bugün

artık başla lan allah'sız.

sensiz geçen her gün ızdırap bizim için.

özledik kalesinin o güzel yüzünü özledik.

özledik sımsıcak memesini özledik.

g r r martin senin de koca göbeğine turşu suyu sıkayım da yapımcılar içsin oradan.

kitabını takip eden bir kültürel güç olarak esefle kınıyorum.

ya yaz şu kitabı ya da başlayacağım zaman çarkına. seni bekliyorum olum. zaman kısıtlı lan.
o jon snow hele ki bir ölsün, hele ki melisandre ya da nightsking onu ordan kaldırmasın bak ben ne yapıyorum.
izlemedim ama izlemek icin can atıyorum.
her bölümü ayrı bir film izliyorsun tadı veriyor ameko.
http://www.youtube.com/watch?v=8GY8F-hDtb0
Ya suraya baslamadan entry giriyorsunuz. Bole önden bölüm yayinlandi felan saniyorum. Heycanlaniyorum. Yapmayin arkadaslar.
görsel
Bide ölmüs olamazsin digmi tatlim .
daha durun lan, 24 nisanda başlayacak.

not: bu arada ölen öldü.
görsel

Jon snowun ölmemis. Buyrun buda fragman kapağı olse neden bu kapak olsun
En sevdigim karakter jon hanzo.
Yeni gelecek bölümler muhabbetine dahil olmak amacıyla, bir aylık bir sürede 5 sezonunu peş peşe izlediğim kitap uyarlaması olan dizidir.

Güç oyunlarının farklı boyutlarını, Oyuncularını ve sonuçlarını net gösteren, bu konuda iyimser davranmayan, acıtan, umudu barındıran karakterlerinden hiçbirinin hayatının garanti olmadığı gerilimli bir ortamda geçen dizidir. Prodüksiyon, oyuncu seçimleri Şahane de olsa, genel değerlendirme olarak abartılı * bulduğum, yeni bir şeyler anlatan ama bunu sıkça görmediğimiz bir seri olduğunu da eklemeliyim.

Bundan sonra tedbirli gitmeliyim, detaya gireceğim.

--spoiler--
En çok Daenyrs ve Tyrion karakterlerini özümsedim. Lord Baelish inanılmaz, oynayan abimizi ilk görüyorum, saygı duydum. Ama çok anlatılan mükemmel oyunculukları pek görmedim. Peter Dinklage yi inanmayanlar Nip Tuck da izlesin. O kadar diyeyim.

Rains of Castamere muhteşem bir bölümdü, içimi yaktı geçti. Ve diziye yaraşır en azından yaklaşan tek bütün izlemedim desem yeridir. Hey gidi Rob Stark hey!

Dizi yorumlarından, özellikle 5. sezondakilere bakınca AKP niye bu ülkede iktidar anladım. Yönetimde kilit bir yere gelen tarikat yapılanmasını paralel yapı diye yaftalayıp, mutlak hakimiyet uğruna kimleri kimleri ateşlere atan ve kendini çok akıllı sayan kraliçeyi pamuklara saran onlarca yorum okudum. Lan kim sardı tarikatı başınıza, asıl ahmaklık işleri insanların huzurlu olduğu bir düzende yönetmek yerine gerici tarikatlara vermek değil mi? Bi de kurtuldu orospu! Neyse *
Bi de bu diziyi Zombi dizisi gören tonlarca adam var ki 5. sezonda patladıktarı bölümü oy manyağı yapmışlar IMDB de. Sktirin gidin walking Dead izleyin topaçlar gidi!
--spoiler--

Sonuç olarak iyinin var olduğu, sağ kalabildiği ama hükmedemediği bir dünya yaratılmış. Yeni bölümleri merakla bekliyoruz.
çok fazla insan ölünce artık ölümlerin sürpriz olmaktan çıktığı dizilerden.
Benim türk filmleri ya da dizilerinden hatta ve hatta genel manasıyla dünya sinema sektöründe en sinir olduğum şey ortalama olarak bir filmde kimlerin ölüp ölmeyeceğinin çok bariz şekilde belli olmasıdır. yani başroldeki adam ölmezdir kötüler hapse atılır iyi kızla iyi erkek evlenir bizler bunları görmek için değil bunların nasıl olacağını görmek için izliyoruz filmleri. işte ben bundan nefret ediyordum ta ki game of a başlayana kadar..

Az önce daha demin robb stark gözlerimin önünde can verdi.. bu ne demek biliyor musunuz? Sanki bir akrabamın cenazesini izlermişim gibi koydu şerefsizim. ben kaç bölümdür şu arya abisine kavuşsa da bi rahat nefes alayım derken o orospu çocuğu o piç kurusu öldürdü güzelim çocuğu.
Kitapta sanırım biraz daha farklı anlatmışlar robb u ama o beni ilgilendirmez filmdeki karakteri bence muhteşemdi tipi harikaydı duruşuyla kararlılığıyla işte diyordum bu adam ne harika adam. resmen gözümün önünde boğazını kestiniz orospu çocukları!

Uzun lafın kısası yok yok kesinlikle ölmemesini beklediğimiz adamlar ölmesinler kötüler ölsünler ben artık nefret etmem edemem sinemacıların bu huyundan. sadece film izlemek için izliyoruz kalp hastası ya da sinir hastası olmak için değil. sevdiğimiz adamlar kazansın diye izliyoruz onların ölümlerine şahit olmak için değil.
ben izlemedim.. çok şiddet falan içeriyor diye ama Honest trailers ta bakmanızı tavsiye ederim baya komikmiş * https://www.youtube.com/watch?v=SVaD8rouJn0
görsel
Sikik bir targaryen'in her boktan paçayı kurtardığı dizi. Stalin baratheon gibi bir karakteri öldürdükleri Zaman iyice soğumuştum diziden. Elinde sonunda o ejderha terbiyecisinin tahta oturtucaklardır. Buna eminin.

ilk sezonu harikaydı, iki vasat, özellikle 5. Sezon berbattı.
Özledik.
Açlış müziğine bayıldığım dizidir. Ramin Djawadi'nin Hans Zimmer'i aratmayacak kadar yetenekli olduğu söylenebilir.
Vay onospu çocukları aryayı öldürmüşler.
Spoiler fobisi oluşmuş daha sezon başlamadan bir yerlerden bir şeyler duyucam diye ödüm patlıyor, ayıptır.
yeni sezonda ana karakterimiz yeni bir sektöre giriyor.

--spoiler--
https://vine.co/v/eZjYzzTlJFv
--spoiler--
5'inci sezon ilk 3 bölümünün internete sızdırıldığı söylenen ingiliz yapımı dizi.
Başlasın artık dediğim dizi.
6. Sezon final bölümü internete sızmış diyorlar.

Kesin bilgi link isteyen özele.
yeni sezonu merakla beklenen dizi ayrıca jon snow ölmedi.
http://www.haber61.net/d/gallery/7887/16.jpg