alt tarafı iki nesil öncesinde gerçekleşmiş mübadele, savaşlar ve kırımlar sonrası değişen demografya ve dahası gelişen ulaşım ve farklılaşan hayat koşullarıyla her yerde rastlanılacağı gibi sözlükte de rastlanılması son derece doğal olan kişilerdir.
(bkz: jansery) ve (bkz: phnar)
ailesinden dolayı göçmen olan tanıdığım bir yazar vardır.
dedesi babaannesi ve diğer dedesi bulgaristan göçmenidir,
babası ve anneannesi edirnelidir,
annesi ve kendisi istanbulludur, ama bursa'da, gurbette bir başına okumaktadır.
ayrıca çok yakışıklıdır. *
(bkz: heycjcalhadiparcami)
(bkz: otobiyografi)
(bkz: bu benim la)*
(bkz: fberkg) yugoslavya *
(bkz: epimiz göçmeniz ba)
arnavut asıllı türkler. *
(bkz: aman bre deryalar)
ruhu sürekli bir bulantı * yaşayan ve kararsızlık ve belirsizlik yaşamının üzerine büyük bir gölge gibi çöken, böylece iç dünyalarında, daha iyi bir yer bulmak için, sürekli dolaşan yazarlar.
epten aykırı gidiyesiniz. benzer başlıklar bin kere açılmıştır. * *
(bkz: çadırdan entry girmek)*
ben ben ben.*bize bulgar göçmeni demeyi bırakıp bulgaristan göçmeni derlerse çok sevinirim.
aman be yaw göçmen imiş değil imiş yalandırmayın gızancıkları. epimiz oncee insan olacayız! eh tabi ganımızda vaa göçmenlik ni edek şincik?
avrupa birliğine en yakin yazarlar topluluğu
yunanistan selanik. atatürk bizim hemşomuzdur ve hiç bir hemşo beni bu kadar mutlu edemez.
bursanın bu kadar güzel kızlara sahip olmasında katkısı çok büyük olan evlad-ı fatihandan sözlük yazarı olma lüksünü yaşayan canlarımız.
bir leylek kadar naifdirler..
atamaya tabi devlet memuru yazarlardır...
o sözlük senin bu sözlük benim diye gezdiğimden içinde olduğum yazar tipi. mutsuz muyum hayır. yer değiştirmek huzur veriyor.
an itibariyle sözlükte ne işleri var diye kendime sorduğum yazarlardır. ya türkiye güneye göçtü de bizim mi haberimiz yok.
ya da bu yazarlar soğuk yerlere mi göç ediyorlar yani.
sözlüğü arkadas olarak görürler yalnız kaldıklarında canları birşeye sıkıldıklarında ugrayıp kafa dağıtırlar.
not:kendimden biliyorum
(bkz: karin)
privatesözlükten uludağsözlük'e, uludağsözlük'ten ekşisözlük'e göçen yazar çeşididir.
benim kendim.
(bkz: içimizdeki irlandalılar)