1. 1.
  akşam gazetesinin genelde komplo teorileri ile ünlü yazarı..
  2 ... sinnocence
 2. 2.
  basında cesurca kalem oynatan, kimsenin söylemeye cesaret edemediği şeyleri çatır çatır yazan kaliteli yazar. ne zamandır helal ulan ne de güzel yazıyorsun dediğim, bunu sözlüğe mutlaka yazmam lazım dediğim, ancak bugüne kadar yazmaya ancak fırsat bulabildiğim kalite kere kalite yazar.

  "ay şekerim basın hep yanlı yazıyor, valla ben gazete falan okuyamıyorum, sadece radikal okurum *, ntv izlerim baskın oran'a oy veririm" diyen tiplerin antitezidir. helal olsundur, kalemine kuvvettir.
  1 -3 ... beyazyelkenli
 3. 3.
  gözaltına alındığını öğrenince yazdıkları okunan ama deli saçması tabirinin cuk oturduğunu tahmin ettiğim kişi.
  ... imhotep
 4. 4.
  okur kelimesini sıklıkla kullanan komplo teorisyeni köşeyazarı. Köşeyazılarında sürekli birilerine şifreli mesajlar, emirler, talimatlar verdiğinden şüphe etmişimdir her zaman.
  ... kizilmaske
 5. 5.
  ergenekon operasyonu kapsamında gözatına alındıktan sonra an itibariyle serbest kalan, aksam gazetesi "büyüklere komplolar köşesi" yazarı.
  ... aliterasyon
 6. 6.
  bir konuda an itibari ile yanilan mi? yaniltan mi? yazar oldugu anlasilmayan kisi. zira ona destek veren meslektas ornegi ile bugunku yazisinda oray egin'i ornek gostermis..

  Ama oray egin bu destek (malumatfurus) yazisini guler komurcu serbest kaldigi haberini alinca surmustu kosesine.

  neden 1 hafta sustu oyle ise?

  guler komurcu komplo teorilerinin kurbani olmak uzere iken alninin aki ile cikmis yazardir.
  -1 ... mayolu pogaca
 7. 7.
  Okuyucuyu bir konuda aydinlatmasi istirham edilen yazar.

  Arastirma-sorusturma surecinde delil veya yanlis saptirmalara karsi hakkinizda bir takim yorum, elestri veya dusunce sizi seven meslektaslariniz tarafindan dile getirilmemis yayinlanmamis olabilir. Bir o kadar da bahsettginiz gib tam tersi surecte gozlemlenmistir.

  Fakat, tarafiniza verildiginden bahsettginiz destegin hakki dogruyu anlatan destegin, serbest kaldiginizda kosesinde yazan Oray Egin'i gibi orneklerin siz serbest kaldiginizda ortaya ciktigini lutfen aciklabilirmisiniz? bizi aydinlatabilir misiniz?

  Yoklugunuzda gazete kosesindeki bos kalan yerinize baktik! simdi bu surecte bir sure cicek bocek yazacagim diyorsunuz bu mudur dava?
  ... mayolu pogaca
 8. 8.
  28 subat 2008 tarihli yazısına eklediği:

  "Bir yanda 80 yaşındaki dedelerimiz askere gitmek için kuyruğa girerken diğer yanda Bülent Ersoy'un halkı kutsal vatan vazifesinden soğutmak için ettiği sözlere dair; bundan sonra her kim benzeri bir söz ederse rol modelinin Bülent Ersoy olduğunu da umarım hiç unutmaz. NOKTA"

  notuyla bülent ersoy'u antimilitarizmin memleketteki kurucusu ilan etmiş süper entellektüel, ultra vatansever, güldürükçü yazar. allahım bu ne bilgi birikimi, bu ne engin bakış açısı, bu ne güzel saç baş. biz seni emniyette çok sevmiştik be güler...
  1 -2 ... aliterasyon
 9. 9.
  Daha düne kadar önüne gelene verip veriştiren, tam anlamıyla felaket tellallığı yapan, komplo teorileri üreten, ancak bugünkü yazısıyla 180 derece dönüş yapıp iyi şeyler olacak diyen ve umut aşılamaya çalışan, abd savunma bakanının gelişini düğün bayram havasında göstermeye çalışan, buradan da anlaşılacağı üzere hangi bayrağa hizmet ettği belli olmayan köşe yazarı.

  Düne kadar komplo teorilerini ilgiyle okumuş olmama rağmen, bugünkü yazısını okuduktan sonra "noluyo lan" demekten kendimi alamadım. Hayrola Güler Hanım, bir yerlerden vahiy falan mı geldi de bir günde bu kadar değiştiniz?

  Bu entry'nin yorumunu da her boku bilen siz muhterem okurlara bırakıyorum.
  2 ... kizilmaske
 10. 10.
  Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklu bulunan emekli Yüzbaşı Mehmet Z. Öztürk ile Tekirdağ Cezaevi nde evlenen köşe yazarı.
  ... imhotep