bugün

gülün yapraklarından yapılan reçel,şekerle ovulan yapraklar kaynatılır ve afiyetle yenilir.
ısparta gülünün pembe yapraklarından yapılan çok lezzetli reçel türüdür.*
(bkz: gül)
(bkz: ısparta)
(bkz: bulgaristan)
özellikle kokusu çok güzel olan reçel türü. *
biraz reçel için oldukça fazla gül gerektirir.
kankasi beyaz tam yagli peynirdir. bir de simit aldiniz mi boyle susamli susamli.. o gul receline simidi bandirip..

ayip ama ya.. gece gece.
reçellerin en güzelidir.
yenilesi tek reçeldir.
görsel
patlıcan reçeli, yumuşamış zeytin ve o evde kimsenin sevmediği halde tabakta duran peynir gibi; masaya gelip gelip giden ama asla eksilmeyen kahvaltılıktır. maksat çeşit bol olsun işte.
ta ki anne onu bir pastaya filan katana veya fakir birilerine kavanozuyla beraber gönderene kadar o reçel 'bitmeyen reçel' olmaya mahkumdur.
gül denince aklıma o kadar güzel şeyler gelmesine rağmen kokusunu reçelini hatta ıspartasını sevemedim. affet beni.
yerken çıkan gırç gırç sesi insanı çileden çıkarır.
yapılışı esnasında evi saran kokusuyla efsane olan reçel çeşidi.
neden bir filmi yok'u sorgulatan harika reçel.

(bkz: isyan)
Mis gibi kokan, yeme isteği uyandıran ama yiyince çok da süper gelmeyen. Bir garip gıda.
Naif tatlıdır.
Tadı çok güzeldir.
ispartali olarak hiç sevmediğim bir tatdir. Ayrıca gerçek rengi sarı gibi olur pembe oluşunun nedeni Gülden değil gıda boyasindandir.
reçellerin en güzelidir.
piyasada hiçbir zaman gerçeğini bulamayacağınız reçel, olsa da kilosu ortalama 5 6 bin tl olmalı, şerbeti de bu minvalde.

ama gel gelelim bakkalarda 1 tl ye 100 g gül reçeli satılır.

nasıl kilosu 300 tl olan sahlepin 1 paketinin 50 kuruşa satılması gibi.

o sahlep değil buğday nişastası, o da reçel değil bildiğin kıvam arttırıcılı saçma bir şey.

ölmeden yemek nasip olsaydı kemşki.
geçen gün ailece kahvaltı yaparken gül reçelini önüme çektim ve annem suratıma tuhaf şekilde baktı. yerken gül reçelini çok severim diyince de gözleri doldu. akşam eve gidince sordum, babamda çok severmiş.
ev yapımı olanı tercih edilesidir. kokulu gülden yapılanı harika kokar, severim.
ben tek başına o tadını alarak yemeyi tercih edenlerdenim.
Bir de sanırsam hep pembe gül tercih ediliyor.
en sevdiğim reçel olur kendileri..

keep reçelling on baby!
Kendi yetiştirdiğin, Bahçeden toplanan güllerle daha bir lezzetli olan reçel.
Bir kış Sabahı uyanmışsın günlerden pazar müstakil bir evde yaşıyorsun .
Anne uyanmış kahvaltı hazırlıyor sende sıcacık ekmek alıp gelmişsin. Ekmeği sobanın üstünde biraz kızartip kıvamında alıp üstüne reçeli sürmüşsün.