bugün

fok katili insanların sahip olduğu düşünce.

edit: marka ismi olmuş diyorlar. (bkz: insan gerçekten hayret ediyor)
artık resmen marka olmuştur. daha neler göreceğizdir. ohadır. çüştür.
http://www.milliyet.com.t...detay/1971682/default.htm
ülkede orospu çocukluğunun görmediğimiz tek türüydü, tamamlanmış oldu. hayırlı olsun.
beni sabah gazete rafı önünde kahkaha attıran vatan gazetesi sürmanşetindeki haber.
Hoş güzel olmuş. Ingiliz ile amerikalı veyahut ıngilizce bilen diğer dünya ınsanlari bundan bir şey anlamaz ama bu ülkenin 30 milyonluk genç nüfusu bilir.
Kelime mühendisliği yapıp, hatırda kalıcı bir ticari mantık ile ortaya atılmıştır.
katillerin nerelere kadar yükselebileceğini bir kez daha bizlere göstermiş olan abuk marka. hayvanı çeşit çeşit eziyetlerle öldürmekle övünebilen insanların, üzerine hayvan cesedi giyebilecek sığlıkta insanlarla dayanışma içine girmiş olduğunu da görmüş olduk. alkış tutan zihniyete de, gidip buna bir ton para bayılacak zekasızlara da, çok yaratıcı isimmiş yeaa süpermiş diyenlere de yazıklar olsun.
'Hayvanseverleri samimi bulmuyorum. Ben de onlara yeni markamla Fok You diyorum' diyen o...pu ç...nun son yediği halttır..
http://www.posta.com.tr/e...-You.htm?ArticleID=254392
Fok ol demektir.
change.org'da fok katliamına karşı düzenlenmiş kampanyanın adı.
vicdan sahibi her insan en azından kampanyaya katılmalı ve kamuoyu yaratarak destek olmalıdır.

--spoiler--
Anne memesinden koparılan yavrular, kürklerinin kalitesi bozulmasın diye canlı canlı dövülerek öldürülüyor, çengellerle avlanıyor. Yavruların derileri canlı canlı yüzülüyor. Bunun yasal olması insanlık dışı olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Bu katliamı ekonomik gerekçesi ne olursa olsun kınıyoruz!

--spoiler--

https://www.change.org/p/hatem-yavuz-fok-you
http://galeri.uludagsozluk.com/g/fok-you/
vicdansızlık ve pişkinliğin birleşimiyle ortaya çıkmış bir marka ismi.

yalnız bunun suçlusu sadece bu adam değildir hanımlar beyler. özellikle de hanımlar. bunun suçlusu soğuktan vs korunmak için ortaya çıkan giyinme ihtiyacını "sarı gömleğin altına siyah pantolon uyar mı ki yaa" haline getiren abuk zihniyettir. yüzlerce yıl önce ortaya çıkmış, aristokrasinin en şaşaalı döneminde balolarda hanımların ve beylerin birbirleriyle yarışmalarıyla toplum içinde iyice yerleşmeye başlamış, günümüzün global kapitalist ortamında da muazzam bir endüstriyle "olmazsa olmaz" haline gelmiş olan moda saçmalığıdır.

giyinmek nedir arkadaşım? bir ihtiyaçtır değil mi? önemli olan fonksiyonudur değil mi? ancak moda denilen şey sayesinde giyinmek işlevinden çok kurmaca bir estetik algısına hizmet etmeye başlamıştır. kim nasıl karar veriyorsa anasını satayım, bu sene mor moda diyorlar. yeşilin altına turuncu giyme diyorlar. sonra ne biliyim, hiçbir estetik özelliği olmayan ugg gibi bir şeyi deli paraya satıyorlar. modaymış çünkü. en tepede "paris modası", "milano modası" gibi ne idüğü belirsiz, yapay, sahte estetik algıları tüm dünyaya yayılıyor ve yayılırken hedef ülkelerin kültürüne bir şekilde uyum sağlıyor. sonra benim memleketimin bağcılarlı kızcağızı "ay kotun altına kundura giymek de çok kıroca ya" diyor.

bırakın o tarz benim, bu tarz senini. giyinmek sadece giyinmektir. fazlası değil. demiyorum ki herkesin kendisine göre güzel bulduğu kıyafetler yoktur. ama bir düşün, onu güzel bulan gerçekten sen misin? morla turuncunun yakışmayacağını düşünen gerçekten sen misin? yoksa senden başka bunlara karar veren birileri mi var? çünkü sen bunları düşünmeyince senin zengin versiyonların da ölen fokları düşünmüyor. savunma mekanizmaları geliştiriyor. "et yemeyin o zaman" diyor. ikna edemezsin onu. sana göre moda kalem etekse ona göre de kürk. illa giyecek onu. "tarz" çünkü. anlatabiliyor muyum?

moda, kozmetik ve güzelleşmek amaçlı yapılan estetik kapitalizmin kurmaca güzellik anlayışının kulu ve elçisidir hanımlar beyler. o elbise güzel değil canım ablam, o kürk güzel değil. o gömlek güzel değil akıllı abim. uzun takma kirpikler güzel değil. bin liralık güneş gözlükleri güzel değil. angelina jolie'nin dudakları güzel değil. siz güzelsiniz. teniniz güzel. gözleriniz gözlüksüz de güzel lenssiz de. ağaçlar güzel, denizler güzel, buzullar güzel, foklar güzel.