Bu korkmadığını iddia edenler sahiden hiçbir şeyden korkmuyorlar mı yoksa numara mı yapıyorlar ? insanla ilgilenen tüm ilim dalları bilir ki insan yaratıldığı/varolduğu günden beri korku onun özünde hep vardı. O halde soru şu; allah insanın içindeki korkuyu niye yarattı ? Korku insana ne kazandırır ? Korkunun var edilmesinin amacı ne ? Sevgiyle korkunun ne tür bir ilişkisi var ? Korku olmadan insanoğlu tekamül edebilir mi ? insanoğlu kimden ve neden korkar ? Hisler neden korkuyu ve ardındaki gerçekleri algılar ?

islama göre Mümin=emin=korkusuz demek oluyorsa bugün bu müslümanlar neden korkak ? Kimden ve neden korkuyorlar ? Yoksa korkunun kaynağı allahtan uzaklaşmaları mı ? islam ahlakını yaşamadıklarından mı ? Nefislerini terbiye etmediklerinden emir ve yasakları dinlemediklerinden mi ? Dünyaya dalıp ahireti unutmalarından mı yoksa ? Sorular sorular.. aklımda bitmez deli sorular..son olarak;

Kim allahtan korkmazsa, allah onu herşeyden korkutur. Ben allahtan korkayım da varsın kimseden korkmayayım ne çıkar ? Allahını seven allahtan korkar. Çünkü seven sevdiğinden korkar...
karsi cikamayacagimiz mutlak tek gercek olum oldugundan dolayi; inanmak, inanmamaktan daha mantikli. bence.
akla max müllerin dinin kaynağı ile ilgili görüşünü getirir. doğadaki olaylar karşısında korkuya kapılan insanlar tanrılar yaratıp yarattığı tanrılar üzerinden bunları açıkladı ve bu olayların onda bıraktığı korku onları bu yarattığı şeylere tapınmaya itti.
inancın temeli korkudur görüşü bu. ancak benim anlamadığım inancın temeli korku olsa bu nasıl bir göt korkusudur ki yıllarca geçmedi?

işte burada açıklanması gereken sorular birikiyor ve lanet olsun ki cevabım yok.
ahahaha. çağlar boyunca az gelişmişinden çok gelişmişine kadar inanç varolmuştur. cehennemden haberi olmayan insanlar dahi birşeylere tapınmışlardır.
Dötü ile dünya'ya bakan Ateistciğin Dert ettiği durum.

Göt korkusundan Ateist olan Ergen ile farksızdır.
“E bundan sanane başkasının derdiyle dertlenen insan” ın hedefidir. Ateist yapılmak istenmektedir. istendiği gibi de olsundur. Aha şurdan siktir olup gitsinlerdir.
ne demişler;
güvenme insanoğluna
menfaatleri için gelir vecde
Allah cenneti vermeseydi
ona da etmezdi secde.
(bkz: cennete kapağı atalım dini)
elinden tutulup doğru yola itilmesi gereken insandır..
lan napcan dini mini, sorma öbür dünyayı, hayatı yaşa..

ayrıca neden korkuyorsun canım kardeşim??
dinsiz olursan yanacaksın diye mi??

bence tam tersidir durum..

neden hayatını inanarak oduncasına yaşamış insanlar dururken odunluk nedir bilmeyen birini ateşe atısnlar ki.. etrafına bak, o kadar çok odunca yaşayan ve kendini inanan olarak nitelendiren varki.. önce onlar yanar kuru odun niyetine.. koyun sürüsü gibiler zaten, onlardan sana bana sıra bile gelmez lan üzülme sen..
hayatını yaşa..
dünyanın genel gidişatına uymuştur, gelenekçilik yapmış götünden korkmamıştır.
KITABINI DAHI OKUMADIGI DINE INANMAK ICIN KORKU OLMALIDIR. ZATEN ISLAMDA SAGLANAN TEK SEYDE BUDUR.
burdaki bütün dindarım diyenler . allah yakmayacak olsa hiçbirinin sikinde din iman dürüstlük şeref namus olmaz.
hiçbiri sevgisi için yüce allaha hz. muhammede inanmaz.
--spoiler--
bu kisiler o kadar korkarlarki. okumadiklari hic bakmadiklari sadece kulaktan duyduklari seyleri bile oldurecesine savunur. bu da bize korkunun bir insan herseyi yaptirabilecegini gosterir. yada guzel hurilerin mi?
--spoiler--
korku'dan kimse inanmaz.neden inansın?
inanmak için birşeyin öncelikle varlığına inanmak gerekir.
ama herkesin bir mantık sınırı var tabi, zorlayınca hemen mavi ekran, makina kendine gelene kadar korku.
(bkz: mahalle baskısı)
bu yuzden sorgulamadan inanirlar. korku onlara hakim olmustur.
göt korkusundan kanunlara uyan insanla birdir. * gerizekalı tespitlerin yapıldığı bu başlığa bir saçma entry de ben girebildiysem ne mutlu bana!
doğrusu;

(bkz: iman sıçraması)
belki bir cennet ve cehennem olmasa dinlere inanmayacak kişidir.
dinin kaynağında aklın değil umut ve korkuların olmasıdır.
(bkz: beyni ile pipisi yer değiştirmiş ateist) tersinin örneğidir.
korkusunu "allah sevgisi" yalanına gizleyenleri de bulunur.

sevdiği için yürekten inanan, bunu yaparken bir yandan yobaz olmamayı da becerenleri şiddetle tebrik ediyorum; gerçekten. alkışlıyorum çünkü bunu başarabilenlerin sayısı az. kalanlar ya önüne gelene cihad açan küçük sanal askercikler ya da denildiği gibi göt korkusundan "dindar" taklidi yapan ama gece yatağına yattığında "lan ben korkudan inanıyorum" gerçeğinin yattığı yerde bile götüne battığından emin olduğum küçük, samimiyetsiz ve yalancı insanlar..
korkutularak zorla dine inandırılan kişilerdir.

harry potter ın gerçek olduguna bile bunları korkutarak inandırabillirsiniz.
bunlar cami de bulunan topluluklardır.göt korkusu, secdeye vardıklarında göt kokusuyla birleşir ve garip bir küme olur.bileşim kümesi desen olmaz, kesişim kümesi desen olmaz.anlatılmaz ve anlaşılmaz bir durum ortaya çıkar.
zor durumda kalındıgında ne varsa dinde var mantıgıyla hareket eden insan.