1. ?.
  gelmiş geçmiş en baba bass'çı ve vokalistlerden biridir. trapeze'i kurduktan sonra katıldığı deep purple'da vokallerin bir kısmını david coverdale ile paylaşmıştır.
  kadife ve oldukça hoş bir sesi vardır. ancak canlı performansları birbirinden çok farklıdır. geçmişte uyuşturucu kullanmasına bağlanmış bir durumdu bu performans farkları.
  son yıllarda solo çalışmalarının yanında joe lynn turner * ile çalışmaktadır ve 2-3 kez ülkemize konsere gelmiştir.

  http://www.glennhughes.com
  3 ... slide
 2. ?.
  1974 yılında, california jam adlı festivalde ki deep purple'ın glenn hughes'ı bambaşkadır. bana göre o konserde, burn e yaptığı back vokal müthiştir. tabi o zamanlar beline gelen at yelesi saçları da unutulmamalıdır. 1974 te ki cal jam deki performsları http://whitesnake.com/goldsite/index2.html adresinden izlenebilir.
  1 ... onlymysoul
 3. ?.
  deep purple' ın hayatını ve neredeyse tüm müzik alt yapısını bir dönem için değiştiren adamdır. bir kere roger glover yerine bas aynı zamanda ian gillan yerine vokali almıştır. ikisinin de pabucunu dama atmıştır. hatta david coverdale bile glenn' in yanında ikinci planda kalmaktadır. tam bir müzik adamı. yaş 50 nin üzerinde hala 1974 california jam deki gibi çığlık atıyor baba. yalamak istiyorum sayın seyirciler.
  4 ... selfless
 4. ?.
  (bkz: the voice of rock)
  1 ... chazsmyr dhuunyl
 5. ?.
  çok daha başarılı bir sanatçı ve hep ön planda olmasına engel olan en büyük etken geçirdiği mide rahatsızlıkları ve kanserdir. yoksa kendisi rock'ın sesidir.
  1 ... chazsmyr dhuunyl
 6. ?.
  bilindiğinin aksine müziğe ne deep purple'da ne de trapeze'de başlamıştır. dave holland ve mel gale ile birlikte kurduğu finders keepers adlı ingiliz pop rock grubunda başlamıştır. tabi daha sonra aynı kadro trapeze'yi kurmuştur.
  1 ... yoruk from hell
 7. ?.
  Deep Purple'daki ve Black Sabbath'dan Tony Iommi ile birlikte çalıştığı dönemlerde efsaneleşen; ve bugün de Black Country Communion isimli grubuyla harikalar yaratmaya devam eden efsane bir vokaldir kendisi.

  Black Sabbath'la kaydettiği Seventh Star'daki vokallerine biterim.
  1 ... manowarkills
 8. 16777215.
  yaşına başına bakmadan o sesleri çıkarabilen adam. vokal dediğin böyle olur dedirtir. *
  https://video.uludagsozluk.com/v/glenn-hughes-106425/


  https://video.uludagsozluk.com/v/glenn-hughes-106426/


  ve daha niceleri..
  1 ... ereskigal
 9. 0.
  nights in white satin'i çoook güzel söyler.

  https://www.youtube.com/watch?v=fhjZs4F51Mg+
  1 ... fanfinifinfon seksi don