konyaaltı'nda denize girmediğinizi gösteren durum. antalyanın yerli halkı denize akşam gider ve geceleri girer. cıvıl cıvıldır.
Düşük bir zeka belirtisini gösteren şeydir.
Ani bir yakamoz saldırısında duygularımız depreşebiir. Podf saçmalamaya başladım.
(bkz: işte bunlar hep jaws)
Karadeniz ürkütür biraz ama marmara denizi iyidir güzel olur girmesi sarhos ve kafa dengi arkadaslarla.
Geceleri deniz mukemmel olur korkulacak bir sey yok.
Birçok insanın hissettiğidir.

Denizden babam çıksa yerim diyen, denize aşık, köpüklerini öpen, tuzunu seven bünyem, kafamı kopar, gece denize giremez meselâ.

Ayağıma yosun takılsa, jaws ayağımı kaptı gibi bir hezeyana kapılıp, yeri göğü inletirim more!

Gündüz iyidir, ben gündúz yüzeyim neme lâzım?!
Akyaka da ayışığına karşı kafa feneriyle kitap okuyan eşler iskelede idi, saat 00.00 civarı denize daldığım da tepkilerini hala unutamam. *
Kızım senin olduğun şehirde deniz yok ki gece korkasın?

Yapma nolursun poğaça yüzlü nolursun.
Jaws izledikten sonra havuza girmek bile zor gelirken bunun lafı olamaz bile.
Denizin karşısında olmak değil de, Gece denize girmek korkutucu bir şey olmalı.
en güzeli sahilden açıkta sandaldan çıplak girmektir. hele mehtap varsa, ay ışığında yakamozlarla yüzersiniz.
sözkonusu deniz karadeniz ise kendisi geceleri süt liman olmaktadır. şahsen ben karadeniz'den daha ziyade gündüzleri korkuyorum. korkmanın yanısıra karadeniz'in bir ruhu ve karakteri olduğunu da düşünüyorum. belki bazılarınıza garip gelecek ama karadeniz kıyısında çocukluğu geçmiş ve hala da o kıyıda ömrü devam eden biri olarak gözlemledim bunu. karadeniz genellikle haftaiçi sadece yerlisiyle birlikteyken sakin, uslu bir çocuk gibidir. haftasonları sanki yabancıların gelip onu kirletip defolup gideceğini bilirmiş gibi hırçınlaşır, kendini korumaya alır, misafirperverliğini yitirip suyuna adımını atanı yutar. bu genellikle böyle olur. kaç kere haftasonu denize girmenin kıyı şeridi boyunca tamamen yasaklandığını gördüm. enteresandır ama ben suyun hafızasına inanıyorum. böyle bir şey gerçekten var.
Oh bir ben değilmişim.
Sarhoş iseniz gece yüzmek güzel açar insanı zemheri misali ayıltır,meşrebine göre değişiyor bilhassa ben gece deniz kenarında oturduğumda tek gördüğüm ve bulduğum kıyıya çarpan ara ara ufak ara ara şiddetli dalgalar; dinginlik ve huzur oluyor.
karanlıktan korkan birçok insan gece denizden ürküyor diyede düşünüyorum,dümdüz bir kara çarşaf;ötesini göremiyorsun, bilinmeyenden korkmaktır buda tamamen içgüdüsel.
korkmamak anormallik bence.
Bu sadece gece için değil aslında gece belki çok daha kolay olabilir benim için ama ben genel olarak denizden korkan bir insan olduğum için.
kapkaranlıktır. düşünsene simsiyah bi su. kayet normal bir kokudur. aslında korku değil de uzak durma isteği. korku daha başka bişey. hafif panik hali yani.
mantıksız saçma bir korkudur. geceleri yüzmenin zevkinden mahrum kişilerdir. jaws gelip kapacak değil sonuçta.
Gece denize yğksek bir yerden atlayıp karanlığa doğru yüzmenin keyfi bambaşka. Korkmayın.
alıp götürecekmiş, ölüm getirecekmiş gibi gelir geceler deniz.

Gündüz ne kadar huzur veriyorsa, gece o kadar güvenilmez gelir.
Tam tersi denizi gece severim hele bir de dolunay varsa. Gecenin sessizliği dalgaların sahile vuruşu.
Anlam veremediğim korkudur. Gece yüzecek cesaretini bulduğunuz an " keşke daha önce yapsaydım" diye hayıflanacaksınız.
Tüplü dalış2. Yıldız eğitimi için gece dalışı yaptık daha ilk girmiştim sen müren balığı dikil karşımıza meğer gözüne ışık tutarsan saldirmazmış. Ben nereden bileyim çare kaçmaktır bana göre. Şimdi sanki heryer müren dolu ayağımı sokmam o derece.