bugün

korkusunu yenmiş, cesaretinin doruklarında dans eden yazardır.
var mıdır?
ben yokum diyorum.
ölüden değil diriden korkacaksın diyen yazardır.
Mangal yureklidir.
Oğlum ölüden korkulur mu? öğüdünü babasından alıp giden yazardır.
ufaktan sıyrık yazardır. ama yine de takdiri hak eder. aslansın.
fantaziye gerek yok.
mezarlıklar, toprağın üstü itibariyle en huzurlu mekanlardır. toprağın altında belki kıyametler kopmaktadır ama toprağın üstündekiler huzur ve sükundan başka bir şey hissetmezler. ne çarpılırsın ne de başka şey olur. rahatlıkla gezilir. olmaz bir şey.

ama tabi son zamanlarda itin, köpeğin ve çapulcunun mekanları olmaktadır ve postu deldirme ihtimali vardır.
(bkz: liseli ergen başlıkları)
(bkz: atonica)

diriden korkmam ki ölüden korkayım. sabaha karşı sisiler içinde daha korkutucu olur mezarlıklar orası ayrı.
(bkz: bu saatte)
cesaretten öte imanı kuvvetli olan yazardır .
ölü yazar olabilir.eğer öyleyse başka nerde gezecek. evlerden ırak.
Ben varım onlarda senin benim gibi insan farketmez yani, morg daha beter.
korkması gerekmeyen, cesaretli yazardır. zira mezarlıkta giderken korkulması gereken tek şey köpekler ve örümceklerdir.
bunun bir üst versiyonu ise hortlaklı sağlam bir gerilim izledikten sonra bu saatte mezarlığa girebilen yazarlar listesidir ki ona hiç girmiyorum.
-ölülerden zarar gelmez ölmüşlerdir, sen asıl dirilere baktır arkadan dolap çevirir -dolakla sıkar öldürür!1
belki de bir korku/gerilim film senaryosu için atmosferi yerinde etüt edip bilgi topluyor olabilir. ama bu gece onun için uzun olacak!
ölen insanın ölmüş olduğunun farkındadır, insandan başka hiçbir şeyden zarar gelmeyeceğini bilen yazardır.
hatta mezarlık yanında bir zamanlar evi bile olabilir. (bkz: mithra)
normal insanlar gunduz vakti gider mezarliga denilmesi gereken yazardir.
bi fatiha okuyup çıkıcaktım diyen yazardır.
dedesinin ve babaannesinin mezarının yanına çöküp yüksek alkollü tuborg içen yazardır. sigarası ise kısa brillantdır
içinden üç gulufü bir elham okuyan yazardır..
bu saatte evde tek bile duramayan bünye için şizofreni sebebidir.
ölmüş insanlardan asla zarar gelmeyeceğini bilen, gece saat geç ortalık görece olarak loş bile olsa yoluna devam eden insandır.
mesela taksim in ortasında onca alkol almış sağa sola sataşmaya hazır tipin arasından giderken korkmuyoruz hakkın rahmetine kavuşmuş huzur içinde orada yatan insan evladından ne zarar gelecek..
üniversite yıllarında siyasi kavgalardan sonra polisten kaçarken yegane saklanma yerimizdi mezarlıklar..

gece, karanlık, ıssız, sadece boğuk bir uğultu..