bugün

''arnold schwarzenegger'' yazabilmenin yanında bir hiçtir.
"borussia mönchengladbach" da yazabilince "oldun sen" moduna geçilebilecek olay.
laptopun yanında ''iyinin ve kötünün ötesinde'' kitabı mevcutsa benim gibi sorun teşkil etmeyen sorunsal.
google bakıyorsa oluşacak utanma duygusundan dolayı zor yazılabilir. "bakalım benim gibi yazabilecek mi ibne" diye ince ince dalga geçer google. en iyisi siz yahoo bakarken yazın o daha anlayışlı.
5 6 yıldır, ismi ilk okuduğum günden beri yapabildiğim şey. (bkz: fredric wilhelm nietzsche)
bastian schweinsteiger i saymıyorum bile..
(bkz: bunu mu demek istediniz)
(bkz: allahsonumuzuhayıretsin)
bir bilenden duymadan o ismi teleaffuz etmek gibi bir şeydir.
(bkz: hatasız nietzsche yazma kursu)

by inci.
tüm bu bahsi geçen isimleri hatasız yazabilmek, tamamen o alanlara duyulan ilgi ile alakalıdır. nietzsche'nin ismini doğru dürüst yazamıyorsan, bana felsefeden anladığını söyleme sakın.
bakmadan nietzsche yazmanın yaşam içinde hiçbir önemi olmadığından, "Bakmadan yazsan ne olur,yazmasan ne olur?" sorusunu beraberinde getirir.
sadece o dili bilmeyene zor gelen eylemdir, kendi vatandaşları örneğin nietzsche'i veya arnold schwarzenegger'i kolayca yazabiliyorlardır. yabancılarda tahminimce kahramanmaraş, halid ziya uşaklıgil, mevlana celaleddin i rumi vb. isimleri yazarken google a bakıyordurlar.
(bkz: nil karaibrahimgil)

(bkz: yakup kadri karaosmanoğlu)

(bkz: çekoslavakyalılaştırdıklarımızdan mısınız)
* *
(bkz: hekzametilendiamin)