bugün

istanbul Metrosu'nun tavanını ruhsatsız inşaat temeli kazmak için sondaj yaparken delen şahıslara televizyon habercileri tarafından verilmiş mantıklı ve oturmuş sıfattır.*
karşımızdaki andaval kimseye, gerizekalı gibi uzun bir sözcükle hitap etme gereğini bile duymadığımız durumlarda, duruma süper uyan, ağzı fazla yormayarak sarfedebileceğimiz, söylemesi en güzel hakaret sözcüğü!melodisi çok hoştur bu sözcüğün!
özel mesajla medenice derdinizi anlatmaya çalıştığınız halde * ısrarla çaçaronluk yapmaya devam eden mahalle karısı, hamamda iyi bayılan bünyedir. * *
anlamlı bir kelime değildir. uydurmadır. gerizekalı kelimesinin bölünüp, kısaltılmasından oluşur.
saflıkta tur atlamış kişi.
(bkz: gerzek saban)
geri zekalı anlamında kısa bir sözcüktür.
ayşen gruda icadı, gerizekalının kısaltılmışı olan kelimedir.
gecekondu adlı programda konuk ayşen guruda'nın türettiği birkaç kelimeden biri olduğunu öğrendiğim küfürümsü muzip kelime.
Gel gezek.
bir ünlünün ben buldum bu kısaltmayı dediği ünlemdir. kimdi ama aklıma gelmemekte...
Bir Ayşen Gruda icadı olduğunu öğrenince şaşırdığım; 1980'lerde çok sık kullandığım bir hakaret sıfatıdır. (Bakınız: http://www.youtube.com/watch?v=0SD5w1gdfWg&feature=related ) - (Ayşen Gruda manyamış da bana ait bir icattır diyor.)
ben hayatımda bu kadar sempatik bi küfür duymadım. bakir olduğumu öğrendikten ya da onlarla sevişemeyeceğimi söylediğimde beni terk eden sevgililerim bazen bana derdi, acayip mutlu olurdum. bence kadının ağzına yakışan, öyle fazla kırıcı olmayan, bilakis sempati uyandıran argo bi kelime bu.

oldukça sempatik bi küfür.
saçma sapan başlıklar açan, insanları saçma sapan entry yazmaya iten kişilerdir.
Boş konuşan lakırtı yapan.
(bkz: milli eğitim bakanı sütler bozuk değil dedi)
format bilmeyen möd'e denir.

mödörösyönö förmöt öğrötöyöröz dörs bör.

(img:#528871)

gerzek insanları anlamanın yollarından birisi de,
hizmet ettikleri şeyi anlayıp anlamamalarından geçer.
misal örneğimizde görüldüğü üzere, nick altına forum chat tarzı entry girilebileceğini bilmeyen yetkili,
gerzektir.
arz ederim.
önce hizmet ettiğiniz oluşumun kurallarını okuyunuz.
bunu da arz ederim.
kemalist ve/veya laik olan kişiye yakışan en iyi sıfat.
geri zekali manasina gelen fakat aysen gruda'nin usengec vaktinin kurbani olmus, gruda turetmesi sozcuk.
bana en çok yakışan sıfattır.
içi boş konuşan kimse manasına gelen, zevzeğin kardeşi olan kelime.
Gerizekalının kısaltılmışı.
Gerizekalının kısaltması olan kelime.
Ayşen gruda bulmuş bu kelimeyi ve güzel türkçemize kazandırmış.
Seviyorum kullanmayı, şöyle dolu dolu.