bugün

bir çoğumuz günlük tutmuşuzdur sabah olunca yada gece yatarken günü gelişmelerini aktarırdık hala devam edenlerin sabah konuya girmeden günlükleri ile selamlaşması.

günaydın günlük. dün başıma gelen o tatsız hadiseden sonra hayatıma daha çok ömen vermeyi düşünüyorum. biliyorumki insan oğlu paraya anlaşılmaz derecede önem veriyor ben de bunun kurbanı oldum galiba. evde bitmek bilmeyen saçma tartişmaların meydana geliş sebebi de bu olsa gerek. her alanda, her yerde, gözlerini açtığın andan itibaren karşına çıkıyor.
şimdi bana bir akıl ver günlük bundan nasıl kurtulabilirim, paranın geçmediği bir yer varmıdır sence? senin de canını sıktım galiba. hoşçakal günlük.
günaydın günlük, bu sabah herşey çok daha güzel görünüyor gözlerime. tıpkı çoçukluğumdaki gibi olan biten. kalkmam, yüzümü yıkamam, ağır adımlarla mutfağa ilerleyip buz dolabının kapağını açmam evet herşey çoçukluğumdaki gibi. biliyormusun günlük bu gün sigarayı tekmeleyimişin 25. günü, nefes aldığını anlamak ne kadar da güzelmiş. zor elbette tam 13 sene dir tüttürüyorum bu mereti ama yıkılmadım işte bir sabah içmicem dedim kendime ve mutlu son. evet günlük öncelikle sana şunu söylemek isterimki bana kızma seni bu sözlükte tuttuğum için nedeni çok açık, sözlük benim gibi samimi ve sıcak (aramızda kalsın günlük)
bu gün çok sevdiğim dostumun doğum günü hazırlanmam gerek şimdilik hoşçakal.