bugün

kişinin uyurken fazla hareketli olduğunu belirtme amacıyla kullandığı cümle.
ablamın küçükken benimle uyumamak için uydurduğu bahane.**
kişinin sabah uyandığında ayak başparmağı ile kulak memesi arasında garip kombinasyonların oluştuğunu farketmesiyle yatak ve çarşafların koordinatlarını çözmeye çalışıp,en ve boy bazında birtakım hesaplamalar yaptığı anın dışavurumudur.
yatakta eşlik eden kişinin kendini yerde bulmasıyla ilk geceden abazalığa yeniden merhaba diyecek kişinin söylemidir.
tabi çözüm yollarıda vardır;
yatakta uyku tulumuyla yatmak
paraya kıyıp bütün odayı yatakla kaplatmak
ama en güzeli küçük bir yatakta yatıp ilerisi için hazırlık yapmaktır. * *
genellikle diğer şahsın yanınızda yatmasını istemediğinizde kullanılan en güçlü bahanedir..
tek gecelik bir ilişkide seviştikten sonra tek yatmak için kullanılan bahane.
sabah uyanildiginda yuzunde bir aci hissedip karisina ne olmus benim yuzume ya diye soran kocanin alabilecegi cevaptir ayni zamanda.
kisinin yatagina sonsuza kadar, sadece kendinin sahip olma düsüncesinin eyleme gecmis halidir.
cok deli yatarım yatarken huni takarım muhakkak diye bir savunma cümlesi olabilir.
istisnasız herkesin kullandığı cümle..şimdiye kadar kimsenin yav işte ben sıradan bi şekilde uyurum dediğini duymadım
demek kiii uyurken herkes marjinal
vay be
yanlış anlaşılması muhtemel cümledir.
-ben çok deli yatarım.
**hmmm öyle mii?*
-!?(iç ses: çaktırma olum)ııı evet acayip yatarım ben öyle böyle degil.
uyandığında yorganın üstünde uyanan deli kişisidir.
bu cümleyi kuran kişi kız olduğu takdirde, dudağımda tebessüm belirmesine neden olan "kalıp cümle".
gece düz yatıp sabaha ayaklarının yerinde kafasının olduğunu gören kişinin rahatlıkla söyleyebileceği cümle.
(bkz: aa bu benim lan) *
+geceleri çok deli yatıyorum
+annem beni bazen yatağa bile bağlar, istersen evlenmiyelim.
-olsun, bende deli yatarım hatta bazen zır deli yatarım
+has.ktir ya yine yemedi
-efendim
+yok bişi
-bende seni seviyorum aşkım
+vay aq s.ktir git
-tamam biraz daha yaklaşayım
ev küçük ise evde yatıya gelen misafir ile aynı yatakta yatmaktan bir ihtimal kurtaracak cümledir.
en az 3 yastıkla yatıp sabah kendini yerde bulma eylemi. üstelik yastık ve çarşafı üstüne aldığını bile farketmeden bunu yapmaktır.
(bkz: oha aynı ben)
deli mi sikti deyiminin çıkış noktası sanırım.