bugün

dealextreme.com'dan iyi olup olmadığına ikisinden de yapmış olduğum birçok alışveriş sonrasından hala karar veremediğim.

yine ürünler çok ucuz, yine hong kong airmail ile süper paketlenmiş halde gelen ürünlerden kargo masrafı alınmıyor* yine insanı girince saatlerce dolanmaya teşvik eden müthiş bir ürün çeşitliliği. Özellikle elektronik çer çöp seven bünyelere bir göz atmaları tavsiye edilir.

bu da aynı şekilde kurulu bir online japon pazarı, dealextreme göre çer çöp tabir edebileceğimiz ufak tefek şeyler daha az fakat şunu söyleyebilirim ki müşteri hizmetleri açık ara çok iyi. Siparişte bulunup paypaldan ödemesini yaptığım ürünler stoklarında kalmayınca paramı iade ederler, üstüne yüzdelik indirim kuponları verirler, "aldığım kulaklık bozuk çıktı ne yapcaz?" deyince sorgusuz sualsiz kulaklığın değerinden biraz fazla bir miktarda indirim çeki verirler, "bu ürün çok iyiydi keşke tekrar satmaya başlasanız" deyince 3 gün sonra bakarsınız ki ürün yeniden satışa geçmiş.

Herkes hepsiburada.com'a ana avrat söverken ben belki 10 siparişimde gecikme yaşamam, arızalı ürün sorunsuz yenisiyle değiştirilir falan fıstık, bu bal da hong kong'a kadar ulaşmış mıdır bilmem ama bu siteden birçok alışverişi sorunsuz yaptığımı gönül rahatlığıyla belirtebilirim, ödemesini paypal ile yapmış olduğunuz kargonun 10 ila 14 gün içerisinde de elinize ulaştığını sevinçle belirterek burada son noktayı koyuyorum...

http://www.focalprice.com
şimdiye kadar sorun yaşamadığım elektronik ağırlıklı ürünler satan çin sitesi. satış öncesi de sonrası da destek verirler. en sağlam e ticaret sitesidir bana göre. 50binden fazla ürün çeşiti vardır.
Geçen ay bir arkadaşımın HTC 1'nın çakması olan Cubot marka bir telefonu 139 dolara aldığı Çin'in Ali Baba'dan sonra en büyük elektronik satış sitesi. Aslında aldı demek de doğru değil. Çünkü nakliye firması ile aralarında yaşanılan sorun neticesinde bizim arkadaşa söz verdikleri gibi 15 gün içinde ürünü teslim edememişler. Bir hafta gecikmeli gönderdikleri halde gösterilen hoşgörü sonucu 139 doları da adamın hesabına geri dönmüşler. Adam telefonu beleşe getirdi anlayacağınız. Telefon derseniz o fiyata ondan daha iyi bir telefon alınabilir miydi onu da bilmiyorum. Benim şimdiye kadar gördüğüm en iyi telefonlardan biriydi. O telefonu nasıl kullandı derseniz internetten indirdiği bir programa evinde kullanmadığı bir telefonun imei numarasını tanımlatmış ve aynı dakikada telefonu açılmış. Kısacası denemekte fayda var. Adam abartmış olabilir diye bir arkadaşıma sorayım dedim, çünkü daha önce adını duymamıştım bu sitenin. Bana ilk söylediği "Abi o site prensipleri gereği ürünü zamanında teslim edemezse parayı geri ödüyormuş" oldu. Kıssadan hisse tüm Çin markalı ürünler kötü değil sanırım. internette bizleri de düşünerek Türkçe bir sayfada hazırlamışlar. Biraz bozu var bir türkçeyle ama en azından bir hassasiyet var. Yakında daha çok tanınacağını umuyorum.