bugün

Hayatıma ambargo koymuş olmasına rağmen 12 saatten fazla uyuduğum (ki normalde 7 - 8 saat uyuyan bir insanım uyudukça uyuyasım geliyor yeminle.) ders çalışamamanın verdiği huzursuzlukla iyiden iyiye psikolojimi bozan hafta.

O değil de yatağın altına düşen telefonu alayım derken boynumu incittim iyi mi? Ne berbat bir hafta bu. Böyle olmamalıydı.
daha dünkü çocukların sanki atom parçalıyormuş gibi abarttıkları zaman dilimi.

şurada gelip yakınanların büyük çoğunluğu muhtemelen daha ilk yılındadır üniversitenin ve ilk final dönemindedir. yıllarca facebook'ta abilerinden ve ablalarından bu hafta gelince yakınmanın üniversiteliliğin baş şartı olarak öğrendikleri için bu geleneği es geçmemek adına buraya yazıyorlar. tamam anladık çok zor dersleriniz var, en çok siz uykusuz kaldınız, en bomba içecek karışımları sizde, ders çalışırken en çok geyik sizin grupta yapıldı. yeter amk lan. burası üniversite beyler, burada her şey gerçek! yakınacaksanız okumayın amk. ya da doğru düzgün bi plan program yapın, zamanında dersinize çalışın. kapıya gelen yumurtanın kabuklarını buraya dökmeyin.

psikolojik olarak da sadece üniversitemin ilk döneminde kötü hissetmiştim, sonradan işin raconunu öğrenince zaten gardınızı ona göre alıyorsunuz.

edit: efenim twist diyor ki; "hele bir de ben onları okul bitince göreyim, esas zorluk neymiş o zaman anlarlar."*
http://www.youtube.com/watch?v=fV5OX837a8o
şahsıma iki hafta önce girmiş zaman dilimidir. Aslında iki haftalık bir zaman dilimiydi ama tüm sınavlarımızı ilk haftaya sıkıştırıp ikinci hafta rahatlamamızı istemiş güzel okulum. (bkz: züğürt tesellisi)
Sanırım en aceleci davranan bizim üniversite olmuş. Millete daha yeni geçiriyorlar amk.
Öyle boktan bi dönemdi ki. Her hafta en az bir sınav yaparak piç ettiler hayatımızı zaten. Son vizeyi olduktan üç gün sonra final haftası girdi. Aynı gün iki finale girdim ki üç finali olanlar vardı be.
Ama final haftası biteli neredeyse iki hafta olacak halen notlar açıklanacak. Güya iki gün önce sisteme girilecekti notlar ama halen tık yok amk.
daha bunun bütünleme haftası var ki final haftası antep biberiyse bütünleme haftası meksika biberi amk. Not: istanbul kültür üniversitesindeyim.
Not2 : diğer okulları bilmem de istanbul kültür üniversitesindeyseniz(ve birinci sınıfsanız) finalde boş kağıt vermediyseniz veya çok iyi çalışmadıysanız bütünlemeye girmeyin.(üst sınıflar biliyor zaten kazığın yalnızca ucunun sivri olduğunu.)
bütünleme sınavlarında "az kolay yapayım da çocuklar biraz not yükseltebilsin" diyen daha tek bir hoca dahi görmedim. Hepsi kol gibi yapıyorlar bütünleme sınavlarını milleti yaz okuluna getirmek için.
kütüphanede fotoğraf çektirmek için beklenen hafta. *
-kütüphanede sabahlıyoz oyfff-

bu şapşikler yüzünden yer bulamıyoz amk.
sigara icmenin x 5 'e cikiyor.
uykusuzluk x5'e cikiyor.

zor..
neyse ekonomi dersine devam ediyorum sans dilegin sayin yazarlar!
öğrencilerin kabusudur. yardıra yardıra yaklaşıyor, arz-ı endam ediyor.
her gece itinayla baş ağrısından çatlatan hafta.
çok şükür biten hafta. geldi, geçirdi, gitti. bütler her şeydir diyerek konuyu bağlıyorum.
Allah evine ateşler salasıca, ocağı batasıcadır.
eğer dpü iibfde okuyorsanız, hafta değil haftalardır. 8 ders 8 güne yayılmış bir şekilde.
Film izleyerek geçirilen haftadır.
(bkz: final haftasında sabaha kadar çalışıp 0 alan tip)
Basur eder adamı.
sınavlar ilerledikçe bütlere antrenman yapıyormuş hissi veren haftadır.
bu perşembe' yi iple çektiren haftadır. tamam bütlere de gelinecek ama en azından bir haftalık memleket havasına ihtiyacım var. herkese başarılar :(
bünyemi fena halde bozmuş olan süreçtir. şöyle ki; ders çalışsam da çalışmasam da vicdan azabı çekmemek için geç yatıp erken kalkıyorum. sınavdan önce kütüphaneye gidip etrafı seyredip, twitterda takılıyorum. sınav esnasında çok uzaklara dalıyorum. hoca "son 10 dk" dediğinde birbirinden bağımsız şeyler karalıyorum. sınavdan çıkınca da arkama bakmadan acımadı ki diye bağırıp arkama bakmadan kaçıyorum. beslenme düzeni diye bişey zaten kalmadı. finallerden 2 hafta önce de sevgilimden ayrılmıştım aq. karışık bi hafta oldu bu final haftası. umarım bütlerde dengeyi sağlarım.
kıymeti bilinmesi gereken 1 ya da 2 hafta süren süreçtir. hacı öğrencilik çok güzel iş valla bak.

mezun olunca final falan kalmıyor, her gün en sevmediğin hocanın dersine gitmek gibi oluyor.
diğer haftalardan bi farkı olmayan hafta. kafa rahat çünkü.
büte hazırlanma haftasıdır.
Lanet olsun ki 5 dersi 2 haftaya dağıtmış bir okulum var.üstüne bi de bütlere kalmışsan finallerle aynı programa sahip bi 2 hafta da o sürüyor.etti mi sana 4 hafta e toplam 10 keZ sınava girmiş oluyoruz.çarp ikisini 40 yapar ve milliyetçclsmahahhamsnz.
insanları germekten, düzenini bozmaktan başka bir halta yaramayan haftadır. Sabah oldu ben hala ezber yapıyorum ve sınavdan sonra bunları unutucam ve bir halta yaramayacak. Sadece alınan puanlar ve geçilen bir ders olarak arkamda kalıcak. Bana katacağı hiç bir şey yok.

Halbuki böyle dönemler olacağına, insanları darlayıp düzenlerini bozacağımıza sınav sistemi yerine proje sistemi getirilmesi çok daha mantıklı.

Dönem ortasında ve sonunda o döneme ait bilgini gösteren ve yorum içeren bir belge ile hocaya gidip bunun hakkında tartışıp buna göre not almak bana daha büyük bir katkı sağlar diye düşünüyorum. Ama gel gör ki bunu kimse uygulamaya sokmayı bırak göz önüne bile almıyor.

Neyse biraz daha ezber yapayım da okulumdan mezun olup geçici bilgilere sahip olan insanlardan olayım.
yerini aynı hızla büt haftasına bırakandır.

bunun sonu yok galiba..
lanet olası hafta. salı günü başlıyor arkadaş off.
(bkz: geldi yine tipini siktiğimin haftası)
Bi bitmedi amk. Kurtulamadık. Siktiniz kafamızı finaldi sınavdı. Ne haftaymış lan. Gören görmeyende savaşa gidiyorsun sanacak. Altı üstü üç sınav. Çalış geç. Ne ağladınız be.
Not: işbu entaride ağlamayanlar tenzih edilmiştir.