bugün

http://www.gugukcuk.com adresinden ulaşılabilen, bahçe aksesuarları, bahçe aydınlatma, bahçe aletleri, bahçe makinaları, sulama ekipmanları, ilaçlama ekipmanları, tohum ve besinler, çiçek, outdoor, deniz ve dalış, olta malzemeleri, spor - fitness, pet shop, bitkiler, hobi ve oyun, hırdavat, araç ürünleri, ev ürünleri gibi kategorilerde hizmet sunan bir alışveriş sitesi.

siteyi benim için özel yapan yanı ise şu. bugün acil olarak çadır, uyku tulumu ve mat almam gerektiği için (bkz: barışarock) (bkz: zeytinli rock fest 2008) dün geceden itibaren her yerde bu malzemeleri aradım fakat internet siteleri hariç satılan yerlerde fiyatlar oldukça pahalıydı. daha sonra buranın showroom'u olduğunu gördüm ve arayıp showroom'a nasıl geleceğimi sordum. karşımdaki kişi önce adres verip, daha sonra da tarif ederek nasıl gelebileceğimi anlattı. aradığımda saat 17.00'dı ve 18.00'da kapatacaklarını söyledi. bende yarın gelebileceğimi söyledim fakat hafta sonu kapalı olduklarını belirtti.

bunun üzerine telefondaki kişi -daha sonradan ismininin ersel olduğunu öğrendim- gerekirse 18.30'a kadar bekleyebileceğini ve gelmemi söyledi. fakat o saatte malum istanbul trafiği, yolu bilmemem ve yolun çok karışık olması sebebiyle tarif edilen yere 19.20 civarı ulaşabildim.

kendisini aradığımda bana hangi sokağa girmem gerektiğini söyledi fakat , yön bulma yetisi sıfıra yakın olan bendeniz başka bir sokağa girip ortalıkta dükkan namına hiçbir şey göremeyince tekrar ersel abi'yi aradım. -o arada samimi olduk artık adamla sürekli telefonda konuşmaktan- o da bana orada beklememi ve gelip beni alacağını söyledi. -kim bilir içinden nası sikertmiştir- kısa bir süre bekledikten sonra yanında yavru alman kurt köpeğiyle geldi ve beraber showroom' a gittik. kendisini yaklaşık iki saat bekletmiş olmama rağmen "acaba 2 kişilik mi alsam, 3 kişilik mi alsam, hangisi uygun olur bana" gibi kafa siken yorumlarıma da katlanıp, "çadırı kurup baksak olur mu" gibi bir isteğime de olumlu yanıt verip gözümde bir saolin rahibi değerine ulaştı.

tabi çadırı kurduktan sonra - nası yani? - bendeniz mat'ların ve uyku tulumunun çadırda nasıl duracağını da merak ettim.
(bkz: bokunu çıkartmak)
üşenmedik uyku tulumunu açtık, matları yerleştirdik vs. yani kısaca çadır sevişilecek kıvama geldi ama tabi ki sevişmedik. -öeehhh-
her şey dört dörtlükken, çadırın da dörtlük yani 4 kişilik olduğunu fark ettik. 3 kişilik yerine 4 kişilik çadırı açmışız. -yuh amina koyim dediğinizi duyar gibiyim-

neyse ben ölçüleri karşılaştırıp, 3 kişilik çadırın da hem mat'ları hem de uyku tulumlarını rahatlıkla barındırabileceğine karar verip hiç açtırmadım. -açtırsam bugün 3.sayfalara haber olurdum heralde- ersel abi sağolsun nereye gideceğimi ve bu kadar eşyayı nasıl taşıyacağımı sordu ve beni yolunun üzeri olmamasına rağmen, lanet trafik ve karışık yollar yüzünden oldukça uzağa park etmek zorunda kaldığım aracıma kadar -arabam var basit olucaktı o yüzden bir kaç sıfatla süsledim- bıraktı.

iki olgun insan gibi vedalaştık, tanıştığımıza çok memnun olduğumuzu dile getirdik ve gitti... gitti sevgili sözlük... bense aracının 34 ersl 45 numaralı plakasına bakarak kah hıçkırarak, kah gözlerimde yaşlarla uzaklaştım. -yazar burada sözlüğün de, formatın da, olayın da içine sıçar-

işte budur bu siteyi ve ersel abiyi benim için özel yapan. saatlerce uğraştırmama rağmen en ufak bi terslemede bulunmadan, istediğim kamp malzemesini alabilmem için ekstra çaba sarfeden ve hayatımda gördüğüm en iyi esnaf ünvanını kazanan ersel abiye ve gugukcu.com'a huzurlarınızda teşekkürü bir borç bilirim. buda böyle bir anımdır.

(bkz: ani defteri olarak sözlük kullanmak)
güncel Önemli Başlıklar