bugün

(bkz: saw) testere üç.
klişe ve genellikle önerilir ama forest gump diyebilirim.
*Contratiempo.

*Zindan adası.

*Başlangıç.

*Bajrangi baijan.
Never look away
Yuva
Deli ve dahi.
gerilim- aksiyon- macera türlerindeki önerilerinizi bekliyorum.

yazarların tavsiyede bulunduğu filmlerdir.
(bkz: maskeli beşler kıbrıs)
Tokyo godfathers, loving vincent.
Bakış açısı. 1.5 saatlik aşırı başarılı ispanyol filmi.
Kontroll. Iki l ile.
the crow.

trajik bir filmdir.
(bkz: gone girl)
turist ömer uzay yolunda.
(bkz: time trap)

Yapılacak hiçbir iş yoksa ve 1-2 saatliğine zaman öldürmek isteniyorsa denenebilecek bir filmdir. oyuncuları pek iyi değildir ancak senaryosu seyirciyi çekmeyi başarıyor.
Kaliteli film izlemek istiyorum diyorsanız, the imitation game. Başrolünü sevdiğim:) Linkini de bırakıyorum altyazılı. Muazzam bir film pişman olmazsınız. https://youtu.be/ye-m3X8tQbs
Enter the void.

(bkz: gaspar noe)
(bkz: dmt)
Aglamak istiyorsan, slepless in seatle...eski ama güzel bir film
Her telde insana hitap edebilecek film önerileridir.

(bkz: interstellar)
daha önce beraber film izlemediğiniz veya uzun uzun birlikte vakit geçirmediğiniz birine vermeniz pek mantıklı olmayan şey. karşındaki insanın neyi sevdiğini bilmen lazım. çizgi film izleyip anime diye kendini avutan birine -ne derseniz ne açıklama yaparsanız fikrim değişmez ben bağnazım- the silence of the lambs dersen tabiki hiş beğenmeyecektir filmi. veya liseli ergen kızın birine koreli tüysüz ergen aşkı filmi yerine the godfather filmini önerirsen 20 dakika izleyemez. bu yüzden tanımadığım birine film önermeyi doğru bulmuyorum. bunlara dikkat etmek lazım. evet. teşekkürler.
Dedemden örnek vermeyi unuttum. Misal dedeme 48 kez izlediği kara murat fatihin fedaisi veya 53 kez izlediği battal gazi yerine interstellar dersem o ney siktir et elin gavurunu der.
Bugün izledim.12 angry man.1957 yılı yapımı.siyah beyaz ama sakın aldanmayın.bütün görüşleriniz değişecek.ön yargısız hayatlar.
(bkz: the adventurers)

Eski olanını öneriyorum. Aynı adı paylaşan yeni bir film varmış.

Bizim dilimize "Büyük Macera" diye çevrilmiştir ve başrolünde Bekim Fehmiu oynamıştır.
(bkz: bir küçük Eylül meselesi)
The danish girl. Güzel filmdir. izlenilebilir.
the shawshank redemption.

niye eksiliyorsunuz mümün kardeşim. çok güzel film asahjfasdj.
the crow

bu filmin üstüne başka bir intikam filmi yoktur izleyenler gözyaşlarını tutamaz.
Kumların kadını, kesinlikle izlenmesi gereken eski bir Japon filmidir kendisi.