bugün

(bkz: dönüşüm)

edit:dönüşüm kitabın ismidir.uludağ'da bunu anlamayacak kocaman bir gerizekalı sürüsü var.
(bkz: Milena ya Mektuplar)
Fakat aşk ve acizliğin birleştiği bir kitap olduğundan yarası olan okumasın gocunmasın.
kadıköydeki kafesi gayet hoştur...
franz kafka....kepçe kulaklı silik mizaclı bir insan evladı. kendisini ve yapıttlarını çok severim Dava kitabını okuyunca etkilenmiştim sonra dönüşümü okudum. az etkilendim (bkz: franz Kafka Dava)
veremden ölmese muhtemelen yahudi soykırımına kurban giderdi dediğim yazar, tıpkı kız kardeşleri gibi.
milena'ya aşık adam..
keyifle başkalaşmak isteyenler için sonun başlangıcı..
Ormanda yolunu yitirmiş çocuklar gibi terkedilmişlik içerisindeyiz. Önümde durup bana baktığında, ne sen benim içimdeki acıları anlayabiliyorsun ne de ben seninkileri ve senin önünde kendimi yere atsam. Ağlasam ve anlatsam bile, biri sana cehennemi sıcak ve korkunçtur diye anlattığında cehennem hakkında ne bile bilirsen, benim hakkımda da ancak o kadarını bilebilirsin.. Kafka
ezik bir yazar. kitaplarını yayınevleri basmamıştır. basılmaya değer görmemiştir.
modernitenin yabancılaştığı, varoluş sancısı çeken bireyi çok iyi anlatmıştır. kafka'da yarattığı karakterler gibi belirsizlikler içinde kaybolmuştur. modernist edebiyatının en önemli yazarlarından biridir.
kucukken muzesine gittigim adam. muzesinde cekoslovakya haritasina iseyen iki adam bulunmaktadir
durmadan seni kendimden uzaklaştıracak bir şeyler arayıp durdum. kendi kendime kızdım devamlı..
Abartıyorum çünkü anlasilmak istiyorum. Rok sayesinde ogrendik mk.
melekler ve şeytanlar, da vinci şifresi isimli kitapları yazan büyük deha. bir insan, roman yazarken bu kadar mı akıcı hale getirir kitabı ? dava isimli kitabı da güzeldir, hoştur. baba tarafından türk olduğunu söylenir.
''abartıyorum çünkü anlaşılmak istiyorum'' sözünün sahibi deha.

rasim ozan bu sözü yanlış anlamış. kendisi anlaşılamadığı halde hala abartmaya devam ediyor. inanılmaz bir beyni var.
Hayatımı adadığım, uğruna almanca öğrendiğim insan. Ağladığım zamanlar yanımda olan tek şey kitaplarıydı.
(bkz: kasvet) (bkz: hüzün) (bkz: karamsarlık) (bkz: varoluş)
müthiş bir yazar... müthiş bir kişilik...
soy adı bana sagopa kajmer i hatırlatır. niye diyeceksiniz aklıma " kaf kef " geliyor... tam bir beyin bulantısı.
(bkz: milenaya mektuplar) okumalara doymadım,doyamıyorum. kesinlikle harikulade bir yazar,çok usta bir kalem.
en baba yazarlarin en sevdigi yazar.
şefkatli bir anne ve otoriter bir babanın arasında kalan, babası yüzünden neredeyse her konuda kendini yetersiz gören ve bunu en iyi şekilde kağıda döken prag doğumlu ünlü yazar.
hayatının büyük bir bölümünde bu şehirden kaçmak istemesi ama annesini yalnız bırakmak istememesi ise ayrı bir ikilemi yaşatmış yazara.
"her şey bir aldatmacadır; en az yanılmaya bakmak, normal ölçüler içinde kalmak, en aşırının peşinden gitmek. birinci durumda ona ulaşmayı kendisi için kolaylaştırmaya çalışarak insan aldatır iyiyi ve eline yetersiz silahlar vererek aldatır kötüyü. ikinci durumda, dünyevi işlerde bile ele geçirilmeye uğraşılmadığı için aldatılır iyi. üçüncü durumda ise, kendisinden olabildiğince uzaklaşılarak aldatılır iyi ve en aşırıya vardırılarak güçsüz kılınacağı umulduğu için aldatılır kötü. bunların içinde yeğlenebilir olarak ikinci durum görünüyor, çünkü her durumda iyi aldatılırken, hiç olmazsa bu durumda, en azından görünüşte, kötü aldatılmamaktadır."
(bkz: gregor samsa)
Ta kendisidir.
Bir bocege donusmustur. Ve asil soru burda olusur;
Insan mi bocektir bocek mi insan?
Etkisinde kalip gecenin bir yarisinda odamdaki bocege naber knk dememe sebep olmus yazardir.
Etkisinde kaldim, aci cekiyorum.
Güzel sembolizm kullanıp çarpıcı bir anlatımı vardır ama gereğinden fazla abartılmaktadır.Varlığını veya gerçeği sorgulama yetisine sahip olamayan insanların elinde eskimektedir.
Yanımda yürüyordun milena , düşünsene yanımda yürümüştün !!

Saygı değer edebiyatçı ..