entry'ler (22)

evlendirme programına çıkacak kadar çaresiz olmak

yaşını başını almış amca ve teyzelerinkini bi nebze mazur görebileceğim, fakat 19 20 yaşında olup oraya çıkanlara asla anlam veremediğim çaresizliktir.

geyikli tayt

ergen kısımda çoklukla görebileceğimiz, giyenlerin zevksizliğine hayran olduğumuz, bacak güzel olsa bile hiç bir çekiciliği olmayan tayttır.

marmaray açılacak diye hasedinden çatlayan chp li

boşuna sinirlenmesindir. en çok o binecektir çünkü. ama karşı çıkıp Akp'ye sövmeye gelince başı çekecektir o dengesiz, ayrı.

fenerbahçe nin galatasaray ı ezeceği gerçeği

istenen, çok istenen, deli gibi istenen gerçektir. şampiyon biz olucaz taş koymayın cinconlar ve diğerleri.

kedilerin ibnelikleri

12 yaşındaydım galiba, bir akşam bakkala gitmek için çıktım tabi evin kapısını ve apartmanın kapısını açık bıraktım bakkalın çok yakın olması hasebiyle. eve gelirken hiç hissettirmeden peşimden gelmesi ve aradan yaklaşık bir saat geçtikten sonra onunla banyoda çığlık çığlığa karşılaşmam.

edit: dişlerimi fırçalayacaktım.

hayatında hiç seks yapmamış kızla evlenmek

saçma sapan zevkleri ve tutkuları için namuslarını bile satabilecek iğrenç heriflerin, içler acısı durumunu görmemize imkan sağlayan başlıktır.

toygar ışıklı

şarkılarında herkesin mutlaka kendinden bir şeyler bulduğu, sesi dokunaklı, sözleri dokunaklı, müzikleri dokunaklı olan besteci, güfteci, yorumcu.

ezana içki kaldıran izmir kızları

öyle bir şey varsa şayet; zayıf karakterliliklerine, yobazlıklarına, ergenliklerine sövülesi kızlardır.

bir kıza gidip çok güzelsin demek

erkeğin arkadaşlarıyla kız hakkında çirkin muhabbetlere girmesindense, tercih edilebilecek dürüstçe durumdur.

film izler gibi okunan kitaplar

agatha christie-çoğu kitabı.

erkek hemşire

gayet hassas ve kibar davranan, elleride oldukça hafif hemşirelerdir. yani benim karşılaştığım iki tanesi de öyleydi. sayılarının artması temennimizdir efendim.

insanı sinir eden arkadaş türü

aylarca bir kez olsun aramayan, ama işi düşünce samimiyeti tavan yapan arkadaştır.

ilk kez vizelere girecek üniversiteli

o benim ben diye heyecanla açtığım ve değerli yazarlarımızın tavsiyelerini merakla okuduğum başlığın adıdır.

allah ın aslanı recep tayyip erdoğan

yersiz, densiz, bir söylemdir. Haşa peygamber değildir bu adam; bu şekilde abartılı yakıştırmalara gerek yoktur.

krep yapan erkek çekiciliği

krepi kime yaptığına bağlı olarak, tavan yapma ihtimali yüksek olan çekiciliktir.

insanın büyüdüğünü anladığı an

Bambaşka bir şehirde tek başıma kaldığımı, kendi başımın çaresine bakmam gerektiğini anladığım andır.

seni seviyorum çünkü

Senden başka kimse öyle bakmıyor bana. Diye devam ettirilebilecek cümle başıdır.

ilini kabul etmeyen ilçeler

Ereğli. Zonguldak-ereğli diye değil karadeniz-ereğli diye anılır. bayağı bir sıyırmıştır kendini.

bir insanı sevdiğin halde ondan nefret etmek

Anlatılması zor durumdur. Ama vardır, gerçektir, gariptir, can yakar.

the conjuring

gerilime daha yakın olan çığlıklarla izlediğim filmdir, iyi filmdir başarılıdır. ama salondan çıktıktan sonra hiç etkisinde kalmamam dolaplardan, oyuncak bebeklerden falan korkmamam da enteresandır. oyunculuklar da iyidir bu filmde, yaşanmış olay olması ayrı bir çekici kılar filmi kısaca iyidir iyi.