bugün

aslında ilginç bir olay

düşünsenize size biri hediye veriyor diyor ki bunu şu tarihe kadar açma bekle

sonra tarih geliyor hediyeyi açıyorsun içinden ne çıkacak kader kismet..

yaa bir tanrıça yada köylü kezban..
bekarların yazdığı başlıktır. gelin hele bi dinleyin gencolar.

önce tanışmamız gerekiyor. biz tanıştık. sonra görüşme süreci başladı hactalarca acaba birbirimize uygun muyuz diye görüştük, anlaştık. sonra sözlendik, 1 ay sözlü kaldık. nisanin 20 sinde nişanlandık, ekim sonu düğün oldu. nisanliyken gezdik tozduk. zaten nişanlanmak birazda bunun için var. evlendik. 11 yil doldu. 2008《 《♡
görsel
bu risk her zaman vardır.
Görücü usulü bir aşk istiyorum
Görünce göresim gelsin
görmeyince ölesim.
Yani artık görücü usulü evlilikler eskisi gibi değil once tanistiriyorsnuz birbirinize uyum saymıyorsanız bemc e öyle devam ediyor.
Memlekette psikolojisi düzgün insan mı kaldı la .d

Her 1 kişiden 5 i psikolojik haplar kullanıyor. Çevremden biliyorum.

Kimine göre kutudan ne çıkarsa olan, kimine göre kafayı sıyırmış insanların tercih ettiği, kimisine göre bu devirde böyle şey mi olurmuş yhaa :( dediği,

Benim ise sırf çocuk yapma isteğimden dolayı tercih edeceğim seçenek.

O zaman evlatlık edin diyenler gelmeden kaçayım en iyisi ben.
Günümüzde tüm eski kaşarların yaptığı ya da yapmaya çalıştığı evlilik türü.
eski usül bir evlilik biçimi. bir çoğumuzun annesi babası ve çevredeki büyükler bu biçimde evlenmiştir.

günümüzde ise önemini büyük ölçüde bitirmiştir.
kız evi açısından da " gösterici usulü " evliliktir.
sevici usulünde de görüyoruz. fark yok bence. he görücü usulunda sevmiyoruz bu kısmı farklı tabi.
Olayı karıştırmayalım bence biri vasıtası ile tanıştırma ile görücü usulu evlendirmenin arasında çok fark var.

Tanıştırılmış olsada sonuçta kendi karar veriyor. beğenmezse yol yakınken dönebilir
Ama görücü usulun de daha çok eski tarihlerde, hala varmı bilmiyorum, ailelerin belirlediği kişi ile evlenme ile biten durumdur.

Edit: konuyla uzaktan yakından alakam yok sevdiceğimle tamamen tesadüf karşılaştık. şimdilik herşey güzel.
insan, bu hayatta bir şeyler için çabalamalı, kendi kararlarını verebilmeli, doğruyu yanlışı algılayabilmeli, insanları tanıyabilmeli.

hayatına alacağı insanı bile seçemeyip seçtirten insandır özünde. yoksa iyi birisiyle evlenmekmiş, ahlaklı olurmuş falan geçelim bunları. bu vasıflara uygun kişiyi kendin de bulabilmen gerekiyor. yoksa iyi birini bulmuşlar, kötü birini bulmuşlar mesele o değil. sen olgunlaşmamışsın, özgüvensizsin.
Bu başlık altında insanların ne kadar vahşi ve acımasız olduklarını görürsünüz.

insanlar kendileri gibi olmayanlardan ve kendinden üstte olanları sürekli ezmeye ve cekistirmeye çalışır...

Başka bir tabirle ayağını kaydırmaya çalışır.

Görücü usulü'ne giydiren insanlarda bunlar gibidir.

Severek beraber olupta ayrılan kendini alkole vs veren, kafayı sıyıran binlerce insan varken, herkes daldan dala atlar gibi kucaktan kucağa atlarken, sizde onlar gibi olmayınca, sizi insan yerine koymaz ve bir kılıf bulurlar.

Kimisi psikolojisi bozuk der, kimisi mutlaka bir sıkıntısı var der.

Halbuki kendi annesi babası da zamanında görücü usulü evlenmişlerdir.

Olayın özü şu, hiç sevgilisi olmamış veya olmuş farketmez, halen özünde temiz ve iyi kalabilen bir insansanız tüm bu yazılan saçmalıkları bırakıp gönlünüze göre birini bulup evlenin.

Nasıl evlendiginizin bir önemi yok, görücü usulü dediğimiz olay da herkese göre farklıdır.

Ama gerçekte ise şudur;

Bana arkadaşını göster sana kim olduğunu söyleyeyim sözünü duymuşsunuzdur.

insanı tanımak için yıllar geçirmek gerekir, hiç bir insanı öyle birkaç ayda ya da yılda taniyamazsiniz ve insanlar iyi rol yapar.

Bu yüzden evleneceğiniz insanı sağa sola soruşturursunuz. Etrafına karşı tavırlarını uzaktan seyredersiniz.

Gerçekte özünde kim olduğunu az çok kestirirsiniz. Ve zor zamanlarda gerçek yüzünü görürsünüz.

işte o zor zamanlarda ummadiginiz bir yüzle karşılaşmamak için etrafa soruşturun, ailesine bakın, arkadaşlarına, ortamına, çevresine, başkalarına ve size karşı tavirlari farklimi aynımı vs.

Çünkü o zor zamanda gerçek yüzünü gördüğünüzde pişman olursaniz birşey değişmez herşey için çok geçtir.
Görmeden de olabilendir.
Sonum oraya doğru gidiyor gibi ama hadi hayırlısı.
gittim buluştum. ama pek ısınamadım kıza beyler. kız pek sevecen değil. cilveli filan değil. soğuk geldi bana. napim?
fotoğraf at bakalım.

yaygın bir evlilik türü.
Hemserim uzuluyorum sana.

Boylu poslu aslan gibi usaksin. Bu kiyida olmadiysa karsi kiyilardan bakalim sana? Gurcu ili? Ukrayna?
Cilveli falan olmaması kötü biri olduğunu göstermez bence. Utangaç olan biri iyi niyetlidir. Bir deneyin derim. Sonuçta iyi karakterli insanlar kolay bulunmuyor bu devirde ama karakterler uyuşmazsa bilemem tabi.
isminin aksine görücü değil görmeden evlenmektir.

Dışını görüyorsun ama önemli olan içi... Sürpriz yumurtadan çok kötü şeyler çıkabilir. Sonra 3. Sayfa haberlerinde çıkmayın karşımıza amk.
yav seveceni bir nebze anlarımda cilveli değil nedemek. cilve yapsa bu seferde bu cilveli kaşar dersin. üstat evlilik bu hayatta en büyük karar birde kumar. beklentin neyse onları sor. bir kere görmeyle olmaz bir iki kere daha görüş. şuda var hayaller paris hayatlar somali. 40 yaşındaki kız arkadaşım dedi 30 undan sonra zorlanırsın seçici olursun diye hakkattende öyleymiş. birde görücü eskisi gibi değil ki gördün al hemen istet. bu devirde güven problemi var. tanıdık olursa bir nebze iyi olur.
Yeniden itibar kazanmış evlilik şeysi.

Tanışıp flört ederek evlenme tekniğinin ellerde patlayıp, güven sorununun ayyuka çıktığı şu dönemde yeniden popüler olma yolunda hızla ilerlemektedir.
iki gönül bir olunca, samanlık seyran olur cümlesi inanınırlığını kaybetmiştir, artık birçok insan, aynı yastığa baş koyacağı insanın ailesini, aile yapısını, toplumdaki itibarını, saygınlığını önemsemektedir.
Eğitimin, ahlaklı ve erdemli duruşun ilk ilmeklerinin ailede, o sosyal çevrede, o anlayışta atıldığının farkındadır.
Görücü usul tanışmalarında da, lönk diye evlenilmiyor tabii ki, tanışma, birbirini tanıma ve anlama ve karar süreci yaşanıyor.
ilk gün tanıştırılıp, ikinci gün nikah masası beklentisi yok artık, aileler de bu konuda daha toleranslı ve anlayışlı.

bu demek değildir ki, her görücü usul evliliği, mutluluk ve huzurla sonuçlanır.
Lakin bu evlilik biçiminin şansı, flört evliliklerinin şansından farklı değildir. Her ikisinde de şans % 50 dir. Ya mutlu bir evlilik olur ya da olmaz.
Siz ve yazgınız!
En sağlam evlilik çeşididir. Şimdiki aklım olsa rahmetli anamın gösterdiği ilk kızı alırdım.
Birkaç yıla bu şekilde evlenmem çok olası gözüküyor.
Kumardır. Karşındakinin ne mal olduğunu zamanla anlarsın.