bugün

uykusuzun düşüşte olduğunun kanıtı çizer hanımdır.

özellikle kendini çizdiği plaza kızı havaları yakışmamış.

son bir kaç haftadır 2 tam sayfa çizimi yer alıyor,

hah demek ki işte çizecek bi'şey bulamıyorsunuz göksu çizsin diyorsunuz.

bak demedi demeyin, az kaldı uykusuz'un mitoz bölünmesine.

edit: yalan mı, leman lemanken kaç kişi feyhan güver için alıyordu dergiyi?
bu hafta hakkında yapılan eleştirilerle ilgili bir sayfa çizmiş.

demek artık o da istenmediğinin farkında. yazık koskoca bir sayfa heba olmuş.

komikliği kalmadığı gibi iğrençliğe doğru gidiyor olay; bir hanım çizere

bu kadar küfür ve ergen fantazisi dolu bir sayfa çizmek hiç yakışmıyor.

hani resmen bu haftaki köşe sözlükte olsa formata aykırı diye silinirdi.

kendisine bu kadar çok torpil geçilmesinin nedenini çok feci merak ettiğim

çizerdir kendisi. bu arada çizimi iyi olmayabilir kabul;

ama olayın sadece çizim olmadığının en güzzzel kanıtı umut sarıkaya ve anıl duman'dır.
gördüğüm anda tanıdım yahu. çizgisiyle tipi aynı çizer.
bir aralar penguende köşesi olan çizerdir. bu kadar iğrenç, bu kadar saçma çizimler yapıp hala bu mesleğe devam edebildiğine inanamıyorum. en azından penguenden şutlanması bile iyi bir gelişme olmuştu. ayrıca; ben beğenmiyorum, sen beğenmiyorsun, kim beğeniyor bunun karikatürlerini yahu?!
uykusuz'un halen kurtulamadığı ve ciddi anlamda kayırıldığını düşündüğüm çizer.
hayatımda en çok kıskandığım dişilerden biridir. çizimi harikadır. uykusuzda çizecek kadar şanslı oluşu ayrıca sinir bozar.
çizdiğinin bi anlamı olmayan neden neredeyse tam sayfa verildiğini anlamadığım çizer(!). sanırım hatırı sayılır birilerinin kızı/yiğeni vs. o kontenjandan takılıyor. veya bakın bizde de kadın çizer var demek için.

çok had safhada bir çizim yeteneği yok. senin benim çizebileceğimiz kalitede çiziyor. konu desen sıfır. ergen kızlar gibi ne anlatmak istediğini bilmiyor.

tüm bunlara rağmen uykusuz gibi bir dergide çizip, imza günlerine katılıp, televizyon programlarına çıkıyor. entresan.
yine rezil argolar ve küfürler dolu bir haftaya imza atmıştır.
bildiğin pavyon şarkıcısı ismine sahip karikatürist bayan kişisi.
iğrenç bir laf edemeden köşesini çizemeyen çizer.
her hafta bir şans vereyim diyorum, daha ilk karede midem bulanıyor.

--spoiler--
minibüs g.t kokuyordu.
--spoiler--
sayesinde 1 yıla yakındır uykusuz u satın almadığım müstahdem. çizmeye devam ettikçe de almayacağım. yahut dergiden birileri çıkıp "allah çarpsın ona özel torpil falan yapmıyoruz, gerçekten objektif olarak iyi olduğunu düşünüyoruz ve o yüzden köşe veriyoruz." desin, yine alırım dergiyi.

nolur git artık! uykusuz okumak istiyorum.
çok şükür ki bu hafta tam sayfa çizmemiş olan çizer.
artık daha küçük bir alanda köşesini çizecek gibi görünüyor.

(bkz: azalarak yok olmak)

önemli bir not: umut sarıkaya çizeri yüzünden andromeda yi gordum lan yazar kisisi
kadar cesur davranamadım.

edit: imla
çizdiklerine dergide okumadığım yer kalmayınca şöyle bir baktığım çizer, bence köşesinin tamamını okutacak kadar iyi değil. şimdi resmini gördüm sözlükte, yüzü güzelmiş.
olmuyor zorladıkça saçmalıyor iğrençleşiyor. çizgisi yoktu ve hiç olmayacak.
uykusuz karikatüristi. beğenilmiyor. ben de beğenmiyorum açıkçası. beğenilmediğinden derginin son sayfasındaki gelen kutusunun yanında yer ayırmışlar galiba.
uykusuzun son* sayısındaki öyküsünün son kareleriyle beni kendinden tiksindirmiş olan çizer. daha da okumam demek geliyo içimden ama yapmam öyle tabii.
tipi tatlıdır çizerliği de iyidir. iyidir iyi.
Sayesinde uykusuz almayı bıraktığım çizerimsi...
Sen git kum havuzunda oyna bence...
Vasat ötesi çizer.
Yumurtalar bölümüne alınmalı.
Ersin öğret şuna az bir şey ya.
genellikle komik olmamasinin yaninda bu hafta bayaaa sacmalamis karikaturist. hani bayaa yani o derece.
sanırım uykusuzdan atıldı çizmiyor artık orada.