bugün

Güzel bir makyaj malzemesidir yalnız abartmamak kaydıyla eğer bastırılarak surulurse Jack sparrow gibi dolanılabilir ortalıkta.
Tek başına hem göz altına çekilen hem göz üzerine eyeliner olarak kullanilabilen hem kaş kalemi olarak (isim olmaz) hem tiyatrolarda ben bıyık ve cesitli boyamalarq yarayan en güzide makyaj malzemesi. Yanınızda sadece goz kalemi olsa bile zor anlarda yetebilir.
(bkz: Essence)
ilk aldığım ve kullandığım makyaj malzemesiydi. Ortaokuldaydım hevesliydim.
Ama şimdi akıyor bozuluyor yüzünü yıkama elleme gözünü kaşıma ağlama gülme hep diken üstündesin, makyajı sevmeme sebebi.
Beyaz ya da ten renkleriyle makyaj da ufak doğal hileleri uygulanabilecek makyaj malzemesi.
Eyeliner'ın göz kaleminin ingilizcesi olduğunu biliyorsunuz değil mi? Yani pencil eyeliner.
"Yok ben göz kalemi sürmem eyeliner sürerim." diyen bir sürü yazar olmuş da ondan diyorum.
göz içine sürüldüğünde kro bir görüntü veren şey. mümkünse üst göz kapağınıza sürün ve dağıtın. dağıtmadığınızda ucu küt eyeliner gibi duruyor o da iğrenç bir görüntü. gözünüzün altına sürecekseniz de içine sürmeniz halinde hem gözünüzü küçücük gösterir hem de bahsettiğim gibi fazlasıyla kro.
nude tonlarında bir kalemle dışarı çıkmak vazgeçilmezimdir.
sözlüğü tikiler basmış. (bkz: bb krem)
hakkında bu kadar çok yazı görünce öldü sandığım göz şeysi.
Süremeyen itici kızlar olmasaydı daha iyiydi.
Kalemi Allah katına kadar çekenler var Allah affetsin.
Kullanmadığım makyaj malzemelerinden biri.
Çok nadir kullandığım makyaj malzemesi.

Sürmeyi beceremeyen dolu insan gördüğüm için oldukça soğudum galiba.
Asla kullanamadığım makyaj ürünü gözlerimi sikip atıyo.
bu gazalden rahatsız olanların "sürme" ye rakip olabimek için geliştirdikleri "çakma sürme".

O kara gözlere de Leylam sürme mi çektin
Merhametin yok mu da anam belimi büktün
Kapanan yaremi de yar yeniden söktün
ancak üst göz kapağına daha kalın, alt göz kapağına daha ince çekildiğinde doğru bir kullanım elde edilebilen, gözleri olduğundan büyük gösteren ve diri bir görünüm veren klasik ve yaygın makyaj malzemesi.
kardeşi eyelinera nazaran avantajı kolay kullanım ve pek düzgün çekilmediğinde aplikatörle dağıtılarak düzeltilebilme imkanı, dezavantajı ise özellikle üst göz kapağına rahat bulaşıp dağılabilme durumudur.
çizginin üzerinden bir pamuklu çubukla geçilip göz pınarına küçük bir bölgeye sürülen simli beyaz farla tamamlandığında, buğulu efekt verir.
geçenlerde kullandım bunu arkadaşların yanına gittim dövdüler. erkekler de makyaj yapar beyler alışın.
dişi cinsi insanların kendi yüzlerine resim yapmak için kullandıkları aletin adıdır.
kadınlara yakıştırabildiğim tek makyaj malzemesi. doğallık iyidir. duvar sağlam olsun da , badanası olmasa da olur.
kahverengi gözlüler için mavi, mavi gözlüler için siyah veya kahverengi renkte sürülmesi halinde gözleri daha güzel gösteren makyaj malzemesi.
gözlük kullanan hatunlar için çok da kurtarıcı,çekici bir yanı yoktur.
her gün sürülüyorsa, sadece 1 gün atlasanız bile "hasta mısın?" diye kesin suretle sorduracak kalemdir.
makyajın veya abartı süsün her türlüsü gibi erkekte komik duran, kızlarda ise daha çok renkli ve iri gözlülere yakışan kozmetik alet edevatı.

mükemmel kullanımı şu örneklerde görülebilir;

http://i51.tinypic.com/2rwnrqw.jpg
http://i53.tinypic.com/2gsepf5.jpg
gözleri çekici kılan ufacık bi makyaj aleti 4,5 saniye içinde daha güzel gözler yaratmaya sebeb bir malzame.