bugün

avcı türk erkeklerinin tüfeklerini doğrultamadıkları tek nesnedir.
geyikli kazak ile kafa kafaya çarpışacak tayttır.
gedikli meyhane gibidir.
bacakları güzel kızlarda çok güzel duruyor. giyin, giydirin.
Kimin ne dediği umrumda değil, kar deseniyle birlikte en sevdiğim sevdiğimdir.
bir tayt desenli geyik değildir.
muhabbetini duymaktan sıkıldığım tayt modeli.
artık üstündeki geyiklere bile ilgi duyulan tayttır. Abazalık sınır tanımaz.
"yaygınlaşan boka sarar, çok tutulan bok kokar" sözünün son örneği olan tayt. bir ara kimse giymezken mankenler, oyuncular falan giyerdi. bir seksi gelirdi, bir seksi gelirdi ki anlatamam. sonra bu moda çok tuttu, götünün çevresi pi sayısına isyan ettirecek kızlar da giymeye başladı, o zaman nefret etmeye başladım bundan. bir şeyden de mahrum kalın ulan. tamam anladık, kezbanlık kanınızda var, illa modaya ayak uyduracaksınız da sevgili koca götlü arkadaş, sen giyme, n'olursun giyme. yakışmıyor yahu. o geyikler dağda geziyormuş gibi bir izlenim oluşturuyor. giyme, gözünü seveyim giyme.

ilk baştaki sözü de götümden uydurdum.
zamanı yaklaşmakta olan tayt.
(bkz: tehlikenin farkında mısınız)

bütün kış gözümüze sokulacak kıyafet..
(bkz: winter is coming)
dün otogara gitmek üzere belediye otobüsüne bindim. valizlerimi kenara koymuşum biraz oturarak, biraz başkalarına yer vererek yoluma devam ediyorum. derken iki genç kız bindi otobüse. henüz binerken bile birinin rahatlığının aksine diğerinin üzerindeki tedirginlik dikkat çekiyordu. rahat olan kız geçip bir yere oturmasına rağmen diğeri sanki kimse tarafından fark edilmek istemiyormuşcasına giriş kapısının orada bekliyordu. diğerinin "gelsene" demesine "hayır, gelmem" diye karşılık veriyordu. çok geçmeden anladım durumu. tedirgin, çekincen, utangaç ve bir o kadar da şirin, hoş, dünyalar tatlısı bu kız galiba ilk kez 'geyikli tayt' * giyiyordu ve alışamamıştı. günahını almak gibi olmasın, diğerinin önerisi sonucu giydiğini düşünmedim değil, neyse.. en sonunda geldi ve oturdu, otobüs boşken orada dikilmesi abes olurdu zaten. otobüsten inerken de aynı acemiliği göze çarpmıştı bu güzel kızın. keşke hep hanım hanımcık kalsaydın da sana bir şey kazandırmayacak olan heveslerden uzak dursaydın.

özet geç piççilere: hanım hanımcık kızlara geyikli tayt giydiren kötü arkadaşları olabilir, dikkatli olalım.
alevli kapriyle kapışamaz.
ejderha desenli gömlekle hiç kapışamaz.
kezbanların milli forması.
halılarımıza desen olmuş geyik motifini, bari poponuza giymeyin.
tayt furyasının devamı olan nefretlik moda hedesi. normalde geyiğine bakılmaz , giyilmez olup çoğu kesimin sırf revaçta diye gardırobunda yer açtığı da pek muhtemeldir.
ergen kısımda çoklukla görebileceğimiz, giyenlerin zevksizliğine hayran olduğumuz, bacak güzel olsa bile hiç bir çekiciliği olmayan tayttır.
Kezbanlık manifestosu madde 27'de bahsedilmektedir.
sırf taytı çıktıktan sonra geyiklerden insanı soğutmuş akımdır.
sezonu açmıştır.
hiç sevilmeyen bir tayt türüdür . Soyu tükenir inşallah . Belediye dağıtıyor sanki . Ugg bitti şimdi bu başladı . Tövbe tövbe .
üretimden kalkmasi, toplanmasi gerekendir. Kimse beğenmemesine rağmen hemcinslerimin hala inatla giydiğidir.
muhtemelen nesli tükendi.