bugün

gecenin saat üçünde sigaranın bitmesi ile sigarasız kalmak durumudur.

olum şimdi kim gidicek petrol ofisine kadar ya. of bu sigara bitmesine gıcık oluyorum.
(bkz: patlat zulayı be hacı)
http://www.facebook.com/v...766523931467&comments
uzun sigaraysa paketi tekrar tekrar konrol ettiren durumdur. bir de araya sıkışmış son bir dal sigara bulunursa kıymet bilmek nedir o an anlaşılır işte...
tek çözüm yolu benzin istasyonu arama isteği artmadan yatıp uyumaktır.
gecenin 3ünde ateşsiz kalmak daha çok koyar. ulan evde bir tane bile kibrit kalmazmı çakmak taşı mı bitmiş anasını satayım. sigara elinde sana tip tip bakar deli olursun. çekmecede çakmak taşı bulursun. zorlarsın içine yay fırlatır yarım saat taşı halıda ararsın. bir daha ve bir daha. ulan yarın bir olsun evi çakmakla dolduracağım amına koyim der durursun.
başıma gelmiş olaydır.

gece eve 24 civarında gelmişim, sigara var üç-beş tane rahatım yani. neyse uyku tutmadı tv seyrediyorum bir şişede bira kalmış dolapta, sigaralar teker teker tükeniyor.

sonunda bira bitti, uzandım çekyata son bir sigara kaldı onu da yaktım.

bir süre sonra bir o tarafa bir bu tarafa dönüyorum, yok habura koyayım. bırak uykuyu baykuşa döndüm. gece olmuş üç, sigara başıma vuruyor. sigara bulmak için evden çık gece vakti taaaa ali bakkala git iti var kopuğu var, hay amk. ulan geri zekalı gelirken almazsan böyle sabah yarrağı gibi dikilirsin. neyse bu işkenceye bir son verdim kalktım gecenin o saatinde ali bakkala gittim tırsa tırsa.

vallahi bir sigara içtim, mışıl mışıl uyudum öğleye kadar.
an itibariyle hemen elimin altında duran pakete ilişti gözlerim.

(bkz: zavallı ibneler)
(bkz: sabahın köründe bisiklet çalıp sigara aramak)

anlıyorum seni. *
biraz daha şanslıysanız tek dal sigaranız kalmıştır.
zor durumdur. sağlam tiryakiyseniz şayet sokak sokak açık market arattırır.
yarama tuz basan başlık.
tamda sigara krizini yenmeye çalışırken...
her tiryakinin başına gelebilir. * *
(bkz: kesmük)
--spoiler--
sigarasızsanız sigara sizsiniz...
--spoiler--
(bkz: düşman başına)
"gece 03.00'te yakılan sigara" ve "uludağ sözlük toplu sigara ayini"ne katılamamaktır. evler yakınsa yardım edebileceğim durumdur. lafı olmaz. para yoksa kart numaranıza para da yollarım. sigarasız kalmayın dostlarımdır.
talihsiz sokak kedisinin kaderi gibidir.emektar ın söylediklerine katıldığımı belirteyim, böyle bi durumda mümkünse yardımcı olabiliriz.
içmeyenin anlayamayacağı "bu da dert mi?" diyeceği durumdur.
tuvaletinizin çok bastırdığı anda tuvalet bulamamak gibidir.
Kafayı duvarlara vurdurtan kötü durumdur.
4de kalkmak ve hala sigara içmemiş olmaktan iyi durum. Para yok amk ekmek bile alamıyoruz lan şu an.
arkadaşımın beni arayarak yardım istediği hadise.

götürünce bir sürü hayır duası aldım.