bugün

kanımca el yakmayan ellerinden geldiğince taraftarı da mutlu edicek yıldız veya yıldız adayı isimleri getirtmektir. zormudur, zordur tabi ama istendi mi bulunuyor

(bkz: harry kewell)
(bkz: milan baros)
bu nedir ya, bu nasıl şey böyle, utanıyorum sizden gibi söylemleri hakkettiren politika versiyonu. hele gökhan zan transferinden sonra böyle düşünen insanların sayısı gitgide artmaktadır.
gökhan zan transferi dahil bütün transferler rijkaard'ın isteği doğrultusunda uygulanan transfer politikası. ben değil haldun üstünel söylüyor. hadi şimdi de bok atın.
adnan polat ın galatasaray a başkan seçildikten sonra değişen transfer politikasıdır. bu dönemden önce ali lukunku, muhammed sarr, almaguer, radu nicelescu, spehar ve sayamayacağı bir sürü adını bile duymadığımız futbolcu yerine çok değil nokta transferler yapılmaya başlamıştır. bir futbolcu illaki bir takımda başarılı olacak diye bir kaide yoktur. fakat iyi futbolcu her zaman bir şanstır. sonuçta anelka fenerbahçe takımında tutunamadı. şimdi chelsea takımında oynuyor. yine carew örneği için aynı şeyleri söyleyebiliriz. fakat iyi oyuncu almak her zaman uyum şansını artırır.
her transfer sonrası antu'nun ziyaretçi girişini yasaklamasına sebebiyet veren başarılı politikadır.*
DAŞŞAANI YEDiĞiMiN POLiTiKASIDIR. *
(bkz: kariyeri düşüşe geçen futbolcu transfer etmek)
takdir edilmelidir.

bir beşiktaşlı olarak söylüyorum bunu.

caner, jo ve dos santos kiralık. ciddi bir maliyetleri de yok. keita'nın galatasaray'a kaç maçı koparttığı ortada. kewell desen başka bir olay. baros'un neler verdiği ortada. elano gayet de piyasası olan bir futbolcu.

mesela bizde ne var? hala götünü kaldıramayan bir bobo var mesela. 8 milyon euroluk bir bodos var tabata. müthiş düşüşte olan bir tello. ne olacağı belirsiz bir delgado. toplamda 6,5 milyon euro ödenip bedavaya kiraya verilen zapo ve schildenfeld.

e amına koyim, kariyerli, genç ve kuvvetli adam gelsin beşiktaş'a da varsın kariyeri düşüşte olsun.

bu bağlamda şu anda türkiye'deki en akılcı politikayı gütmektedirler. maliyeti az, faydası çok işine bakmaktadırlar.
yetenekli ama istedigini bulamamıs topcuları lan ya tutarsa diyip takıma alma politikasıdır..dogrudur..
kariyeri düşüşe geçen kewell, baros ve keita'da gördüğümüz üzere başarılı olan politikadır. tutmuştur bunlar. darısı dos santos ve jo'nun başına.
feyz alınmalıdır. sırrı mı? fazla bir sırrı yok aslında.

-kendini dev aynasında görmeyeceksin.
-bütçene göre transfer planı yapacaksın.
-düşüşe geçen kendini ispatlamış oyuncuları takibe alıp avrupa'daki ününü kullanarak yıldızları bir bir kadrona katacaksın.
alamıyosam kiralarım mantığıdır.
gıpta edilerek izlenen ve örnek alınması gereken politikadır.
kariyeri düşüşe geçen elano, baros, kewell, jo, dos santos...
kariyerinin zirvesinde alınan d.guiza...
konuşayım mı lan daha..

rivne nin önemli hatırlatmasıyla yapılan edit: bunların, anelkanın bonusu diye dalgaya aldıkları ribery i de hatırlarsınız değil mi..
ben tek keita bilirim kardeşim o da barcelonalı keita diyenleri de anımsayın lütfen..
türkiye'de transfere yeni bir bakış açısı kazandıracak derecede başarılıdır. Avrupa'da kariyeri iyi olan, genç, yetenekli ve çıkış yapmak isteyen futbolcuları tespit ederek, takıma katmasının faydalarını kewell, baros ve keita'nın performansları ile görebilmekteyiz.

Özellikle son iki tansferinden dos santos'un sezon sonu satın alma opsiyonunu alarak kiralama yöntemine gitmesi takdir edilesi davranıştır. Baros'un yokluğundada yabancı hakkı riske atılmayarak Jo'yu kiralama yöntemine gitmeside çok akıllıcadır. nitekim bu oyunculardan yarar sağlanılamazsa eskiden olduğu gibi elinizde kalma ihtimali yoktur.
(bkz: kira)
bu lige keita ve kewell gibi iki büyük futbolcu kazandırmıştır ki futbol olarak keita, karakter ve karizma olarak da kewell bu ligin en iyisidir.
tartışmasız türkiye'nin en iyi transfer politikasıdır. Nonda alındı neler yaptı. Kewell türkiye'de hangi takım istemez? baros desen tartışmasız ligin en iyi forveti. keita türkiye'nin en iyi sağ açığı. Elano çalışkanlığı ve topu kullanma yeteneği ile ilk 3'e girer. Güiza türkiye'nin en kötü 10 forveti arasındadır, dos santos alınmasa takım bocalamazdı, christian aurelio'dan daha mı iyi?
daha önceki her yıl x kadar yıldıza göz kırptırıcaz politikasına oranla dahal makul sayılabilecek politikadır.;

http://www.samanyoluhaber.com/haber-155514.html

http://www.since1905.net/...gago-aslana-goz-krpt.html

http://www.corluhaberi.co...kirpti-gelebilirim-11353/
çok iyi transferler yapılsa da diğer bir taraftan kullanılıp atılmış oyunculardır. tamam adamlar tanınmıştır, yıldızlardır fakat artık bu adamların yapacağı bişey yoktur. örneğin kewell, adam daha ne başarı kazanabilir ki veya neill. dos santos çok yeteneklidir fakat "heh bu adam olmuş" diyemeyiz. jo, lincoln gibi disiplinsizdir. bana göre galatasarayın yapması gereken 3-4 tane gerekli yabancı oyuncu tutarak geri kalan kadronun "ben kendimi dahada geliştirmeliyim" diyen gençlerden oluşmalıdır.aynı 2000 de ki gibi.
galatasaray ın transfer politikası başlığı altında galatasaray taraftarlarından çok rakip takım taraftarlarının yazmasına neden olacak kadar kıskanılmakta olan politikadır.
özhan canaydın döneminde dibe vuran, adnan polat döneminde ise zirveye çıkan politikadır. başarıyla ve sabırla uygulanırsa galatasarayın geleceğini daha parlak hale getirecektir.
trabzonspor' da yedek kalan ve gol atamayan gökhan ünal transferi karşısında, meksika milli takımı ve tottenham hotspurs' un yıldızı giovani dos santos, senelerdir premier ligde oynayan lucas neill ve cska moskova' dan bu yana gollerini farklı ülkelerde sıralayan jo' yu transfer etmek, kaliteli ve kariyerli yabancı oyuncuyu kadroya dahil etmektir.
örnek bir transfer politikasıdır, diğer kulüplerin yöneticilerine ders olarak okutulmalıdır.
-başkanım x oyuncusu reddetti teklifimizi
+hmm bunu kendi istedi....haldun'u salın !
-ama efendim !
+salın dedim !