1. 1.
  beowulfun düşmanı, heorot'a saldırıp insanları zevk için yemiş olan canavar.
  ... thor
 2. 2.
  beowulf (en eski epik ingiliz) şiirinde geçen, kral hrotghar'ın ülkesine (danimarka) dadanan grendel adlı troldür. (Trol insan yiyen devlere verilen isimdir.) Hikayenin danimarka'da geçmesinin sebebi ingilzilerin atalarının bu topraklardan gelmiş olmasıdır.

  --spoiler--
  babası kral hrotghar tarafından bir parça balık çaldığı için öldürülen grendel daha sonra kralın ülkesine dadanır ve silah taşıyan ya da kendisine zarar veren ya da vermeye çalışanları öldürür.
  --spoiler--
  ... olursem beni sana gomsunler
 3. 3.
  seksenlerin vaha gruplarından marillion'un "b sides themselves" albümünün 17 küsür dakikalık açılış şarkısı olup, adamı sikinden yakalar. son üç dakikasından aldığım hazzı ise kıyaslayabileceğim yegane şey belki nicole kidman'la bi gece olurdu diyeceğim, lakin kosmos buna izin vermeyecek sanırım...
  1 ... salamander
 4. 4.
  6.5x39 mm ebatlarında, 5.56x45 mm nato ya kıyasla daha yüksek durdurucu gücü ve atış stabilitesini bozmayan tepme kuvveti ile modern bir mühimmattır. tabi 5.56x45 mm için üretilmiş dünya kadar farklı modelde silah ve tüketilmeyi bekleyen sayısız mühimmat varken şimdilik 5.56x45 in yerini alması zor görünüyor.

  kıyaslama için, soldaki 5.56x45 nato, sağdaki grendel.

  grendel
  ... konglamere lenf nodu