bugün

gece alemlerini seven insanların hizmetine sunulmuş, içkili, müzikli, şarkıcılı, djli, partili, koruma görevli, televoleli eğlence yeri.
magazin dünyasından simalarına pek aşina olduğumuz lüzumsuz şahsiyetlerin eğlenmek için kullanmış olduğu uğrak yerleridir ve kapılarına bir önceki yaşantılarında goril olan şahsiyetler konulmak suretiyle korunan mekanlardır.
insanların ne olduğu hakkında pek fikri olmadığı sadece moda diye gittiği gürültülü iğrenç bir mekandır. sabaha kadar içilir sonra rezil bir halde polis çevirmesinde polise saldırılır. ve ertesi güne müthiş bir baş ağrısıyla başlanır. ve bumların hepsinden sonra da arkadaşlara acayip eylendik denilir.
diğer ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin dolaşımının son derece kolay yapıldığı, dibine kadar ahlaksızlık dibine kadar pislik dolu olan mekandır.hiç gitmedim demiyorum, ben de gittim. gidenlerin hepsi de ahlaksız diyemem asıl bu ahlaksızlık olur. ama bu tarz yerlere giden insanların bir kısmı belki de büyük bir kısmı gerçekten de o pisliklere bulaşıyor. uyuşturucu, kucaktan kucağa dolaşma, yakışmayan hareketler... kimse masal da anlatmasın, kulübe gidenlerin de büyük bir kısmının amacı, özellikle erkeklerin büyük bir kısmının amacı yatağa atacak bir kadın bulmaktır.
süper harika eğlenilesi mekanlardır. kapıdan girdiğiniz anda parmak ucunuzdan titreme geldiğini hissedersiniz. biraz alkolden sonra da tam olmuşsunuz demektir. deli gibi dans edip kendinizden geçebilirsiniz.

bu eğlence için haftaya perşembeyi beklemek de çok acı.
statünün şeker gibi satılıp, alınıldığı yere gece kulübü, bu alışveriş süresince geçen zamana da eğlence denmektedir.
insanlarin durmadan sallandigi mekanlardir dugunlerde oynamaya zor kalkan siz bile am sevdasina break dansci kesilirsiniz apacileri daha iyi anlarsiniz meger danslarinin bir amaci varmis dersiniz. Yalniz turkiyede damsiz almiyolar ama avrupada ipini koparan giriyo adamin yanindaki kizlara sarksaniz bile cogu ses etmiyo. Haysiyet yok lan adamlarda.
Genel itibariyle mudavimlerinin mutsuz insanlar oldugu mekanlar.

Bak ayda yilda bir cikan veya bir sey kutlamaya gidenler degil.. devamli gidenler.

Sorun, sorusturun illa ki buyuk bir mutsuzluklari vardir ve onu unutmaya gidiyorlardir.
Üye şartı aramayan tek kulüp.
Ne üdüğü belirsiz, insanların sıkış tıkış dans ettiği mekanlar silselesi. Az az önce çıktığım mekanda o dumandan o kalabalıktan o kadar daraldım ki nefret ettim, eğlence kavramını sorguladım kendi kendime. Bir ara içerde hakan akkaya falan geçti önümden, dedim çık hiç gerek yok, Popülasyon belli zaten.
10 kisi ayni bistroda kan ter icinde kalarak eglenmis olmuyorsunuz ha Gonul isterki localarda sise acalim ama o da olmuyorsa birincisine de gerek yok.
samimi olmayan yerlerdir.
görsel
garip yerler. gittiğim zamanlarda da pek bir şey anlamazdım.

istanbul'da bayağı vardır. kapıda vale durur, herkesi almazlar, 20 tl beğenmezler. bu mekanlar, 01:00 sularında dolmaya başlar. hafta içi falan fark etmez. bu kişiler nerede yaşar, birazdan detaylandıracağım paraları nasıl temin eder, ne zaman uyur ne zaman uyanırlar belli değildir.

masquarade gibi yerlerde masaların etrafında toplanılır. belli masalarda hazır setler vardır. işte bir maşrapa sex on the beach, bir şişe absolut, eser miktarda red bull vb. bir süre sonra sigara serbestleşir, ortam iyice kararır, deli gibi kalabalıklaşır; yalnız hakkını yemeyeyim ortalık bayağı güzel kızlarla dolar taşar. yalnız o gürültüde, sıvışık ve dumanlı sıcakta millet nasıl konuşur, nasıl anlaşır belli olmaz. sürekli sağa sola seğirten ortam piçi garsonlar, bir masaya yapışmadıysanız sürekli olduğunuz yerden geçerek sizi rahatsız eder ve dışarı çıkmaya zorlarlar. tuvalete gidip gelmek başlı başına bir meseledir. bu salakça ortam sabaha değin sürer. perde arkasında bir takım işler döner; history channel belgeseli gibi izlersiniz. işte hatun götürmeye çalışan tipler, kasım kasım kasılan bakımlı kokoşlar, 25 yaşında şişesi 1200 teleden 5-6 şişe şampanya açtıran mafyöz dangozlar, ortamların kurdu olmuş standart ceketli ve açık yakalı tipler, uçuşan binlerce liralık hesaplar, sarhoş olmuş masasını bulamayan tipler, skor yapamayıp eğleniyorum lan ben tipi kasılanlar, onları izleyip sözlüğe yazan dangalaklar vb. tipler, numuneler. tan yeri ağarırken çıkılır, sabah ezanı okunmaktadır; ilgilenilmez; gidilir, uyunulur. dışarıda uyanık taksiciler, siviller, çorbacılar..
Tespit yapmaya gerek olmayan mekanlar.
King loca kapatan biri olarak sorunuz varsa alabilirim.
rüya görmüş olan birinin anlatımı sanki.
icinden bir kizla birlikte cikmak icin gidilen mekan. Muzikleri de guzel olursa genellikle oraya gidilir.
Sosyal mesafenin uygulanması en zor yerlerden biri.
gece kulübü denildi mi aklıma nedense hep şu gelir :
(bkz: malibu kulüp)
dün gece 5 arkadaş toplanıp gittiğimiz mekan. yanıma gelen kızla muhabbet ettim,sevdim ve numarasını aldım kızın.

bu yaşıma kadar ilk kez bir kızı dokunarak sevmiş oldum sözlük.
gece hayatına düşkün olanların eğlence mekanı.