek misin?
kanx:holding mi puhahahha.
cezax:ne gülüyon ibne.
kanx:ben sende öyle bi'ışık göremiyorum kanx.
cezax:sen kimsinde buna karar veriyorsun. olacak işte başaracağım. göreceksin.
kanx:inşallah ama hiç sanmıyorum.

işte bu noktadan sonra olaylar hep inşallah olurda bizide görürsüne döndü hayatım boyunca. kime söylediysem hayalimi, önce dalga geçti sonra pastadan kendine pay edindi.

benim bu denli bu işe inanmamın tek sebebi ise henüz 14 yaşında play station 2 almamdır. hemde harçlıklarımı biriktirerek. o zamanlar pahalıydı üstelik. yaklaşık 500 tl civarıydı. hiç bir zaman zenginlik görmedim. ama ne istediysem elde ettim. bunlar genelde maddi konularda olunca maddiyatla ilgili hayallerde kendini haklı kıldı.

manevi olarak güvenilen konularda yok değil. hırs, azim, inanç, kararlılık, inatcılık, pratik zeka ve her zaman en yükseği istemek.

biliyorum zahmet edip bu konuyu okuyan birileri varsa onlarda içinden "ha siktir lan" diyor. ama ben bir gün o holdingin kapısından büyük patron olarak gireceğime inanmaya devam ediyorum. sadece inandığım için inanıyorum. bir sermayem varda ona güveniyor değilim. istemek böyle bir şey. istiyorum. o kapıdan girip insanların bana bakp "işte patron geldi" demesini istiyorum. egoysa ego. hayalperestlikse hayalperestim.

şimdilerde 35 tl için bu soğukda sokaklarda apartman apartman broşür dağıtıyorum. hiçde zoruma gitmiyor. eğer bir gün hayallerime ulaşırsam ödülümü almak için ödediğim bir bedel olarak düşünürüm bu günleri.

vesselam...
--spoiler--
Hepimiz heba oluyoruz. Lanet olsun, bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor, ya da beyaz yakalı köle olmuş. Reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşinde. Nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz. Bizler tarihin ortanca çocuklarıyız. Bir acımız yok, ne büyük savaşı ne de büyük buhranı yaşadık. Bizim savaşımız ruhani bir savaş. Ve bunalımımız kendi hayatlarmız.
--spoiler--
--spoiler--
Biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük, ama olmayacağız. Şimdi bunu anlamaya başlıyoruz...
--spoiler--
--spoiler--
Lanetlenmeyi ve affedilmeyi boşverin, bizler Tanrının sevmediği çocuklarıyız
--spoiler--
(bkz: fight club)
bir gün holdingin yönetim koltuğunda otururken, holding için broşür dağıtacak olan genci çok iyi anlayacağını düşünmektedir.
herkes gibi zengin olmak,rahat etmek ister..çok da imkansız değildir,şu an türkiye'nin en zengileri olan insanların yasamları incelendiğinde,nerelerden geldiklerine bakılırsa,günlük 35 lira için broşür dağıtmaktan,holding sahipliğine gelinebiir.ama bu bir anda değil,adım adım olur,zekiyse daha çabuk olur..
günlük 45 tl için broşür dağıtmaktır.
sosyolojide(yanılmıyorsam)
(bkz: dikey hareketlilik)
rahat bir hayattır. hatta yuva falan kurarsa eşinin ve çocuğunun sıkıntı çekmemesidir. ankara'da 2010 yılında o gençlerden biri de bendim. vaziyet değişmedi ama en azından ekmeğimizin peşinde olmak güzel.
Limonata satarak holding sahibi olanları düşününce biz ne şanssIz bir zamana denk gelmişiz. Biz niye onlardan daha çok çalıştığımız halde sürünüyoruz.
gayet efendi gibi çalışarak hakkını alan kişidir.
Ekmeği gramı gramına kadar helaldir.
her insan gibi normal bir hayaldir. emekçidir. insan gibi yaşamaktır.
tek günde travesti siker. üç günde kezban orospu siker. haftada ılımlı Türk orospu siker.iki hafta disini sıkarak rusa gidebilir. rus iyidir . hadi hadi yapmaz. bunların hepsi tek tur sürer. broşür dağıttığı kızlardan birini sikmesi daha mantıklı.
telefonunu yaptırmaktır. babasına telefonum bozuldu demiştir kullanma o zaman kızım demiştir babası sorunu kökten çözerek.

bu gencimiz namusuyla şerefiyle ooo nasıl abartıyorum ooo parasını kazanmak istemiştir.

en kısa zamanda ''bakar mısınız anketimize katılmak ister misiniz'' buyrun yeni açılan dönerci , buyrun dil kursu buyrun erotik shop broşürü dağıtarak parasını kazanıp telefonunu yaptıracaktır.

(bkz: anlayamazsınız)
Günlük 15 tlye dagitandan hallicedir. Hayale gelince allah bilir belkide en yakın zamanda ölmek.
şimdilerde hayali değişmiş olan gençtir.

hayattan tek bir beklentim var o da yazarlıktan para kazabilir hale gelmek. yaptığım hiçbir şeyden zevk almıyorum. girdiğim hiçbir işte başarılı olamadım. bana haz veren tek şey kurmaca hikayeler yazmak. tek duam bu.

yıllar önce holding sahibi olmak, zengin olmak gibi materyalist ve zavallıca bir hayali nasıl kumruşum hayret ediyorum kendime. paranın insana mutluluk getirmeyeceğini çok iyi biliyorum şu an.

belki de hiçbir şey getirmiyordur.
Broşür niye o kadar ucuz lan? Ben 80'e anketörlük yapmıştım.