bugün

şu anda yalovada yaşanan olay gök gürültüsü ve sağnak yağmur. bir ara elektrik kesintisi oldu. adnan çok korkar gök gürültüsünden şimdi başlamıştır ağlamaya. *
az önce resmen patlamıştır üsküdar semalarında.
abartmadığı sürece dünyanın en güzel seslerinden birine sahip olan şey. adam ol canımızı ye, öyle etrafı yıkarmış gibi ses çıkarma. tamam? uzaktaki şimşeklerden geliyorsa ayrı güzel, ayrı mötiş bu.
özellikle geceleri duyulan gök gürültüsü şiddetine göre korku salabiliyor. odada yalnızken ve ışıklar da kapalıyken duyulan bi gök gürültüsü gece gece çığlıklara ve yorgan altına iyice gömülmeye sebep olabilir.
insana korkuyla birlikte değişik bir zevk veren, doğanın çığlığı.
korkudan sonra duygusala bağlayan en akustik ses.
22 Haziran 2010 istanbul gecesini esir almıştır efendim.
23 haziran 2010, 15:25
ne güzel bir şeydir, hadi şimdi hadi şimdi diye beklediğimdir. *
22 haziran gecesi adeta istambulu uyutmamak için konser vermiştir * severek dinliyoruz.
az önce öyle bir gürledi ki korkudan sıçrayıp yere düşmemi sağladı. sokağa baktığımda yerinden sıçrayan insanları görünce yalnız olmadığımı anladım.*
film klişelerinden birkaçıdır. fırtına şeklindedki yağmur ve gök gürültüsü.
gece uykunun en güzel yerinde uyanmana sebep olabilecek korkudan titreten ,yorganı kafana geçirip yastığı kulaklarına basma isteği uyandıran doğa olayıdır.hele bide elektrikler gitmişse sabaha kadar uyutmayan lanet bişeydir.
altına saklanacağım bir yer aranmama neden olan doğa olayı. üstüme boşalacağı hissine kapılırım. korkmam ama huzursuzlanırım...
kazık kadar olmama, üniversiteyi bitirmeye yaklaşmama rağmen eğer ailemleysem duyduğumda koşarak annemin yanında kendime yer açmaya gitmeme sebep olan doğal olaydır.
öncesinde şimşek çakma olayı vardır. ya da sonrası. bilemedim şimdi.
yaklaşık 10 - 15 dakika önce istanbul un neresinde olduğunu bilmediğim bir yerinde insanları uykularından uyandırdığı söylenen hadise.
an itibariyle bursa merkezde yaşanan hava olayıdır. mayıs ayının 17sinde olunca ilginç gelir insana.

--spoiler--
gürlüyor arkadaş durduramıyoruz
--spoiler--
Kadının erkeğe sarılmasını sağlayan basit bir doğa olayı.
huzur veren bir doğa olayıdır.
her duyduğumda tekrar tekrar hayat bulduğum muhteşem doğa olayı.
an itibarıyla istanbul'da nükseden doğa olayı.
büyüleyi,hele de uykuya dalmadan hemen önce başlarsa deliksiz bir uykunun habercisidir.ayrıca şimşek gece lambası görevindedir.
şimşek çakmasından sonra meydana gelen ve ışık hızının ses hızından daha hızlı olduğunu her seferinde hatırlamamıza yarayan bir örnek.
antin yunan'da insanların, çıkardığı sese zeus'un eşlik ederek, kendilerini tehdit ettiğini düşünmelerinden ötürü, çok korktukları doğa olayı
az önce feryat figan gökten gelen ses. hayır o degil de, karnım guruduyo sandım önce.