bugün

Huzurlu olmak istiyorsanız, ufak şeyleri dert etmeyin

-Unutmayın ki, öldüğünüz zaman yapmanız gereken işler listesi hâlâ dolu olacaktır
-Kendinize şu soruyu sorun:
Bir yıl sonra bunun bir önemi olacak mı?
-Kimsenin sözünü kesmeyin, cümlesini siz bitirmeyin
-Sırf gırgır olsun diye, size yöneltilen eleştiriyi kabul edin
-Kendi cenazenize katıldığınızı farz edin.
Richard Carlson
-Kapak olsun ^^
+çevirde bardak olsun..
senelerce sonra sana dönüşüm bir mahşer gününe de rastlasa beni unutma...
Tarihe tecavüz ettiğimi söylediler ama çok güzel çocuklar doğdu.
Her siyahın bir beyazı , gecelerin gündüzü de vardır.
Ne olursa olsun. laik ve cumhuriyetçiyiz. Bundan 50 sene sonra da çocuklar şunu diyecek.
Atam,izindeyiz.
"Yaşasın Cumhuriyet."

"Türkiye laiktir laik kalacak."
görsel
görsel
Sarı saçlım Mavi gözlüm Nerde Nerde Nerdesin Dost...
(bkz: geldikleri gibi giderler) yazın bunu kenara.
görsel
Günah işleyecek kadar sevmekten başka can yakacak kadar sevmenin yoksunluğu ve masumiyeti bu.
Madem pusulalarda mühür şart değildi Ysk'ya evet hayır diye sms atsaydik. Sonuçları da Acun Ilıcalı açıklasaydı..
Bizler,
Sevinçleri kursağına dizilmiş çocuklarız..
Doğrular çoğunluğa göre belirlenmez.
(bkz: 1984)
(bkz: george orwell)
her toplum kendi kaderini kendi çizer. her toplum hakettiği gibi yönetilir. bir avrupalı'ya bakın, bir türk'e, bir ortadoğulu'ya.
insanlar kedilerden daha bencildir, sadece siz bunu görmezsiniz. gördüğünüzde ise çoktan yeniden ve yine aynı yerden kırılmış olursunuz.
görsel
Bir toprak parçasının etrafını çitle çevirip "bu benimdir" diyen ve ona inanacak denli saf başkalarını bulan ilk insan, uygar toplumun gerçek kurucusu oldu. Kazıkları sökerek ya da hendeği doldurarak başkalarına, "Bu düzenbazı dinlemeye son verin, meyvaların herkese ait olduğunu ve toprağın hiç kimseye ait olmadığını unutursanız bittiniz demektir" diye bağıracak biri, insan soyunu hangi suçlardan, savaşlardan, cinayetlerden, sefilliklerden ve dehşetlerden kurtarardı.

Jean Jacques Rousseau
Başım agrıyor....
Biliyorum suçluyum ve razıyım cezama.
Çalmadım,
öldürmedim,
Ama daha kötüsünü yaptım.
Ne yaptım biliyor musunuz?
Tuttum insanları sevdim..
yeşil pencerenden bir gül at bana,
ışıklarla dolsun kalbimin içi.
geldim işte mevsim gibi kapına
gözlerimde bulut, saçlarımda çiğ.
açılan bir gülsün sen yaprak yaprak
ben aşkımla bahar getirdim sana; ...
•••serenad'larınız olsun bu hayatta ey insanlar sevin birbirinizi kitap adam gibi yobaz olmayın.sevdiklerinize kitap isimleri koyun sevdiklerinize şehir isimleri koyun her kitabı okuduğunuzda her o şehire gittiğinizde o gelsin aklınıza ve ufacık da olsa dudakları yukarı büküverin.serenad'larınız olsun her daim.selametle•••
Garibanlık, dünyanın en zor mesleği.
görsel
Birtakım kuşbeyinli kimselere kendinizi beğendirmek hevesine düşmeyiniz.Bunun hiçbir kıymeti ve önemi yoktur.
(Mustafa Kemal Atatürk)