bugün

Giderken gitmemeyi istemek.
Gitmek isteyene kal demek zor.
gitmek! net!
Kalıp gidenin gidişini izlemek.
görsel

Akıllara montla sıç karikatürünü getirmiştir.
Gidip yok olmaktansa ( zorla olmayacak ) kalıp kazanmayı tercih ederim. Zor olabilir fakat bu raddeye gelecek bi bok yemişsen düzeltmen senin elindedir.
Tamamen nedene bağlı seçim..

Sadece kalmaların gitmelerden çok pişman ettiğini hiç sanmıyorum.
Kalmak daha zor, gidenin aklı kalacak olsa zaten gitmez, bir başına kalmak daha zor.
Bence en zoru, dışarıda sigara içmek istediğiniz zaman çakmağınızın olmadığını farketmek.
Duruma bagli olarak degisecek olandir. Gitmek zorunda kalmak diye bir secenek de var cunku.. buna iten insanlarin allah binbir turlu cezasini versin. Su an bu durumda olan arkadaslarima da sabir versin. (bkz: ben)
gitmek bir anlık bir eylemdir, çeker gidersin her şeyi arkanda bırakır yeni bir hayata doğru ilerlersin. geri dönmeyi defalarca düşünürsün, belki dönersin ama çoğu zaman dönmezsin...gitmişsindir bir kere, dönüp de ne yapacaksın...

ya kalmak, öyle zordur ki, tüm anılar, tüm yaşanmışlıklar etrafındadır. her gün, her saat, her an o anıların içinde yaşamaya mahkum edilmiştir yüreğin. sen hiç bir çay kaşığına bakıp ağladın mı ? ben ağladım...
kalmak, bitmek tükenmek bilmeyen bir ızdıraptır yüreğinde. ruhunu kemirir, yaşam enerjini sömürür...
anılardan uzaklaşmak, onların olmadığı yeni bir hayat kurmak istersin, imkanın varsa durma yap...sen de anıları bırak ve git...çünkü gitmek ve bir daha dönmemek en kolayıdır...
Yarım saattir arkadaşlarımla tartıştığımız soru.

Elbette kalmak zordur. Giden, bir seçeneği olduğu için, gidebileceği için gitmiştir.
Kalan gidebilse bile durmayı, savaşmayı seçen kişidir.

Gidiyorum ama yüreğim parçalanarak... gibi klişeler, vicdan yükünü hafifletmek için söylenen sözler.

Gerçekten seven insan, çok iyi bir sebebi olmadığı müddetçe gidemez.

Böyle insanlar muhakkak tekrar gelirler. Affetmek ise aynı hatayı yapma izni vermek demektir.
Gitmiş birini affetmeyin.
eğer gitmek kafaya koyulmuş ise kalmak imkansızdır.
103 yaşındaki babannemin dediğine göre kalmak...

allah izin verirse ikinci asırı da beraber devireceğiz...
Gitmek cesaret ister ufaklık,
Gideceğin yer neresi olursa olsun sevdiklerinle arana mesefe girince varış yerinin hiç bir anlamı kalmaz.
Vedalaşmakta zor iştir biliyor musun?
Oturursun geminin kıçına,
Bakarsın sevdiklerine,
Gittikçe ufalırlar ufalırlar kaybolurlar,
O zaman anlarsın işte vedalaşmak asıl kalana değil gidene koyar.

saygı ve rahmetle " erdal tosun."
Unutmaktır en zoru. Yine de şöyle bir şey var:

(bkz: kalandır terk eden aslında)
gitmek zordur.
çünkü alışılmışı değiştirirsin, kendi duruşundan ve ideallerinden vazgeçersin.
kalmak zordur,
senin orda kalma nedenin artık gitmiştir.
Şu saatten sonra gidenin de aq kalanın da.
Terk edilmek.

Tüm yalanlarla başbaşa bırakılmak. Hayatınızın en büyük tecrübesini acı bir şekilde Yaşamanıza vesile olduğu gibi geçmek bilmeyen duygusal bir yara bırakır.
kalmak.
mıh gibi ortada bırakılıp gidilmiştir çünkü. hiç sevilmemişçesine değersiz bir çöpmüşçesine.

eğer ölümse ayıran yine onun canı yanar.
aldatılmışsa umutlarını yitirir.
giden sessizce gitmişse sebebi asla bilinmez hep acı çekilir.

burda gitmek diye edebiyat yapmayın yani.

arkadan bakmak daha zordur.
" zor olan;
kalmak istediğin halde gitmek zorunda olman.
kalmak istediğin yerden gidebilme cesareti,
zor olan bu dedim. "
Gitmiş olmak.
en zoru da, gidip-kaldıktan sonra, yarra yering şarabından içmek.
“Gitmek bir kere akla düştü mü, kalmak zordur.”
güncel Önemli Başlıklar