bugün

gözün beyaz olan kısmında kan damarlarının genişlemesi, görünmesi olayıdır.
bir çok hastalıktan kaynaklanabileceği gibi alerjik reaksiyonlar, mikrobik durumlar, yabancı cisimler, travma, güneşe ve ultraviyole ışınlara maruz kalmak gibi nedenlerle de oluşabilir. uzun süre kitap okumak ve bilgisayara bakmak da gözün içindeki zoom yapmaya yarayan küçük adeleleri yorduğu için göz kızarması yapmaktadır.
"ooo teyze oğlu ne yaptın ya kafan bi dünya. değişek mi kafaları" şeklinde cümlelere maruz bırakan bir durum.
(bkz: konjonktivit) belirtisi olabilir.
Göze odun kaçmasıyla oluşabilecek durumdur.
efemoline isimli göz damlasından damlatıldığında tamamen düzelen durum.
bugünlerde pek bi fazla olan durumdur ve de ciddi ciddi acıtır.
yaz aylarında sıcaklardan dolayı gözde oluşan durumdur çoğu zaman. doktorların teşhislerine göre göz nezlesi adlı hastalığın başlıca belirtisidir.
klordan da olabilir.
yüksek tansiyon belirtisi de olabilir.
4 gündür sol gözümün sağında meydana gelen hede. 3 haftadır uyku düzeni diye bir şey kalmadı, üstüne birde günde 10 defa kahve içip kafein komasına girmeme ramak kalınca vucüt ne yapsın?
(bkz: moruk bu nerenin kubarı)
bu kizarmayi iyilestirebilen var mi, nasıl iyilestiler merak ettiren başlık.
Mide sorunları ve yüksek tansiyon Belirtileridir.
Mide asit dengesizliği bu tip sorunlara neden olur.

Uzun süreli durumda, kronik hale gelerek; rahatsız edici bir görüntü oluşturur.
gözün pezevenk gözü gibi olması olayıdır.
Akut kırmızı göz nedenleri oldukça fazladır. Bu viral enfeksiyonlardan, bakteriyel enfeksiyonlara, travmadan, tümörlere, romatolojik hastalıklara kadar geniş bir spektrumdadir. Kış aylarında en çok görülen kırmızı göz nedeni viral enfeksiyonlardir. Lokal göz damlaları ile semptomatik iyileşme sağlanabilir. 7-10 gün içerisinde kendiliğinden geçecektir.
Ağlamaktan veya uykusuzluktan dolayı gerçekleşebilir.
esrar kullandıktan sonra gelişen durum.

eye visol veya visine kullanarak bembeyaz hale tekrar geri döndürülebilir.
visine ile hızlı bi şekilde tedavi edilebilecek geçici göz rahatsızlığı (bkz: visine)
Visine ile tedavi edilemeyecek, genelde hastalık semptomu olarak ortaya çıkan, 60 saat ve daha fazla süren durumlarda doktora görülmeyi gerektiren durum.
acile gidip yıkatılması gerekli olan durum. enfeksiyon kapmışsa ciddi bir boyuta dönüşebilir.
Yorgunluk ve uykusuzluk belirtisidir.
gözlerin alerjik olması ya da alerjen maddelerle temas, mikrop girmesi, uzun süreli ağlamak, uyuşturucu kullanımı, uzun süreli ekrana bakmak, yetersiz uyku, tansiyon ya da göz tansiyonu gibi durumların bir sonucu olarak ortaya çıkar.
benim de gözler uykusuzluktan çok etkilenir mesela.
Sabahtan beri lens olduğundan mıdır nedir yoksa 3 ay sonra ilk kez rimel sürdüğüm için mi bilinmez böyle.

Zaten göz kalemi sürme falan kullananam alerji yapıyor kaşındırıyor.

Gözyaşı damlası iyi acıştırdı.

Mikrop olduğunu sanmıyorum umarım öyledir.
Benim 2013 yazında bayağı böyle olduğu için göz damlası kullanıyordum.
Gözleriniz hassassa güneşe çıktığınız anda kızarıverir. Az kullanmadık göz damlasını.