bugün

gece kulübü

garip yerler. gittiğim zamanlarda da pek bir şey anlamazdım.

istanbul'da bayağı vardır. kapıda vale durur, herkesi almazlar, 20 tl beğenmezler. bu mekanlar, 01:00 sularında dolmaya başlar. hafta içi falan fark etmez. bu kişiler nerede yaşar, birazdan detaylandıracağım paraları nasıl temin eder, ne zaman uyur ne zaman uyanırlar belli değildir.

masquarade gibi yerlerde masaların etrafında toplanılır. belli masalarda hazır setler vardır. işte bir maşrapa sex on the beach, bir şişe absolut, eser miktarda red bull vb. bir süre sonra sigara serbestleşir, ortam iyice kararır, deli gibi kalabalıklaşır; yalnız hakkını yemeyeyim ortalık bayağı güzel kızlarla dolar taşar. yalnız o gürültüde, sıvışık ve dumanlı sıcakta millet nasıl konuşur, nasıl anlaşır belli olmaz. sürekli sağa sola seğirten ortam piçi garsonlar, bir masaya yapışmadıysanız sürekli olduğunuz yerden geçerek sizi rahatsız eder ve dışarı çıkmaya zorlarlar. tuvalete gidip gelmek başlı başına bir meseledir. bu salakça ortam sabaha değin sürer. perde arkasında bir takım işler döner; history channel belgeseli gibi izlersiniz. işte hatun götürmeye çalışan tipler, kasım kasım kasılan bakımlı kokoşlar, 25 yaşında şişesi 1200 teleden 5-6 şişe şampanya açtıran mafyöz dangozlar, ortamların kurdu olmuş standart ceketli ve açık yakalı tipler, uçuşan binlerce liralık hesaplar, sarhoş olmuş masasını bulamayan tipler, skor yapamayıp eğleniyorum lan ben tipi kasılanlar, onları izleyip sözlüğe yazan dangalaklar vb. tipler, numuneler. tan yeri ağarırken çıkılır, sabah ezanı okunmaktadır; ilgilenilmez; gidilir, uyunulur. dışarıda uyanık taksiciler, siviller, çorbacılar..