bugün

gitmek isteyip de gidemeyenlere yazılan şarkı.
düzenlemesinde erkan oğur üstadın bulunduğu harika şarkı.
(bkz: gitmek istiyorum ama gidemiyorum bu şehirden)
şarkı bittiğinde insanın ceketini alıp gidesi geliyor nereye olursa.
herkesin içten içe söylediği ama bir türlü gerçekleştiremediği eylem.. bir de tabii nereye gidileceği de bilinememektedir.
- gidiyorum bu şehirden

- yüreğinin götürdüğü yere git.
bir yerlerde birseylerin kirintisinin kaldigini hissettiren sarki.
(bkz: gitme kal bu şehirde)
hani dort tarafi da kara kapli, hicbir sekilde isik gormeyen bir odaya kapanmissinizdir, dusunmemek uzere de cezaniz vardir, o anda uzerinize toprak atilmis ve de olmussunuzdur belki de, iste boyle dusuncelere sevk eden bir sarkidir, sezen aksu nun yanina bir de haris alexiounun mukemmel yorumu eklenmistir.
hep söylerim bu kadına usul usul usul şarkı söylemek daha çok yakışıyor.bu şarkı da onun bi örneği.muhteşem şarkı.
akustik gitar : bulent ortacgil
perdesiz gitar : erkan ogur
kopuz : erkan ogur
bas gitar : gurol agırbas
klarnet : bulent altınbas

gidiyorum yine bu şehirden
ayaklarım geri geri
tekerlekler almış başını
dönüyor dönüyor
sanki bütün büyük aşkların ortak kaderi
ah beni en çok bu kahrediyor

ah beni beni
vah beni beni
nerelere gideyim nasıl edeyim
al beni beni
sar beni beni
saramazsan eğer körfeze bırak
gurub ile söneyim

(bkz: sezen aksu) (bkz: deliveren)
sevilen yerlerden ayrılınırken dinlenmesi durumunda kişideki etkisini katlayacak ve muhtemelen ağlatacak sezen aksu şarkısı.
(bkz: gitmek istiyorum bu şehirden)
sezen aksu'ya haris alexiou'nun eşlik ettiği mükemmel şarkı.
beni yaşar kurt un göndermeler albümünde ki alışamadım şarkısına götürmüştür. ne iyi etmiştir.
Sezen Aksu'nun sözler itibariyle erdiği şarkıların başında gelir benim için.

Gidiyorum yine bu şehirden
Ayaklarım geri geri
Tekerlekler almış başını
Dönüyor dönüyor
Sanki bütün büyük aşkların
Ortak kaderi
Ah beni en çok bu mahvediyor (kahrediyor)

Ah beni beni
Vah beni beni
Nerelere gideyim, nasıl edeyim
Al beni beni
Sar beni beni
Saramazsan eğer körfeze bırak
Gurub ile söneyim

Bir yandan Sezen söyler bir yandan Haris Alexiou..Yaşayan iki büyük sesten Ege'nin ortak şarkısıdır.
(bkz: bsg)
evinizin bulunduğu şehire doğru yaptığınız yolculuktur. zira yuvamızın olmadığı yerleri terk etmek evimizin olduğu şehri terk etmekten daha kolaydır.
sezen aksu ile haris alexiou'nun düet yaptığı, insanın gidesi olmasa bile çekip gitmeyi aklına koyan şarkıdır. sessiz ve karanlık bir ortamda dinlediğinizde fiziken bir yere gidemiyorsanız bile, içinizden bir şeyler çoktan çekip gitmiştir bile...
nasıl bir şarkıdır.
sevmeyen ölür be.

yol öncesi..

http://www.youtube.com/watch?v=M_Qcp0oRuFU
içimden çokça geçirip de uygulamaya bir türlü geçiremediğim olaydır.
tatile çıkamadığı zaman ya da büt döneminde birisi bu lanet cümleyi yazar ve sen de sadece bakarsın..sen de gitmek istersin ama gidemezsin.
en çok kullanmak istediğim cümlelerden bir tanesi.
istanbul gibi yaşanmayan karmaşık bir şehirden dönmemek üzere gitmek gibi var mıdır
bir de üstüne üstelik gittiğin yer de denize kyısı olan bir sakin kasaba ise, heycandan kudurursun bazı bazı...
demeyi çok isterdim ama çakıldım kaldım.
ağzına tuvalet terliği soktuğumun üniversitesi bi bitse...
ohh yol alacağım şöyle izmir'e falan iki domates eker kedilerime bakarım, derme çatma bi ev, bittiiiii.
ama yok bi kağıt parçası için 4 senedir tıktılar beni şuraya.
vakti zamanı gelsin ayva ve zeytin ağacıma bağladığım hamakta uyurken ansızın gitmek istiyorum. bu şehirden değil, bu diyardan.
ayaklarım geri geri teker teker almış başını gidiyor.