bugün

üniversiteye gelene kadar asla özleyemeyeceğimi düşündüğüm ama sonra eşekler gibi özlediğim memleketim.
Yıllardır bu ilçenin girişinde, Orhan Veli'nin söylediği bir söz tabela şeklinde asılıdır. "Gemlik'e girerken denizi göreceksin, şaşırma." Fakat 25 yıllık bir Gemlikli olarak bile, halen denizi gördüğüme şaşırıyorum. Bu duyguyu, yaşamayan bilemez. Fakat, 2015 yılı itibari ile, her ne hikmetse, (er kişi benim haberim yoktur demiştir.) bu tabela revizyona sokulup, sağ çaprazına akp belediye başkanının fotoğrafı konulmuştur. Halkın tepkisi sonucu, geri adım atılıp, tabela eski haline döndürülmüştür.

öncesi, görsel
sonrası, görsel
Güzelliğin talan edildiği yer.bir taraftan yapılaşma bir taraftan körfez yolu bir taraftan sanayi canına okudu güzel gemlik'in.
An itibariyle havasi usutmustur.
An itibariyle güneş batımının güzel manzara oluşturduğu yerdir.
(bkz: at sevenler kıraathanesi)
bursa'dan izmit tarafına giderken, yukarıdaki dağlık alandan kıvrılarak inilen ilçe. güzeldir.
Gemlik'ten kareler
timsahgörsel kültür merkezi görsel eski bir binagörsel sahilgörsel
Zeytiniyle meşhur ilçemiz.
canım memleketim.
Allah'ın yaksın yıksın kül etsin dediğim yeri, içindekilerle birlikte.
güzide şehir.
benim şehrimm... isterseniz inanmayın anahtarını anahtarlığımda taşıyorum * .
sahili buram buram kokan şehir.
Gök delindi an itibariyle.
bir zamanlar sevmekle nefret etmek arasında gidil geldiğim yer..
çok uzun zaman oldu gerçi..
şimdi toki bile girmiştir muhtemelen..
görsel
Denize kıyısı olup da denize girilemeyen şehirlerden biri.
Kumsaz kurşunlu falan kurtarmıyor mu?
Gemlik üssünü hiç duydunuz mu? Yazın google a görün: Gemlik Base (bkz: Ratchet & Clank)
çocukluğumu geçirdiğim güzide bursa ilçesi.
Zeytini akıllara getiren ilçe.
Hakkında sadece zeytinini bildiğim ilçe,kasaba her neyse.
çok boğucu havası var.
Teyzemlerde iki gece kaldım. Aman tanrım didim. Bu ne böyle hem nem hem kanalizasyon kokusu. Hemen Uludağın eteğine kaçmıştım.
güncel Önemli Başlıklar