bugün

Bütün gün anlamını bilmediğim bir ikilemeyi kullanarak dolasmama sebep olmuştur.
Pötür pötür :(
Tırışkadan yapılmıyor, bir sebebi var.

Asıl dolgu yapılmadan, yani diş tam kapatılmadan evvel, sorunun ortadan kalkıp kalkmadığının bir testidir o.
Kanal tedavisinin ilk seansı sonrası konur. Gece uyurken sıkmak suretiyle yutulur. Uyanildiginda feci mide bulantisi yapar. Çekilen acılar acılar acılar bu suretle geçmek bilmez.
görüp görülecek en illet seydir. genelde kanal tedavisinden sonra koyulur. bir kac gün sonunda gercegi yapılır ama o süre içinde agzınız coktan insaat alanına dönüşmüştür. cimento renginde ve tadındadır. büyük bir huzursuzluk yaratır.
beyaz alçı ile yapılan, kanal tedavisi sırasında kullanılan dolgudur.
ağızda durduğu sürece kişiye karanfilden başka tat verdirmez. hele ki ilk fırsatta da düşecektir.
ağır karanfil tadı vardır, çok iğrençtir. neyse parası verin bassınlar dolguyu ağzınıza.
Kanal tedavi öncesinde yapılan çimentomsu, alçımsı dolgudur. Ortalama 1 hafta sonra onu söküp kalıcı dolgu yapacaklar.

Amaç ağrı sızı olup olmayacağını test etmek sanırım.

Evet hassas olur. Fındık fıstık yemeyin.
1 hafta süresince parça parça ağıza dökülen ve ağızda medikal tat yaratan dolgu şeysidir. rengi iğrençtir gülemezsiniz hemen gözükür.
naldır o.
alçıdan yapıldığını söyleyen mi istersin, deneme için yapıldığını söyleyen mi...ülkede herkes doktor, herkes dişçi, herkes teknik direktör. diş tedavisi seansları arasında dişiniz oyuk kalmasın, içine yiyecek artıkları girmesin diye konulan kısa süreli dolgulardır.
not: tek seansta tedavi nerede görülmüş.
hayatımda gördüğüm en saçma şey.

covid geldiği gün dişçiye gittim ve dolgu yapmadı. eylülde gittim geçici dolgu yaptı. yahu, zaten yemek yiyemiyordum o tarafa, geçici dolgu yaptı gene yiyemedim. üstüne ilk defa düzgün bi ısırık alayim dediğim anda düştü. ne gerek var lan o zaman bu lanet şeye?
Ağız tadını bozan şey. Pandemi sebebiyle, dolgu için gittiğinizde bunu tıkıp yolluyorlar.

"Aman hocam ağzımızın tadı kaçmasın" dedim, "kaçar" dedi.
yemek yedikçe aşınan, işlevini yitirdikten sonra diş fırçalama sırasında kolayca çıkabilen beyaz alçıdan yapılmış bir dolgu tipi.
Dün kanal tedavisi oldum. tedavi ağrısızdı, sonrasında ise bu geçici dolgu denen alçı benzeri malzemeyle kapattılar. Karanfil veya fesleğen benzeri bir aromaya sahip. yumuşak yapılı olduğundan o dişimi kullanmadım, yine de dünden bu yana azaldığını hissediyorum. sanırım eriyor. düşerse tekrar gideceğim.