bugün

görsel

Hülya Avşar, ekonomik krizle ilgili kendisine soru soran muhabire;

"Gerekirse simit yiyeceğiz bugünleri atlatacağız" yanıtını verdi.

https://tr.sputniknews.co...latacagiz-1051918367.html
Simit sektörüne yatırım yönelimi yaptırmak isteyen simitçi bir arkadaşın kurduğu cümle.
Şu simidin tanesi 1.5 oldu zaten. 50 gran ulan ne bi buçuğu alooo

görsel
55 milyona ada almak isteyen hülya hanım güldürmüştür.
"Gerekirse yenicek " diyor, yiyeceğiz demiyor.
Onun umrunda değil ki. Gerekirse fakirler ve orta gelirliler simit yiyecek. Olan yine onlara olacak benim tuzum kuru demek istiyor.
Sen ye simidi, ben simit yiyemiyorum çok sert, poğaça yerim.
Zamanında yediği simitler gün gelir...
görsel
bunu diyen zat'ın kendine ait adası var amına kodumun yerinde.
fakirle nasıl taşak geçilir örneğidir. bu ülkeden olan kazanımınız gözünüze diziinize dursun !
Sırf genetik şansı sayesinde hiçbir yeteneğine bakılmaksızın ünlü olmuş vasat birinin çıkıp insanlara akıl dağıtması, onun gibi birini ünlendirip, zenginleştiren halka müstehak gerçekten. Çünkü başka hiçbir toplumda bu tür yeteneksiz insanlar ada alacak kadar zengin olamaz, dahası hiç yaşamayacağı bir durum üzerinden ahkam kesme cürretinde bulunamaz.

Yoksulluk, yoksulluğu hiç tatmamış insanların ağzından ne kadar basit duyuluyor. temel tüketimin bile lüks görülmesi, çocuğuna oyuncak bile alamamak, ailenle dışarıda oturup iki lokma bir şey yiyememek, allah'ın her günü ay sonunu nasıl getireceğini düşünmek, bunu düşünmekten kafanı rahatça yastığa bile koyamamak...

iktidarın şak şakçılığını yapan lümpen celebrityler kimseye akıl dağıtmasın, mümkünse ağzını dahi açmasın. Donanımsız, yeteneksiz, trash insanları başımıza çıkardınız aşırı sinirliyim aşırı.
Gerekirse sidik içsin kendisi.en develisinden.
Simitin bile ne kadar pahali oldugunu bilmiyor.
4 kisilik bir aile hergun kisi başı 3 er simit yese maas bitti.
Simit dokunuyo bana hulya abla. Oradan sicak paskalya coregi ve tahinli corek gondersene.
ulan bir simit olsa da yesek ama hee.
Simit yiyeceksiniz demek istemiş. Zira kendisi lüks hayatından vazgeçemez...
Allah senin cezanı versin Hülya Avşar. izole yaşadıkları hayatlarından böyle akıl veriyorlar ya inşallah servetinizi kaybedersiniz yiyecek simit bulamazsınız.
görsel
En son ne zaman simit yemiş merak edilesi kişinin söylemi.

Bu söylem için bir atasözü var,
"Bekara karı boşamak kolay"
Simite zam gelme boyutu da olan vaka. 3 tl'ye aldım bu sabah.
kendisine cevap vermesi gereken kişiler; akp'ye oy verenlerdir.

benim seviyemde olamayacak kişiye cevap bile vermem. ciddiye almam. insan yerine koymam. hayvanları sevdiğim için hayvan yerine bile koymam.
yalakadan sanatçı olmaz / kılıçdaroğlu ;

https://twitter.com/i/status/1472844949884485633
(bkz: hülya avşar ın çiçek adasını satın alması)

https://www.cnnturk.com/m...sar-ada-satin-aldi?page=1
siz marabalar simit yiyin midir ?

nedir bu ?
Simit gerekirse yenecek bir taam değil. Aksine özellikle bilakis tercih edilecek harika bir yiyecektir.
kadın dalga geçiyor resmen, malca bir beyan.