1. 1.
  icinde cin ve limon oldugunu bildigim, otesini henuz cozemedigim, cozdugum gun kendim hazirlamak suretiyle her yere yanimda tasiyacagim ickidir. en krali izmirde sardunya adli mekanda bulunur, bir de kenarinda pudra sekeri varsa enfes olur. baska bir mekanda onunuze cin fizz diye ne idugu belirsiz bir sey koyabiliyorlar, sadece bahsi gecen mekanda * icilmesi tavsiye edilir.
  1 ... dramtatatam
 2. 2.
  yapan yere göre yorum değitirebilecek bir içki.iki yerde içtim.birinde hastası oldum,diğer sefer büyük bir arzuyla istediğim içkiyi içemedim..
  ... freddie
 3. 3.
  yapımı çok basit olan içki. ölçüyü tutturarak bir shakerda içindeki şeker eriyene kadar çalkalarsanız içkiniz hazırdır. üzerine biraz soğuk su ilave edilmesi gerekir.
  ... nakata
 4. 4.
  alkole alışma basamaklarının temel taşlarından biridir. ister tonik, ister sodayla yapabilirsiniz ki kanımca soda olanı en iyisidir.

  içine atılan buzun kırık buz olması evladır.

  lakin belli bir zaman sonra bünyede içimi limonlu su havası yaratmaktadır ki o yüzden içilmesi bırakılır.

  ha çarpar mı çarpar tabi, sonuçta su gibi büyük büyük bardaklarda lıkır lıkır içiyorsunuz ama tad vermez.
  ... selim pusat
 5. 5.
  Sıcak yaz gecelerinde hem içinizi kavuran hem de diğer yandan serinleten limon suyu, cin ve şeker şurubu karışımdır. Bardağın ağız kenarlarına pudra şekeri sürülerek ikram edilen keskin tatlı karışımdır.
  ... lessismore
 6. 6.
  Sadece 2 bardakla sabahlara kadar su icmece.
  ... ici dolu tursucuk
 7. 7.
  pudra şekerini içine atan mallar Varmış.

  Pudra şekeri ıslatılıp bardağın kenarına sürülür.
  ... scrikss
 8. 8.
  Pudra sekeri icine atilinca anlami kalmayan. Limonla bardagi siyirip pudra sekerine batirin. Limonu sikin cini ekleyin. Shaker a ihtiyac yok. Sodayi acin parmaginizla kapatip sallayin sonra cin uzerine puskurtun. Bu isleme zaten fizzleme deniliyor.

  Afiyet olsun.
  1 -1 ... ruut altmis alti