bugün

hıncal uluç'a ait cümledir efenim. tekrar ediyorum hıncal uluç söylemiştir bu cümleyi. sözlerinin tamamı da şöyledir:

"Galatasaraylıların çoğunluğu 'Fenerbahçe şampiyon olmasın da kim olursa olsun' anlayışında!..
Senelerdir yazıp söylüyorum ben. Galatasaraylılarda aşağılık kompleksi var. Sen UEFA şampiyonu olmuşsun, Real Madrid'i yenip Süper Kupa şampiyonu olmuşsun. Galatasaray, Sivas ile oynuyor, gol atıyor, Fener'e küfür ediyorlar. Böyle bir aşağılık kompleksi olur mu!..."

edit: başlık belli. adamın dedikleri belli. konuyla alakalı sözlerini buraya taşıdım. sözlük formatından bi haber zeki (!) arkadaşlar başlıkla alakasız entrylerin silindiğinden belli ki habersiz. neyse çocuğum öğrenirsin yavaş yavaş.
bozuk saatin günde iki defa da olsa doğru zamanı gösterdiğini anlamamıza sebebiyet veren hıncal beyanatı.

(bkz: ha şunu bileydin)
'birbirlerini' teselli etmekten bıkan genç fenerbahçe'lilerin çok sevdiğini gördüğüm söz.
yazının devamında hıncal uluç galatasaray'ın türkiye'nin en büyük kulubu olduğundan bahsedip ''türkiye'nin en büyük kulubunun taraftarına yakışmayan hareket'' gibi bir cümle de sarfediyor. tabi başlığı açan zeki(!) arkadaş kendi çıkarına uymadığı için hıncal uluç'un söylediklerini yarıda kesmiş. çok da polemik yaratıcak bir cümle değil. her takımın taraftarları içerisinde aynı komplekse sahip insanlar bulunur.
yalniz $oyle bi$ey var.. ayni yazinin devaminda, hatta sonraki cumlede sayin hincal uluc emre belozoglu'nun fenerbahce'ye transferi ile ilgili;

"ama aziz yildirim gibi bir kulup ba$kanini televizyonlarin ba$inda 'Ben galatasaray'dan adam aldim' diye zil takip oynamasi komik geliyor bana!.. "

yorumunu da yapiyor. bilmem anlatabildim mi ?

yazinin linki icin :

http://www.fotomac.com.tr/yaz1290-50160-103.html

edit : n'oldu ? umdugun gibi cikmadi di mi yazinin devami ? *
doğruluğu tartışılabilecek önerme. ancak ve ancak hıncal hıncal olalı böyle güzel laf etmedi.
hıncal, hıncal olalı böyle gündem yaratmak için saçmalar işte. sonra da millete sakız edecek bir kemik atar. bu da öyle bir kemik işte, dişe dokunur bir şey değil.

galatasaray camiasının böyle polemiklere, yergiye varan eleştirilere ihtiyacı yok. kendisi psikolojik tanı koyabilecek diplomasını nerden aldı bilemiyorum ama gayet kendisine iade edilebilecek bir laf etmiş. tebrik ederiz.
(bkz: riva)*
niye galatasaraylılarda kompleks olsun anlamadım vallahi.

25 yıldır türkiye kupasını alamayan galatasaray mı?
fenevbahçe'nin 25 yıldır alamadığı kupayı en fazla galatasaray almadımı?
avrupa'da, türkiye'yi, türk futbolunu dünyaya tanıtan galatasaray değil miydi?
bazılarının hayalinde bile göremediği, göremeyeceği uefa kupası ve süper kupa'yı galatasaray almadı mı?
Lig de şampiyonluk sayısı konusunda rakiplerinden fark mı yemiş galatasaray?
Müzesi Kupalar ile dolu olan galatasaray değil midir?
Avrupa'da yıllar boyu "sıfır" çekip, bir sezon çeyrek final oynayıp "dünya'nın en iyi takımıyız" moduna, ezikliğine galatasaray mı girmiş?
niye aşagılık kompleksimiz olsun ki? rakibimizin bize sportif başarı olarak ne üstünlüğü var ki?

bir tarafta uefa kupası, süper kupa, şampiyonlar ligi çeyrek finali.. *
diğer tarafta sezonlar boyunca avrupa'da sıfır çekip tek sefer çeyrek final oynayan ve "süper takımız" moduna girmiş hebelehubele.. *

galatasaraylıyız.. kralız... *
(bkz: it ürür kervan yürür)
(bkz: gotu yere yakin olandan korkacaksin)
bahsettiği sebep doğrudur. fakat buna asağılık kompleksi demek doğrumudur tartışılabilir. ve daha önemlisi aynı durum fenerde de gayet vardır. kimse boşa laf atmasın. iki takım içinde geçerli bu durum. zaman zaman beşiktaşta dahil. hıncal uluçta bırakın onlar yapsın, biz yapmayalım bize yakışmaz tadında yazmıştır diye tahmin ediyorum.
beyni oksijensiz kalmış insan söylemi.