1. 1.
  former yugoslavian republic of macedonia şeklinde uzatılabilir.
  ... disco inferno
 2. 2.
  bir makedon'a asla ve asla söylenmemesi gereken kısaltmadır. ola ki adama "are you from fyrom" derseniz, size vereceği tek cevap küfretmek olacaktır. sizin iyi niyetli bir şekilde bu ifadeyi kullandığınıza eninde sonunda bir şekilde ikna olduğunda ise bu makedon kişi yunanlara küfretmeye başlayacaktır. bu kısaltmanın ortaya çıkıp uluslararası terminolojide yer alabilmesi bile yunanistan'ın uluslaralası lobi gücünün ne kadar yükseklerde olduğuna bir ispat niteliği taşır. eski yugoslavya'dan ayrılıp bağımsızlığını kazanan devletlerden "former yugoslav republic" diye önünde ekleme olan tek devlet, makedonyadır.
  1 ... schenardi
 3. 3.
  eurovisionda oylama esnasinda tum ulkeler fyrom demisken, sira kendilerine geldiginde uzerine bastira bastira makedonya demislerdir.
  ... chief
 4. 4.
  former yugoslavic republic of macedonia. sizin o kallesce makedonia dediginiz yerin resmi ismidir. kudurun. makedonia yunanistan'in bir bolgesidir.
  2 -6 ... arxaggelou
 5. 5.
  Tarihi makedonya krallığı yunanistan'ın kuzey bölgesi ile makedonya'nın güneyini kapsayan bir krallıktır o yüzden adamlar makedonya adını kullanmakta son derece haklıdır

  Bu arada Oradaki o slav kavmi de 6.yy dan beri makedon olarak biliniyor .
  2 -3 ... tabgac turk
 6. 6.
  bizim makedonia'miz da m.o 1000 den beri var, acaba hangisi daha eski? acaba kim uzerine cokmus? orda yasiyorlar diye makedon olmuyorlar, ki fyromun sadece guney tarafi makedonia denen cografi bolgenin bir bolumu.
  2 -2 ... arxaggelou
 7. 7.
  Sonuçta o bölge yani tarihi makedonya günümüzdeki makedonya cumhuriyetinin güneyini kapsıyor mu kapsıyor oradaki halka da 6.yy dan beri makedon deniyor

  Ayrıca makedonlar bulgar değildir bulgarlarla aynı ataya sahiptir ikiside güneydoğu slav kavmidir aynı şekilde makedonlarda olduğu gibi bulgarlar da türk boyu olan bulgar ismini almıştır lakin bu artık onların kendilerine bulgar dediğini değiştirmiyor tıpkı makedonların kendine makedon demesini değiştirmediği gibi.
  1 -2 ... tabgac turk
 8. 8.
  ayriyeten
  fyrom

  yanlış bilgi vermişim tarihi makedonya bölgesi kosova nın güneyi,yunanistan 'ın kuzeyi,arnavutluk'un doğusu ve bulgaristan 'ın güneybatısını ve makedonya devletinin tamamını kapsar.
  1 ... tabgac turk
 9. 9.
  kapsamasi, o ismin onlara ait oldugunu gostermez, makedon olduklarini hic gostermez. onlar bulgardir bu aciktir. sadece makedonia denen bolumun kucuk bir bolumunde yasiyorlar. helen dusmaligi yapicam diye boyle basit durumlara dusmeyin. zaten turk kelimesi ile baglanti kurmak direk alakasiz.
  -2 ... arxaggelou
 10. 10.
  o haritadaki yeri de kapsamaz, fyrom ulkesinin konumunun antik ismi paioniadir.
  ... arxaggelou