bugün

bütün bir dönem boyunca dana gibi yatılır , final haftası gelindiği zaman einstein olunur mübarek.
bütün bir dönem girilmeyen dersler bir gecede tavaf edilmeye çalışılır..gerekirse nescafe sponsorluğunda sabahlanır , ciddi moda girilip ezber yapılır.
kötü not alınınca da ; 'ben çalışmıştım amk' naraları atılır..

(bkz: ben) başarılar efenim.
an itibariyle benim tanımımdır.

çalışsam yine iyi la, burada kendime tanım giriyorum.
ben de dahil olmak üzere çoğu üniversite öğrencisidir.
günlük tekrarını yapsa, final haftası her notu günde birer kere okusa buna gerek kalmayacaktır aslında.

mal biraz bu galiba.
sabahlayarak sınava uyumadan gitmeyi bile düşünebilir olan bu kişiler genellikle dönem boyunca derse gitmediği ve elinde not olmadığı için son gece sıçtın mavisini görene kadar çalışır .
uykusuz kalır.
ibnedir.
üniversite gençliğimizin çoğunluğunun halidir. genelde yapılacak daha önemli şeyler vardır.
hayatın ne kadar boş ve tiksindirici olduğunu anlamış ögrencidir.
abilerde kalmıyordur.
vizelerden sonra kalmayı %70 oranında garantileyen kişinin, yani bu aciz kulun yaptığı şeydir.
iyi not alınırsa ''bak bir gün çalıştım ve iyi not aldım'' denilir.
derslere gitmiş, hatta not tutmuş öğrencidir. o yüzden son gece notlarına göz atması yeterlidir. hatta ve hatta sınavlarından 100ü çakanları da mevcuttur. o yüzden derslere gitmek ve not tutmak iyi şeylerdir.
sabah erken kalıp çalışandan hallice olanıdır.
bazıları bununla güzel dikkat çektiğini düşünür bide çalışanlarla dalga geçer, küçümser, sonra bir proje veya bir işi düşse peşinde dolanır beni de grubuna al diye. bide bunların ermişleri vardır; hayat boş yaa ne çalışcam, hayat sokaklarda biz hayatı öğreniyoz, daha önemli işlerimiz var...önce gününde çalışana saygı duyalım orası kimseyi ilgilendirmez belki ihtiyacı vardır, mecburdur okulunu erken bitirmeye. çalışmayana da saygı duyalım onun da bir tarzı vardır bana hep sempatik gelmiştir. lakin hem gününde çalışmayıp, hem hiç çalışmamayı da göze alamayıp göt korkusuyla son gün birşeyler yapmaya çalışanların ağzını açıp artislik yapmaya hakları yoktur.
çalışılmayı hak etmeyen derse adet yerini bulsun diye son gün şöylece bir bakan öğrencidir. cc alsa yetecektir ona zaten, fazlasında gözü yoktur.
(bkz: çalışılmayı hak etmeyen ders)
dersi derste anlayan adam aa alır gider. buradaki aa ile ifade edilen şey yazarlarca anlaşılmıştır.
arkadaşlarına söylediği zaman okkalı küfürler yiyen üniversite öğrencisidir.
düzenli çalışan insanlardan daha güzel ve daha başarılı bir hayat bekliyor onları, inanın bana.
hiç çalışmadan finale giren öğrenciden daha iyi bir durumdadır.
benimdir o.
full kahve içlir..
marjinal verimliliği en fazla olan çalışma metodu. 2 hafta önceden çalışmaya başladığım ama nedense son gece çalışarak elde ettiğim verimi alamadığım sınava çalışma türü.
dersi derste dinlemiştir.
hizini alamayip direksiyon sinavina da son gece kitaptan calisan insandir.
daha sonra bin pişman olan öğrencidir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar