bugün

Satılmış yandaş medyanın vatandaşla taşşak geçer gibi yaptığı haberimsi bir şey.

http://www.gazetevatan.co...aryakit--1394579-ekonomi/

--spoiler--
Aracı olan milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiriyor. Ödenen ücretleri düşürüyor. Hepsi detaylarıyla açıklandı. Araç sahiplerinin maliyet kalemleri içinde akaryakıt giderleri önemli bir yere sahip. Alınacak basit önlemlerle ve sürüş alışkanlıklarını değiştirerek bu maliyeti aşağı çekmek mümkün. Öte yandan dikkat çeken bir konu daha bulunuyor. Herkes genellikle yokuşlarda vitesi boşa alıyor. Ancak bu yakıt maliyetini düşürmüyor. Tam tersi sürüş güvenliğini riske atar ve fren sistemlerine zarar verir. Alacağınız bu önlemlerle maliyetleri aşağıya çekebilirsiniz. işte tüm bilgiler...

Yapılan test sürüşleri 100 kilometrede ekonomik kullanılan benzinli aracın, tedbirlere hiç uyulmayan araca göre 4-5 litre (yaklaşık 40 lira) daha az yakıt tükettiğini ortaya koyuyor.

SÜRÜCÜNÜN KONTROLÜNDE

Pandemi nedeniyle hususi araçların daha çok kullanıldığı bir dönemi yaşıyoruz. Tatil dönemlerinde de artık uzun yola kendi aracımızla gidiyoruz. Yakıtı, yıpranma payı, otoyol ve köprü geçişleri, kural ihlali durumunda olası trafik cezaları derken özel araçla yolculuğun maliyeti de artıyor. Bunların içinde yakıt tüketimi sürücünün kontrolünde. Yani sürüş karakterine bağlı olarak artıp azalabiliyor. Sürüş karakterinin yanında araçla ilgili küçük müdahaleler de tüketimi düşürmede kritik öneme sahip. Peki en az tüketim için neler yapılmalı?
--spoiler--
esas gizli formülü unutmuşlar. araba almazsanız hiç yakıt masrafınız olmaz diye bir formül var mesela aklın durur.
(aracı) Vurdurursanız üstüne para alırsınız... Ahahaha AMK sinirimden gülüyorum.
haberi yazan habercinin kullandığı bilgisayarın klavyesini üreten fabrikanın sahibini sikeyim...
arabayı satıp bisiklet alabilirsiniz. artan parayı da kızılaya, oradan hoop abd'ye coni kardeşlerimize yurt yapımı için yardım edebilirsiniz.
2023 Türkiyesinde olacaklara adamlar fragman veriyor.
Rahmetli Aziz Nesin, Allah seni nur içinde yatırsın. Mevlam mekanını cennet eylesin, bütün günahlarını affetsin.

Haberi okuyunca Aziz Nesin için dua ettim.

Yağ et süt ürünleri (gıda) elektronik ve elektrikli ev aletleri fiyatları tavan yapmış, ne bileyim; ben 5 litrelik soğuk sıkım zeytinyağı alma yerine 1 litrelik soğuk sıkım zeytinyağı alınca, şarküteri reyonunda 1 kilo biftek bir kangal sucuk 1 kilo peynir tereyağı vs yerine 100 gram alınca, bilgisaray telefon vb iletişim aracı yerine telepati yeteneğini yoksa duman ile veya güvercin ile haberleşmeyi kullanınca, elektrik yerine mum ile aydınlanma, ısınma için doğalgaz yerine birbirimize sarılınca, banyo etmek için su yerine toprak ile temizlenir, çamaşırı yıkamak için sahile gidip denizde yıkarsam vb seçenekler sonunda...

Harbiden ya!
Türkiye'de hayat çok ucuz hatta bedavaya geliyor.
Frene basarsanız durursunuz gibi bir şey bu.
at alırsanız hiç yakmazsınız ne ötv ne kdv ne mtv.