bugün

nazarımda medyada onlarca gün gündemin baş köşesinde yer tutmuş olan hdpli ve sol örgüt üyesi sempatizan tiplerden * daha değerli ve daha sağlam atatürkçü, vatansever kardeşimizdi.
devlet bahçeli bu çocuğun cenazesine bile katılmadı.

diyeceklerim bu kadar.
Akapenin çözüm sürecine kurban gitmiş kişidir.
O dönem kampüs apo ve pkk bayrakları ile kuduran teröristlerle doluydu ve şikayet ettiğimiz polisler 'çözüm süreci' deyip izlemekle yetiniyordu.

Akape ile ittifak yapıp ülkücüyüm diyen ahirette Fırat'ın yüzüne nasıl bakacak acaba?
bak kalın kafalı kardeş şimdi son kez anlatıyorum dinle

fırat çakıroğlu yaşasaydı şu an kürtleri nasıl dövdük nasıl kampüsten kovduk lan bidaha gelsinler hele lan ehhehehe diye nargilecide seri köz getir kardeşim yengenin boğazı kurudu diyecekti.(bu arada yenge ülkücü ve sevgilisinin fakülte reisi olması,kürt dövmesi çok hoşuna gidiyor)

fırat çakıroğlu -ege üni sinden haftada bir geçerim- kampüste öyle sıradan bir günde sıradan bir öğrenci olarak öldürülseydi bu sevgi sözcüklerini,yas törenlerini anlayabilirdim. behey amına kodumun evlatları adamın görüntüleri yok mu kürtleri öldüresiye kovalarken? sopalarla? fazla kişi olmanın verdiği özgüven üstlerine koşarken? ee o zaman biraz da senin suçun kardeş:) ölmene gram üzülmedim. ''reis''

louis ck in ofcourse but maybe sini öneriyorum izleyiniz. aynı şey değil ama aklımda o canlandı. 3.54ten itibaren
https://www.youtube.com/watch?v=-ol1EJcclpI&t=4s
Eski bir ülkücü olarak soracagım şey neden şehit oldu nasıl oldu
Önkuzu şehidimdir anlarımda elleri sopalı 100 kişiyle kampüste komünist diye insanlara saldırmak ne bu bir ülkücüye yakışırmı iti fazla sıkıştırırsan ısırır
Herkes şapkasını önüne koysun düşünsün sağ sol kavgalarının doruğa çıktığı kavgaları pek görmedik ama okuduk araştırdık onlarca can bu yüzden gitti
Bu çocuk elinde sopa ile değil kitapla kalemle kampüste olmalıydı içimizi acıttımı acıttı.
o zaman ne düşünüyorsam hala aynısını düşünüyorum çünkü öyle.

copy-paste

şimdi 2 durum var olayla ilgili isterseniz eksi manyağı yapın fakat demezsem de içimde kalacak.

-birinci allah rahmet eylesin. isterim ki kimse ölmesin, kavga etmesin de adam akıllı yaşamasını öğrenelim şu ülkede fakat olmadığı da aşikar.

bu arkadaş bir kavgada öldürülüyor, bakın arkadan vurma ...vs ..vs değil bildiğin kürtlerle ülkücüler birbirine giriyor.

ülkücü çocuk ölüyor. zıttı da oldu bu ülkede ama haber değeri görmedi.

mesela dayım dekan yardımcısıyken paü'de 3 kürt öğrenci öldü, 2 kişi de ağır yaralandı kavgada.

şimdi biri diyecek onlar pkk'lı ama öyle ama böyle.

kimse keleş alıp taramıyor kimseyi.

kavga ediyorsan, amacın karşı tarafa zarar vermek ve tabiki de zarar almayı da göze almak.

ve peşinen söyleyeyim kavga etmeyince hiç ölmüyorsun da.

bu bağlamda haince ve canice görmüyorum bu olayı çünkü artık öyle bir hale geldiniz ki, ölmekde öldürmekte giriyor bu işin içine, karşılıklı oluyor ne oluyorsa.

resmen birbirinizle iç savaşa giriyormuşcasına.

ülkede iç savaş varmışcasına ki bir süre sonra reele de dökülebilir.

allah sonumuzu hayır etsin.

ve de gerçekler acı.
Saldıray denilen zihniyet bu çocuk şehitmidir evet ama azmettiricisi senin gibi faşist zihniyettir
Size ülkücülügü bi türlü anlatamadık hala kalkmış ağız dolusu küfürler
Senin dilinden konuşucam
Ağ ben o pkk piçleri kazıycam diye cigerimin yarısını dağda kara teslim edeli 15 sene oluyor hala her kış sabahları dakikalarca öksürük krizlerine girerim
Sen hiç dagdan aşağıya sekerek gelen bir kayadan mermi gibi gelir kaçtınmı ben kaçamak için kendimi boşluğa attım başka çare yoktu benle beraber 2 kişiyi oradan çıkardılar birimizin durumu ağırdı çantalardan yaptığımız sedyede taşıdık

Ben neden yaptım sen sokaklarda kampüslerde sağcılık solculuk oynayasın diyemi
Sen kafanı yorma bedenimizin yarısı orda kalsada diğer yarısı burada hem onlara hemde senin gibi faşist zihniyetlere yeter.
üniversiteri karıştıran yüzlerce dinci-ülkücü militandan biri. satırla geziyormuş ölmeden önce.
şehitliğini sadece resimlere ve sloganlara sığdırmamalıyız.

eğer bu kardeşimiz pkk'lı öğrenciler tarafından şehit edilmişse üniversitelerdeki pkk yapılanmalarını bitireceksiniz!!!

ama ne oldu, hiç yine koca bir hiç. hala doğu'da kopya çekiliyor ve batı'daki üniversitelerde pkk yapılanması devam ediyor. hala...
ülkücü tayfadan hazetmeyen biri olarak kendisine gerçekten saygı duyuyorum ve üzülüyorum. kendisini öldürenler de sağda solda hümanist diye alkışlanıyor işte. hayat ne kadar garip.
berkin Elvan'ı sevdiğim kadar sevdiğim insan.
klasik yurdum sığırı..

bu kafalardan hiç kurtuluşumuz yok, gülmeye bakacağız artık..
kendini türk islam davasına adayan,ege üniversitesinde bölücü hırtlara karşı bozkurtça bir duruş sergileyen,bölücülük yapan bir piç değil de türklük yolunda kanı dökülen bir şehit olduğundan yanlı ve şerefsiz medyada adı pek anılmayan ülkücü şehit.
kutlu tini şad,mekanı uçmağ olsun.
sokaklar onun gibi onlarca çocukla doluyken bir şekilde pusuya düşürülünce tanımayan etmeyen insanlar tarafından üzerinden prim yapılan insan.

hiçbir çocuk/genç onun gibi ölmesin dilerim. kalem tutacak eller silaha tutmasın.

fırat öldü de vatan kurtuldu mu peki?

sen primini yaptın, siyasi parka, viyadüğe bilmem nereye ismini verdi de o ordan primini yaptı...

o çocuğun canı geri gelir mi? anası babası arkasından soytarılık yapın diye mi yetiştirdi aslan gibi evladını?

ne kadar yalan bir dünya lan bu...
ege'de toprağa düşen yiğit vatan evladı.

dünün açılımcılarıyla devlet bekası(!) adı altında iffifak yapan hain işbirlikcileri, şehadetine sebep olanları sineye çekti ama biz ihaneti de, o kahpe saldırıya sebep olanları da unutmadık.. unutan dünyanın aşağılık insanı olsun. ruhun şad olsun şehidim.

şimdi bütün baharlar, senin adınla başlar;
takvim senin adında noktalar sözlerini.
sıyrılır ceffelkalem kınından göçmen kuşlar,
o soğuk diyarlardan üstüne göçeklerin;
sen gülünce kapar mı tabiat gözlerini,
değişir mi renkleri rengârenk çiçeklerin?

kaç kez sınanır keklik, kaç kez kırılır turaç,
yaban avına durmuş bin avcının uğruna?
yine eskisi gibi… yol kaygan, yolak kıraç;
her yakışıklı çocuk, gök kanatlı bir kartal.
o nûr teleklerini, vur bağrına bağrına
sönen ocak bizdendir, bizimdir kuruyan dal.

seni emzirir gülce o nergis boğumları.
sen gülünce durur mu yerinde kaba taşlar;
cana işler mi perçin, ruhu sarar mı kafes?
secdeler kesif kesif mukaddes doğumları,
gün ortası, zamansız yitirilen bir nefes.

aşkın mevsimidir bu, tuz taşlarıdır bağnaz;
kıyam edip de sarmaz, her bıçak yarasını.
gece varılan hüküm, gündüz düşülen infaz,
köreltir mi sanırsın ışkını yaprağından?
tohumlarla bezerim yerle gök arasını
saruhan sancağından, aydınlı toprağından…

hürriyet yazgısından, metanet otağına.
dağ gibi ulanır da göğe o yiğit başlar,
her besmele sonrası ucalır kanat kanat;
başka ne zaman uğrar bir aslan yatağına,
amine'nin oğlunun safındaki saltanat?

kin sırtını dönmeden, sır örtünmeden girdap;
benden başka kim arar dönerek yitiğini?
başak tarlası gibi miskin dalında mehtap,
salınır sağdan sola eşiğime basarak;
yurt aşkıyla çekerim ruhumun tetiğini,
tilkiler ıslık çalar, çakallar yalın ayak…

zer kesiği yamaçlar, bulutlar sim meyilli.
bu sofra, er sofrası… sadece yiğit aşlar,
o namert sızmalardan isyana yarı saydam;
sen bir dünya kurarsın allı, morlu, yeşilli,
yüreğini parçalar, gözü dönmüş bir yamyam.

bir ney sesi yayılır… hem şölendir bu, hem yas;
vurur alageyikler bahtını hırçınlığa…
iki yakamdan tutar süt köpüğü dar atlas
ve büyür gidişlerle, gün ağartan her varış…
ufuklar boğulurken demlenir aydınlığa,
karanlığın göğsüne saplanan bir haykırış.

hakan ilhan kurt
adı fırat olmasına rağmen ısrarla yiğit denilen kişi.

şehit değildir, karşıt görüşlerin çatışması sırasında bıçaklanarak öldürülmüştür. dayak atmaya gittiği yolda can vermiştir.

okula siyaset yapmak yerine okumaya gitseydi ölmezdi. bu kadar basit.
arkadaşlarını toplayıp üniversiteye baskın yapan genç.
"...Şimdi bütün baharlar, senin adınla başlar;
Takvim senin adında noktalar sözlerini.
Sıyrılır ceffelkalem kınından göçmen kuşlar,
O soğuk diyarlardan üstüne göçeklerin;
Sen gülünce kapar mı tabiat gözlerini,
Değişir mi renkleri rengârenk çiçeklerin?..." hakan ilhan kurt
Ruhun şad olsun reis. Elbet kanın yerde kalmayacak, intikamın alınacaktır.
görsel
Unututsak Tanrı vermesin bize rahat,
Bir yanım bozkurt benim bir yanım fırat...

4 yıl oldu. Fıratsız 4 koca yıl

Şimdi kim bilir hangi okulda ders anlatıyor olacaktı.

Unutmadık fıratım. Mekanın cennet olsun.
inandığı değerleri korumak adına canını veren genç kardeşimiz
ruhun şâd olsun.
çözüm sürecine kurban verilen yiğitlerden biri. şehit haberlerinin üzerine üniversitelerde kutlama yapan öğrenci maskeli teröristler tarafından katledildi.
Şovmendir.
pkk destekçisi teröristler tarafından öldürülmüş bir türk.

mekanı cennet olsun.