bugün

benimdir.
iki terörist devlet birbirini yiyor diye neden üzüleyim ki ?
Pkkya yardım eden, besleyen filistine üzülmeyen insandır.
gram mı zerre mi karar ver.
çok da s.kimdeydi. Keşke bizim ak çomarlar da orada olsaydı.
filistin'de yaşananlara üzülüyorum.
daha okula dahi gitmeyen çocuklar üzerinden siyaset güdülmez.

sadece yaşanan katliamlar adına üzülüyorum.

yoksa orada hakim devlet ha bize zamanında isyan bayrağı kaldırmış filistin olmuş, ha fitnecibaşı israil olmuş. zerre umrumda değil. siyasi kimliğimiz ve geçmişimiz adına.

ama orantısız güce her coğrafyada karşı olmalıyız. insani kimliğimiz adına.
görsel

"Fadi abu salah"

Hem gazi, hem mucahit, hem engelli, hem şehit.

Adanmışlığın resmi.

Buna üzülmüyorsan, once vicdanini sonra insanligini sorgula...
Kaçak Suriyelilere sahip çıkana kadar şu insanlara sahip çıksalar keşke.
bünyesinde hamas, fkö, el fetih gibi birçok radikal islam terör örgütünü barındıran bir ülkenin öncelikle kendi içindeki teröristlerden kopması lazım. aynı bizdeki kürtler - pkk bağlantısı gibi.

aralarına mesafe koymadıkları sürece filistin her zaman bu katliamları yaşayacak.
sen üzülme kardeş .
kalbin nasırlaşmış taşlaşmış biliyorum.
üzülmeni hayır bizden uzak ol diyorum.
seni ben içten O Allah'ıma ısmarlıyorum.
üzülmemek değil. sadece biraz mesafeli yaklaşıyorum. şöyle anlatayım.
medya inanılmaz bir şey. ben almanya'dayken her gün türkiye haberlerini takip ederdim. doğudaki haberleri öyle sunarlardı ki, aynı şimdiki filistin haberleri gibi. "masum insanların evini bastılar " yazardı mesela, sen bilirdin o evde tonla mühimmat olduğunu. yüzü kapalı insanlara polisin su sıktığını gösterirlerdi türk polisi masum halka zulmediyor diyerek, sen bilirdin o insanların 5 dk önce polisi taşladığını. o yüzden medyaya ve bize gösterdiklerine asla inanmıyorum. filistinde de gerçeğin ne olduğunu biz hiç bilemeyeceğiz.
ben memlekete üzülüyorum

baksana yenikapı da miting yapacaklarmış

e sonra ?

israili kınım kınım kınayacaklar

sonra tırı vırı.

la orada öleni bile siyasi şovlarına alet edecekler.
Bizim askerlerimizi sirtindan vurarak o kadar ailede yetim biraktilar , sonradan pkk ya verdigi destekte eklenince gram degil miligram üzüntü duymam .
müslüman değildir.
gram üzülmemek zaten mümkün değildir ama;

filistin'de hamas gibi ne yaptığı belli olmayan oluşumlar, mahmud abbas gibi türkiye kıbrıs'ta işgalcidir diye tipler olduğu sürece normal bir filistin tepkisi de oluyor.

ne kadar israil'e küfreden dinci yapı varsa bir bakıyorsun, israil ile el atından ortak...
size bizzat çanakkale gazisi dedemin ağzından bir hikaye anlatayım.

çanakkale muharebeleri sürerken , bir tepe üzerinde konuçlanan içlerinde arap kökenli askerler de olan 2 manga asker. tepedeki büyük siperlerin yaklaşık 5 metre altında bir başka cephe.

çatışma başlıyor ve bitiyor.

bahsettiğim cephelerin aşağıda kalanlarında şehit düşen askerlerin cenazeleri toplanırken , sırtlarından vuruldukları görülüyor. yani yukarıdaki müslüman-arap askerler müslüman-türk askerlerler ile birlikte savaşırken , müslüman-türk askerlerini de sırtından vuruyor.

işte bu ve buna benzer binlerce yaşanmışlığı , arabın ihanetini görmüş insandır filistine gram üzülmeyen insan.
o kişileri çok iyi bilirim. amerikan dizlerine/filmlerine hayrandır. amerikan markalarına tapınmaktadır. amerikan ve batı müziklerine ayrı bir ilgisi vardır. onları amerikan fast food zincirlerinin önünde sıkça görürsünüz.
ayrıca tam bir batı hayranıdır.

bu arada konuşurken görseniz tam bir amerikan karşıtıdır.

bir amerikan ajanının sözüydü sanırım. cümlesi şuydu bir video da denk gelmiştim.
"insanların bizi sevmeleri veya nefret etmeleri çok da önemli değil, önemli olan bizim istediğimiz kültürümüzü öğrenmeleri ve kendi hayatlarında uygulamaları. bu şekilde milyarlarca insana ne yapmaları gerektiğini öğretebiliriz ve öğretiyoruz da. .. "
Araplarin yarisi para içinde yüzüyor yarisi açlik ve sefalet içinde.
Araplar belki türkleri arkadan vurmanin bedelini ödüyor.
cihangir solcusu olması muhtemeldir.
Normal insandır. Niye üzülsün ki? Filistinliler dışında Kimi niye ilgilendiriyor bu olay? Yeni zellanda ormanlarında iki düşman kabile varmış, aralarındaki husumetin ne zaman başladığı bilinmiyor ama çok uzun süredir savaş halindeler. Mesela bunun için de üzülüyor mu filistine üzülen insanlar? Zira ikisi de eşit derecede ilgisiz bizimle.
Gramla değil tonla üzüleceğimiz olaylardır.

Ölen insanlıktır. Şimdi üzülmezsen sonra daha çok üzülürsün.

Edit: hayır beğenmediysen sebebi nedir? Anlamadım. Ben siyasetten, tarflı tarafsızdan bahsetmiyorum, ben ölen insanlardan, ölen çocuklardan bahsediyorum.
insanlık adına üzülürüm ama bu arapları gram sevmediğim gerçeğini değiştirmez.
abd filistin'e yıllık 900 milyon dolara yakın insani yardım veriyordu trumpa kadar.
trump akıllı adam baktı adamlar yardımla silah alıyor durmadan milleti bombalıyor kesti yardımı .
şimdi şunu sormak istiyorum; filistin türkiye'ye saldırsa t.c ne yapar ? karşılık verir demi. israil de karşılık veriyor . zamanında filistin parayla sattığı topraklar üzerinde hak iddia ediyor , peki neden diğer arap kardeşleri soydaşları yardım etmiyor da tr veya başka müslüman ülkelerden bir yardım beklentisi mevcut ?
dünya da ister inanın ister inanmayın israil aleyhine kara propaganda mevcut . israil 1970-2000 arası tükiye'nin en büyük müttefiklerindendi , adamlar bize adeta tapıyordu , tatile geliyorlardı . israil'e gidip sorun ,türkiye nasıl bir yer , türkleri seviyor musunuz diye . adamlar filistinlilerden daha çok seviyordu ta ki mevcut siyasi iktidara kadar . peki şunu fark edemeyecek kadar kör mü insanlar ;kanın ortadoğu da ki asli sebebi abd veya israil mi ? yahu araplar kendi kendilerini yemede (aşiret kültürü) bir numara dünyada . adamlar kaddafi gibi bir arap devrimcisine sahip çıkmadı , ne bekliyorsun ki bu milletten ?
yani üzülecekseniz doğu türkistan'daki soydaşlarımızı her gün kırıyor çin , onlar için üzülün birşeyler yapın .
soma'da yandaşa avanta için verdiğin maden ocağında tedbirsizlikten 302 türk evladı öldü. 2 lokma öğlen kumanyası yerken içten içe yandı, 80'i 10 liralık gaz maskesi olmadığı için ani gaz solumasından öldü e be .ötüne koduğum onlara gelince bu işin fıtratında var,rahmet dileme, reyhanlı'da araplar bomba koyar 52 türk anne, evlat havaya uçar taziye ye 4 gün sonra gelir sizin .ötünü yaladığınız siyasiler, kalkar şehide kelle der, elinde mikrofon şehit tabutuna kol dayar siyaset yapar, torunu olmuş bebesine daşaktan rapor alır, askerden kaçırır, askerimiz arap çölünde arap için ölünce ''askerlik yan gelip yatma yeri değildir fıtratında var'' falan, 10 tane arap ölünce ensar diye ağlaşmalar, sizin samimiyetinizi .ikeyim ben.toprağını satan araplaramı üzüleceğim.
ne yapalım ölen insanlar için üzülmüyorsanız, acıma duygunuz yoksa, vicdanınız sızlamıyorsa? iyi bok yiyorsunuz dememizi mi bekliyorsunuz anlamadım ki. bir de üzülmemek sanki marifetmiş gibi burada yazıyorlar ya deliriyorum.
Kudüs Filistin halkının başkentidir! Sorun kontrol yeteneğini kaybeden ABD'nin bir dengesiz tarafından yönetilmesi kadar Filistin halkının pazarlıklara kurban edilmesini sağlayan bölgedeki yandaşlarınındı! DÜNYA KAPiTALiZMiNiN iNSANLIĞI DÜŞÜRDÜĞÜ BU iÇiNDEN ÇIKILAMAZ HALi lütfen doğru idrak edelim. Arap halkı veya yöneticileri mutlaka hatalar yaptı. Ama vicdan sahibi hiçbir insan o masum insanlara bomba yağmasına acımıyorum üzülüyorum diyemez.