1. 1.
  mayhos tadi olan diş yuzeyi parlak olan yesil renkli elma cinsi.
  ... mulayim
 2. 2.
  red chief ile birlikte en cok bilinen ve satilan elma cinsi. uzun sure bekletildikten sonra dokunuldugunda yaglanma hissi verir.
  ... huseyni
 3. 3.
  şu anda, ABD, georgia, athens şehrinde bir çok kişinin elinde bulunan elma. üzerindeki etikette büyük harflerle ayrı ayrı "tart" "4017" ve "chile" yazıyor. vay be! ekşiliği az. tadı güzel. ısırınca iyi ses çıkarıyor. kız gibi elma be...
  ... oteki turkiye
 4. 4.
  Ağaç kuvvetli ve dik büyür, terbiyesi oldukça zordur. Düzenli verim verir. Ölü göz oluşumuna meyillidir. Bu nedenle kuvvetli sürgün oluşturmamalı ve dalların uçları kesilerek ölü göz oluşumu önlenmelidir. Meyveleri iri ve küresel şekillidir, yeşil yağlı bir kabuğa sahiptir. Sulu, gevrek, yeme kalitesi iyi hafif asitli, hafif mayhoş kendine has iyi bir aromaya sahiptir. Uygun hasat zamanı için tam çiçeklenmeden hasada kadar 180-185 gün geçmelidir. Güneşten etkilenmesi nedeniyle M 9.aşılandığında üzerine ağ çekilmelidir. MM.106 anacına aşılı fidanlar sık dikilerek güneş yanıklığı etkisi azaltılabilir Kendine verimlidir. Ancak Golden Reinders ve Gala gibi tozlayıcıların kullanılması verimi arttırır. Karalekeye orta derecede hassastır.
  2 ... metalt
 5. 5.
  en pahalı elma cinsi. pazardan alınanının kg bile 3,5-4 tl iken, tansaş gibi marketlerin ucuzluk dönemlerinde 2,99 tl'na satın alınabilmektedir.
  ... voltron
 6. 6.
  bu adam kim bilmiyorum ama şahane elma üretmiş kendisi.
  gözümde ali baba'dan bile daha faideli bir kişiliktir.
  1 ... cymbeline
 7. 7.
  tesadüf eseri ortaya cikan bir elma cesiti. anavatani avustralya olup 1868 yilinda Maria Ann Smith tarafindan sydney taraflarinda kesfedilmistir. tadi eksi olup, genellikle ithal edilmektedir. ayrica granny smith bir elma üreticisinin ismi degil, büyükanne smith anlamini tasir. bu elma cesiti, marie ann smith 1870 yilinda öldükten 20 yil sonra bir bahce fuarinda tanitilmis ve o günden bu yana dünyaya tanitilmistir.
  ... gazikentli
 8. 8.
  vodkanın gerçek dostu.
  ... saylon muzaffer pro evo
 9. 9.
  granny smith

  En güzel elma çeşiti. Ekşidir. Mis gibi..
  ... orjinaldeli
 10. 10.
  granny smith
  Yaşlı teyzenin patenle oradan oraya zıplayıp, altın, elma topladığı mobil oyun.
  ... benisizdelirttiniz