bugün

Sabah namazını kılıp,yaratana secdeyle güne başlamak.
Kesinlikle çay ve gün ışığı.
Onunuzdeki bir hafta tatil yapacaginizi bilmek ve akabinde dolaptan alinan birayi acip kafaya dikmek.
görsel
Su içmek.
Yoktur olmayacaktir iyi günler.
Müziktir. Tek bağımlılığım. Ewed.
a haber izlemek veya akit gazetesi okumaktır.
bugün ne espriler yapsam diye defterlerimi karıştırmak, ağırlık çalışıp duş almak, kafamı gillete mach 3 ile sıfıra vurup kahve içmeye çıkmak.
Kaygı düzeyinizi en aza indirecek şekilde uyanmak. Mesela tüm sosyal medya ve iletişim cihazlarını kapatın hatta yanınıza almayın telefonunuzu, gidin bir köye gece istenen saate kadar çay eşliğinde, soba önünde sohbet muhabbet sonrasında sıcacık uyku. Para biçilemez. Şehir kargaşasında guzel uyanmak mümkün değildir.
Güne güzel başlayamıyorum.
Patates kızartması sesi. Sesten uyanıp şöyle bir ortamı koklamak.
Hmmm henüz patatesler yeni atıldı tavaya, henüz çiğ koku hmm diyerek uyumaya devam etmek.
Patates kızartması sesi eşliğinde uyumaya devam etmek.
Mmmhhh.

Hayaller patates kızartması sesi gerçekler bulaşık makinesinin boşaltılmasının sesi.

Ama böyle normal boşaltılması değil, saat kaç oldu bu hala uyuyor diye söylenir gibi boşaltmak.
Uykumu almış olmak.

Alarm çaldığı an "ya yine miii?" Demeyecek kadar uyku doygunluğu.

Doymuşuz hamdolsun.
sevdiğin kadının yanında uyanmak.
Maramarayda sarışın kivircik saçlı mavi gözlü kırmızı dudaklı bı hatun gördüm süperdi gerçekten makyaj da yapmamış, gerek yok zaten. Sadece alnı baya bı sivilceliydi. Kedi canını senin agshs.
Kahve.

Güne ilk başladığımda gözlerim açılsa da uykudan uyanmam kahvemin ilk yudumuyla gerçekleşiyor.

Ok but first coffee’cilerden ben de.
hayatımın 3 ortağını öpmek. iki kızım bir eşim.
güzel bir ruya görmüş olmak.
akşam erken uyumak.
gece harika geçse de sabah yalnız uyanmak..
Güne güzel mi başlamak.
Kendi kendine uyanmış olmak
Uykunu almışsın
Car car çalan alarm sesi yok
Gitmek zorunda olduğun bir yer yapmak zorunda olduğun bir işin yok.

Aaaa tatilin tanımı bu
Güne güzel başlamamızı sağlayan şey tatildir.
kahvenin kedisinin "sevsene lan beni amk" edasıyla kucağa zıplaması.
bir gülümseme alıyor beni o zaman.

napalım muhtar amcalar sabahın köründe konuşmak istedi.
yoksa sabah sabah ne kahvesi,
olmaz.
sevgiliden gelen günaydın mesajı, sabah işe giderken siz aç gitmeyin diye sabah namazından sonra uyumayıp size kahvaltı hazırlayan annenizin olması.
Günaydın öpücüğü. Islak ve etkileyici...