bugün

kazandığı tüm parayı son kuruşuna kadar içki, kadın ve kumara yatırarak beş kuruşu kalmayan yakışlı efsanedir.

pele kendisi için "dünyanın en iyi futbolcusu" demiştir.

kuzey irlanda vatandaşı olması hasebiyle dünya kupasında futbolseverler tarafından hiçbir zaman izlenememiştir.
alkol hariç her şeyi çalımlamış irlandalı.
bir cruyff bir dalglish 2 nesil sonraki icin bir shearer da degildir.
Efsanevi sözleri olan futbolcu."Eğer biraz çirkin olsaydım, ne Pele ne de Maradona'nın adı hatırlanmazdı.''
Hayatta herşeye çalım attım ama bir alkole atamadim diyen .
Donemin futblculari arasinda idol topçu.
futbolu biliyorum diyen onu tanimiyorsa ölsün gitsin bence.
ingiliz reklam dünyası ürünü. ingilizlerin arjantin, brezilya, fransa, almanya, italya gibi ülkelere oranla futbolda çok daha geride kalmalarına rağmen reklam dünyasına hakimiyetleri neticesinde nasıl sahte efsaneler yaratıp bu efsaneleri de geri kalmış ülkelere gerçekmiş gibi yutturacaklarının kanıtı.onun old trafford'da 3o metreden gol atması ve dünya güzeli bir kızı yatağa atması onu efsane yapmaz. boliç old trafford'da 35 metreden gol attığı halde efsane değildir, yatağa attığı kızların futbol efsaneliğiyle alakası yoktur. gascoigne'de pek çok dünya güzeli fıstığı yatağa atmıştır ama adı maradona ile falan anılmaz.

george best; maradona, messi,pele, cruyff, beckenbauer, puskas,garrincha, van basten,baggio, platini, ronaldo9, zinadine, zico, romario gibi futbolcular kadar başarılı ve yetenekli değildir. kendisi ingiliz değil de brezilyalı olsaydı kimse tarafından sallanmayacaktı. çünkü dünyayı geçtim brezilyalı futbolcular arasında bile ilk beşe giremezdi.

not:kuzey irlandalı olması bir şeyi değiştirmez, kuzey irlanda ve ingiltere olimpiyatlarda bile aynı bayrak altında '' britanya'' adı altında yarışıyor.
kendisini izlemeye vakıf olamasam da,

futbolculuğundan çok sansasyonel kişiliği ile gündemde kaldığı düşüncesi uyandıran eski futbolcudur.

içki, sigara, karı kız düşkünlüğü gibi özellikleri futbolunun önüne geçmiştir.

he bir de baya şişik bir ego sahibi kendisi.

içki ve kadın alışkanlığı olmasa pele den de maradona dan da daha iyi olduğunu iddia ettiği söylenir.
maradona good , pele better , george best.
--spoiler--
"Yedi Miss World ile yattığım söyleniyor ama bu rakam yanlış; doğru rakam dört. Üçünü reddettim."
--spoiler--

2005 te hayatını kaybetmiş efsane.

https://tr.wikipedia.org/wiki/George_Best
futbolculuğundan ve tipinden kat ve kat büyük bir egoya sahip olan kişilik.

arkadaş bu adamın söylemlerine baksanız sanırsınız dünyanın gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu,

dünyanın gelmiş geçmiş en karizmatik adamı vs.

ulan tip desen senden iyi onlarca futbolcu var,

futbolculuk desen eline verecek yüzlerce adam sayarım gözü kapalı.

bu havan kime.

neyse ki öldü de kurtulduk.

öteki tarafta zebaniler g.tünden kan alırken de hava yaparsın artık.
döneminin en büyük futbolcularından biridir. daha büyük olamamasının sebebi düzensiz hayatıdır. (kumar, seviştiği kaşarlar, içki,düzensiz uyku vs.).
gelmiş geçmiş en büyük 10 futbolcudan biri. nurlar içinde yatsın.
(bkz: karizma abidesi)
alkolik ingiliz futbolcu. yeteneklerinin önüne geçmiştir.
görsel
futbolun efsane 7 numarası.
görsel
1969 yılında hayatının en zor 20 dakikasını bırakmış futbol yıldızı. Çünkü kadınları ve alkolü bırakmış.