bugün

eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerini desteklemek amacıyla 1982 yılında kurulan kütüphane. 27 mayıs 2004 tarihinden itibaren gazi üniversitesi rektörlük kampüsü içinde bulunmaktadır. bu tarihten önce iktisadi idari Bilimler Fakültesi bahçesindeymiş.
8 yıl öncesinden izler taşımayan, faydalanılabilitesi yüksek kütüphanelerden biridir.
içinde film izleyebileceğiniz kütüphanedir. arşivi fena değil en güzel yanı ise istediğiniz bir film olursa getirtebiliyorsunuz.
cumartesi günlerinin sakin sıcacık yuva tadında yeri.
uyku getiren sıcak yer ancak çok eşsiz ve büyük. tarih öncesi kitaplardan kurtulması da gerekir artık
ankaraya dair özlenenlerdendir. sınıftaki arkadaş grubu ile az ders çalışılmamıştır. şimdi mesleğimiz var, arabamız var, maaşımız var ama o güzel günler yok.
gazi'den beklenmeyecek derecede zengin bir kütüphanedir.
24 saat açık olan ve dışarıdan (sadece çalışma salonuna) öğrenci kabul eden üniversitedir. çalışma salonunda yerler halımtrak olmadığı için sandalyeler ses çıkarabiliyor. bir takım kütüphane mantığını çözememiş öğrencilerin fısır fısır sohbet/dedikodu etmesi ya da çiftlerin sevişgen tavırları ders çalışanları rahatsız etmektedir. ne kadar kötü kötü baksanız da anlamazlar.

kütüphane temiz, yeni, fena değil. gece 21.00 -24.00 arası bulunduğum vakitlerde 1 çalışma salonu açık oluyor ve 20 ye yakın kişi oluyor. tabi ki bir milli kütüphane değil....

ama siz siz olun oraya su ve erzak depolamadan gitmeyin. malum kampüs içinde hiçbir yerde kantin gibi şeyler o saatte açık değil. su almak için kampüs dışına çıkmanız gerekiyor.

ilk defa gittiğimde milli kütüphaneden gazi merkez kütüphanesine yürüyerek 2 adet çanta ile gittim. o sıralarda hangi akla hizmet ediyordum gerçekten bilmiyorum. taksi tutaymışız iyiymiş. yarım saat falan yürüdük. beşevler metro durağının oradaki gazi iibf yi geçince sabancı kız yurdu yönünde yürüyüp dümdüz cadde boyunca gittiğinizde gazi ünv. ana kampüsün a kapısını yani ana kapısını buluyorsunuz. melih başganın kampüsü taverna gibi ışıl ışıl nasıl donattığını göreceksiniz ilk girişte. dibiniz düşecek önce. (tabi ki bir odtü değil) sonra oldukça bakımlı olan kampüste de biraz yürümeniz gerekecek ve sora sora bulursunuz.

an itibari ile kpss ye 2 gün kala sabahlayacak olan öğrenciler mevcuttur. güvenlik kütüphanede her daim beklemededir. yaz günü çalışma salonu akşam saatlerinde serin oluyor.
1 Aralık 2013 tarihinden itibaren bir defa hiç kapanmamak üzere yeni bir çalışma yapılmıştır.
Yeni rektör Süleyman Berberoğlu'nun iyi yaptığı tek iş bu olsa gerek.
oldukça donanımlı olan sayılı kütüphanelerdendir. bünyesinde haftada iki ya da üç seans oynatılan filmin olduğu bir sinema salonu bulundurmaktadır. dışarıdan gelen kullanıcılara da açıktır fakat şartları bilmemekteyim. kütüphane 24 saat açık olmaktadır.
gazi üniversitesinin en güzel ve tek güzel yanıdır. evet.
günümüzde de fazlasıyla sıcak olan kütüphane. fakat karel odalarda uyku getirici derecede değil sıcaklık.
kampüsün içinde, ders çalışmak için uygun, ferah ve fakat fazlasıyla sıcak mekandır.
sıcaklığından bayılacağımız kütüphane. siz siz olun vizeleri sabahlama illetine bırakmayın.
tamam, anladık gazi'de okuyon. tamam.
% 86.4 oranında ışid sempatizanı barındıran yapı.
fazlasıyla basık, kalabalık, nefes alacak yer yok. çok itici bence. ayrıca aklımda hep o tablodaki faraş var. allahım o tabloya kım koydu o farası, neden?
5 yillik universite hayatimda, hiç uğramadığım kutuphane.
Demeyin öyle." Gazili olmak ayrıcalıktır" , öyle diyorlar.
Yazın ortasında açık mı o hala yahu.
Gazili olmak ayrıcalıksa tabi...
magma tabakasını ile ekvatorun bir araya gelmesiyle oluşmuş sanki çok sıcaktır.
nedense hiç bir zaman beğenemediğim kütüphane. eğer okuyan biriyseniz kızılaydaki adnan ötüken kütüphanesine gidin orası daha sağlıklı. en azından huzurunuzu korursunuz.